Skip to content
Menu

Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

Brąz, ileż pięknych odcieni skrywa w sobie ta prosta nazwa. Oczywiście, na myśl może przywodzić barwę bardziej kakaową, ciemną, niemalże kawową. Brąz jednak może także kojarzyć się z cieplejszym i jaśniejszym kolorem. Możliwości jest naprawdę wiele. W szczególności, jeśli chodzi o farbowanie włosów. Przecież wcale nie muszą być monochromatyczne, a często mienią się sporą ilością […]

Brąz, ileż pięknych odcieni skrywa w sobie ta prosta nazwa. Oczywiście, na myśl może przywodzić barwę bardziej kakaową, ciemną, niemalże kawową. Brąz jednak może także kojarzyć się z cieplejszym i jaśniejszym kolorem. Możliwości jest naprawdę wiele. W szczególności, jeśli chodzi o farbowanie włosów. Przecież wcale nie muszą być monochromatyczne, a często mienią się sporą ilością delikatnych przejść kolorystycznych, które nadają fryzurze objętości. Jaki kolorów włosów do brązowych oczu sprawdzi się najlepiej?

Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

Brązowe oczy są często spotykane. Także wiele Polek ma również jasną karnację. A to oznacza bardzo szeroki wybór kolorów farby. Kolor włosów do brązowych oczu musi łączyć się także z odcieniem cery, jak również jej kolorem. Z pewnością najczęściej spotyka się barwy brązowe. Dobrym pomysłem są przede wszystkim jasne odcienie brązu. Można jednak pokusić o bardziej mocne, wyraziste i głębokie tony w sytuacji, gdy tęczówki również mają mocno brązowe i ciemne zabarwienie.

Typ kolorystyczny – jaki jest Twój? Koniecznie sprawdź!

W tym przypadku chodzi przede wszystkim o odcień cery. Oznacza to, iż bardzo ważne jest, czy Twoja cera ja chłodny, czy ciepły odcień. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ na tej podstawie dokonuje się następnie odcienia samej farby. O ile w przypadku ciepłej cery można zdecydować się zarówno na chłodne, jak i ciepłe tonacje, o tyle chłodna cera doskonale komponuje się tylko z chłodnymi tonami, niezależnie, czy mowa tutaj o włosach koloru blond, czy brązowych.

Brązowe oczy – jaki kolor włosów do nich pasuje?

W ostatnim czasie ogromną popularność zdobył kolor bronde. Tak, bronde, nie blond. Skąd taka nazwa? Z połączenia dwóch kolorów: blondu oraz brązów. To modna w ostatnim czasie stylizacja z dwóch powodów. Bronde to kolor włosów dla brązowych oczu, który doskonale podkreśla ich barwę. Dodatkowo, jasne pasma włosów, które są widoczne na tle tych ciemniejszych pozwalają na wizualne zwiększenie objętości włosów. Oznacza to, że fryzura staje się bardziej przestrzenna, a to dodatkowo przykuwa spojrzenia i nadaje całej stylizacji uroku.

Brązowe oczy i karnacja skóry – jak dobrać kolor włosów?

Zasada jest bardzo prosta. Wystarczy przestrzegać prostych wytycznych, by w estetyczny sposób połączyć karnację skóry i kolor oczu z kolorem farby.

  • Kolor włosów dla brązowych oczu w przypadku kobiet o jasnej, chłodnej cerze, powinien również być utrzymany w chłodnych tonacjach.

  • W przypadku jasnej, ciepłej cery doskonale sprawdzą się zarówno ciepłe, jak i chłodne tony.

  • W przypadku ciemniejszej karnacji, niezależnie od tego, czy jest ciepłego, czy chłodnego odcieniu, warto postawić na ciemniejsze i głębsze kolory farby

Tak naprawdę w wyborze farby najwięcej uwagi trzeba poświęcić w przypadku jasnej karnacji, chłodnej, która kojarzona jest z delikatną urodą. I tą delikatność właśnie warto podkreślić jasnym i chłodnym kolorem farby.

Jakie znaczenie ma kolor brwi i oprawy oka?

Przy wyborze farby do włosów, nie tylko karnacja i kolor oczu są istotne. Bardzo ważny jest także kolor brwi. Wszystko dlatego, że jaśniejsze brwi łączą się jasnymi barwami, natomiast ciemniejsze, analogicznie, z ciemniejszymi kolorami. Dlatego paniom, które wahają się pomiędzy blondami, a ciemnymi brązami, zaleca się zwrócić uwagę na kolor brwi, ponieważ jest to ważna wskazówka przy wyborze farby. Warto pamiętać, że kolor brwi można zmienić przy pomocy kredki, a także makijażu permanentnego.

Najlepsze kolory włosów dla brązowookich

Panie o brązowych oczach wyglądają doskonale w odcieniach brązu. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór jaśniejszych tonów, a w przypadku jasnej, ciepłej cery wręcz miodowych. Warto rozważyć także połączenie blondu i brązu, co jest ostatnio nie tylko szalenie modne, ale przede wszystkim zapewnia doskonały efekt estetyczny. Bronde to kolor, który wykorzystuje się w stylizacji włosów 3D, a jednocześnie doskonale łączy się z brązowym kolorem tęczówek.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.