Skip to content
Menu

Jaki kolor włosów wybrać do zielonych oczu?

Panie z zielonymi oczyma z pewnością zaliczają się do mniejszości. Zielona tęczówka to atut zaledwie 1-2% społeczeństwa. Nic dziwnego, że zielonkawe, ale też oczy z domieszką barwy szarej, czy niebieskiej przykuwają spojrzenia, czy nurtują. Nie powinno także stanowić zaskoczenia, że w wielu przypadkach, przy zmianie koloru włosów, należy wziąć także kolor oczu. Jaka barwa sprawdzi […]

Panie z zielonymi oczyma z pewnością zaliczają się do mniejszości. Zielona tęczówka to atut zaledwie 1-2% społeczeństwa. Nic dziwnego, że zielonkawe, ale też oczy z domieszką barwy szarej, czy niebieskiej przykuwają spojrzenia, czy nurtują. Nie powinno także stanowić zaskoczenia, że w wielu przypadkach, przy zmianie koloru włosów, należy wziąć także kolor oczu. Jaka barwa sprawdzi się w przypadku oczu zielonych? Czy są jakieś zasady, które warto mieć na uwadze? Oto, co powinnaś wiedzieć, przy zmianie koloru włosów, gdy masz zielone oczy!

Zielone oczy – jaki kolor włosów do nich pasuje?

Z pewnością można powiedzieć, iż jednym z typów urody, który pojawia się w myślach, przy okazji zielonych oczu, są ogniste lub miedziane włosy. I faktycznie, takie właśnie połączenie komponuje się ze sobą doskonale. Czy to odważny wybór? Śmiało można powiedzieć, że rudy kolor włosów cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem. I wcale nie powinno stanowić to zaskoczenia. To wyrazista, mocna barwa, które może podkreślić nie tylko sam kolor oczu, ale również ekspresyjną, pewną siebie osobowość, a całemu wizerunkowi dodać energiczności.

Dla kobiet, które lepiej czują się w stonowanych kolorach, doskonale sprawdzą się brązy. Nie jest to barwa tak wyrazista, jak rudawe, miedziane włosy, w dalszym ciągu doskonale łączy się z zielonymi oczami. Warto postawić na głębokie, mocne odcienie brązu. Ich intensywność doskonale współgra z hipnotyzującym spojrzeniem, nadaje całej stylizacji szyku, jak również tajemniczości.

Zielone oczy i karnacja skóry – jak dobrać kolor włosów?

Wybór odpowiedniego koloru włosów nie powinien skupiać się wyłącznie na samym kolorze oczu, ale również karnacji. I to właśnie barwa cery jest jednym z podstawowych wyznaczników tego, jaki kolor włosów sprawdzi się najlepiej dla danej osoby.

Przede wszystkim można mówić o dwóch typach cery:

  • cerze chłodnej

  • cerze ciepłej

Bardzo mówi się także o samej karnacji, czyli kolorze skóry, a wśród najczęściej wspominanych wymienia się:

  • jasną skórę twarzy, która podatna jest na opaleniznę, osobom, które mają właśnie jasną karnację często towarzyszą również piegi

  • karnacja porcelanowa – bardzo jasny kolor skóry, niemalże blady, co więcej, skóra ta zdaje się być w sporym stopniu odporna na działanie słońca, co oznacza, iż osobom o jasnej skórze łatwiej jest się opalić, niż osobom o porcelanowej karnacji

  • oliwkowa skóra – to karnacja skóry, w której brązy mieszają się z żółciami, dodatkowo, skóra o oliwkowej karnacji jest bardzo podatna na działanie słońca, co oznacza, iż szybko się opala, dlatego latem warto stosować na cerę kremy z odpowiednim filtrem

  • śniada karnacja – złotawy lub beżowy odcień cery. Osoby o tej karnacji mogą przez dłuższy czas cieszyć się opalenizną, jak również ich skóra szybciej reaguje na działanie promieni UV

Biorąc pod uwagę, że cera może mieć nie tylko różne barwy, ale też ich odcienie, warto wziąć pod uwagę, jakiego rodzaju kolory łączą się z poszczególnymi rodzajami karnacji. W ten sposób można uzyskać spójny, harmonijny wygląd, który podkreśli naturalne atuty rysów twarzy.

Typ karnacji i zielone oczy – jakie kolor włosów sprawdzi się najlepiej?

Na początek skupmy się na jasnej, chłodnej karnacji. Można powiedzieć, że taką określa się jako nordycki, która przywodzi na myśl chłodne barwy. Dlatego jasna, chłodna karnacja doskonale komponuje się z zimnymi, platynowymi blondami. Jednak, jasna cera i blond włosy niejednokrotnie idą w parze w błękitnymi lub szarawymi oczyma. A jaki kolor włosów do zielonych oczu sprawdzi się najlepiej. W tym przypadku pod uwagę warto wziąć przede wszystkim platynę. Jej chłodny odcień doskonale komponuje się z chłodną cerą. Dodatkowo, tak samo platyna, jak również szarości w doskonały sposób podkreślają zielone spojówki.

A jaki kolor włosów dla ciepłej jasnej karnacji sprawdzi się najlepiej?

W przypadku ciepłej i jasnej cery najlepiej wziąć pod uwagę ciepłe brązy, które wpadają w miodowe, złociste odcienie. To doskonały sposób na to, by podkreślić ciepłą karnację. Tym bardziej, że taki, ciepły odcień włosów również doskonale łączy się z zielonkawymi oczami, a również tymi, które wpadają błękitne, a nawet szarawe odcienie.

Ciemna karnacja i zielone oczy – jaki kolor włosów wybrać?

W tym przypadku zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ciemne, mocne brązy. Ciemne włosy do zielonych oczu, w połączeniu z śniadą karnacją to doskonałe połączenie. Głębokie, mocne brązy, podkreślą zielonkawy kolor oczu, a jednocześnie w doskonały sposób komponują się z ciemną karnacją skóry. Do odważniejszych stylizacji będzie wybór brązów, które wpadają niemalże w fiolety.

Kolor brwi i oprawy oka – jakie ma znaczenie?

Bardzo ważnym aspektem jest przede wszystkim kolor brwi. Dlaczego? Ponieważ to właśnie pod kątem brwi należy także zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju farbę używa się do włosów. Oszukujmy się, o ile jasne brwi i ciemne włosy mogą jeszcze się obronić, szczególnie jasne brwi i brązowe włosy, zwłaszcza, że barwę brwi można podkreślić, o tyle jasne brwi i czarne włosy to połączenie raczej kiepskie. Także w przypadku jasnych włosów, zbyt mocne podkreślenie brwi nie daje najlepszego rezultatu. Brwi zdają się nienaturalne, niemalże „kreskówkowe”.

Natomiast oprawa oka podkreśla jego kształt. Tutaj jednak jest o wiele szersze pole do popisu. Przede wszystkim dlatego, że sama oprawa to tylko element powieki, dlatego intensywność kreski, którą podkreśla się oprawę zależy od wielu aspektów, także rodzaju makijażu, jaki stosuje się danego dnia.

Najlepsze kolory włosów dla zielonookich

Podsumowując: czy istnieje idealny kolor włosów dla kobiet z zielonymi oczyma? Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ to nie tak bardzo kolor oczu determinuje barwę włosów, jaką ktoś wybiera do farbowania. W uzyskaniu efektownego wyglądu bardzo ważny jest odcień skóry twarzy – jej karnacja. Ponieważ włosy, czy fryzura stanowią przede wszystkim podkreślenie walorów twarzy, tak samo jej rysów, jak również karnacji. Dlatego nie można mówić o tym, by istniał jeden, uniwersalny kolor dla oczu zielonych. Warto jednak rozważyć przede wszystkim tonacje brązowe, które ogólnie należą do dość uniwersalnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.