Skip to content
Menu

Zaczerwienienie wokół oczu – jak sobie z nim radzić i jak zapobiegać ich powstawaniu?

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Jakie kosmetyki można stosować na skórę pod oczami? Jak radzić sobie z zaczerwienieniem oczu? Pojawianie się zmian skórnych pod oczami Skóra pod oczami jest o wiele cieńsza niż na pozostałej części twarzy, a poza tym pozbawiona jest gruczołów łojowych. To właśnie one są […]

Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Jakie kosmetyki można stosować na skórę pod oczami? Jak radzić sobie z zaczerwienieniem oczu?

Pojawianie się zmian skórnych pod oczami

Skóra pod oczami jest o wiele cieńsza niż na pozostałej części twarzy, a poza tym pozbawiona jest gruczołów łojowych. To właśnie one są odpowiedzialne za produkcję sebum, a więc naturalnego nawilżenia, co stanowi ochronę przed działaniem czynników z zewnątrz. Bez tej warstwy narażona jest na działanie różnych zjawisk atmosferycznych. W związku z tym może być podrażniona i przesuszona, przez co staje się szorstka. Warto zastosować wtedy naturalny krem pod oczy.

Poza tym to właśnie na skórze pod oczami najbardziej widoczne są objawy starzenia się. Ma to związek z utratą elastyczności oraz jędrności, a to wiąże się z powstawaniem zmarszczek. Inne zmiany, które mogą pojawić się pod oczami, to zaczerwienienie, obrzęk, a nawet wysypka.

 

Przyczyny zaczerwieniania wokół oczu

W tym przypadku duże znaczenie mają nasze codzienne nawyki. Na skórę pod oczami źle wpływa chroniczne zmęczenie, stres, życie w ciągłym biegu czy brak odpowiedniej dawki snu, poprzez co staje się ona sucha i zaczerwieniona. Do tego na całej twarzy będą pojawiały się objawy przemęczenia. Tutaj istotne są również nasze nawyki żywieniowe, a przeważnie jedzenie fast foodów, słodzonych napojów oraz picie dużych ilości kawy. Ważny jest również brak prawidłowego nawodnienia organizmu. Do powstawania zmian wokół oczu przyczynia się też sięganie po alkohol i papierosy.

Kolejną przyczyną są alergeny. Skóra wokół oczu jest cienka i wrażliwa, a poprzez to reaktywna. Jeśli będzie miała kontakt z potencjalnym alergenem, to wtedy może się pokryć zaczerwienieniem i do tego mogą pojawić się drobne krostki. W związku z tym skóra może być również opuchnięta i nieco tkliwa w dotyku. Uczulenie może być spowodowane jakimś składnikiem kosmetyku, który nakłada się bezpośrednio na okolice oczu. Dlatego zawsze warto sprawdzać produkty, które się kupuje, i sięgać po naturalne kremy pod oczy. Poza tym uczulenie pod oczami może się również pojawić w wyniku działania czynników zewnętrznych, np. pyłków roślin lub kurzu.

Kolejną przyczyną są warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, mróz i promieniowanie UV. Przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia oraz mogą wywoływać podrażnienia. Dlatego, wychodząc z domu, warto nałożyć naturalny krem pod oczy, który zapewni odpowiednie nawilżenie.

 

Skuteczne sposoby na zaczerwienienia pod oczami

Kosmetyki naturalne pod oczy są dobrym rozwiązaniem dla skóry, która jest wrażliwa i delikatna. Prawidłowe stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków daje wiele korzyści i zabezpiecza naszą barierę hydrolipidową, co z kolei zmniejsza podatność na podrażnienia. Podstawą pielęgnacji skóry pod oczami jest delikatny demakijaż. Tutaj lepiej jest unikać kosmetyków, które mają w swoim składzie mydło – najlepiej sprawdzą się te, które powstały specjalnie z myślą o pielęgnacji okolic oczu. Po umyciu i oczyszczeniu można nałożyć odpowiedni, naturalny krem pod oczy.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.