Skip to content
Menu

Mezoterapia mikroigłowa – co warto o niej wiedzieć?

Pragniesz zadbać o swoją skórę twarzy i szyi? Zredukować zmarszczki oraz opadający owal twarzy? Pobudzić skórę do naturalnej regeneracji? Zniwelować widoczne blizny? Wyrównać koloryt i strukturę skóry? Proponujemy zabieg mezoterapii mikroigłowej, który skutecznie zredukuje objawy fotostarzenia oraz przyspieszy metabolizm komórkowy. Sprawdź co warto o nim wiedzieć. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg z zakresu kosmetologii estetycznej, wykorzystujący […]

Pragniesz zadbać o swoją skórę twarzy i szyi? Zredukować zmarszczki oraz opadający owal twarzy? Pobudzić skórę do naturalnej regeneracji? Zniwelować widoczne blizny? Wyrównać koloryt i strukturę skóry? Proponujemy zabieg mezoterapii mikroigłowej, który skutecznie zredukuje objawy fotostarzenia oraz przyspieszy metabolizm komórkowy. Sprawdź co warto o nim wiedzieć.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg z zakresu kosmetologii estetycznej, wykorzystujący pulsujące igły do nakłuwania skóry w celu wprowadzenia specjalnych substancji aktywnych. Zalicza się do nich witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy i inne składniki odżywcze, bezpośrednio do głębszych warstw skóry. Działanie mezoterapii mikroigłowej ma na celu poprawę kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych obszarów ciała, w zależności od potrzeb pacjenta.

Co warto wiedzieć na temat mezoterapii mikroigłowej?

Działanie zabiegu

Zabieg mikronakłuwania odbywa się za pomocą pena, który stymuluje skórę do odnowy i rewitalizacji. Poprawia jej napięcie, zagęszcza strukturę skóry i wygładza drobne zmarszczki. Substancje aktywne z zastosowanych na skórę ampułek mają szansę zadziałać na głębszym poziomie – stymulując produkcję włókien kolagenu i elastyny. Warto wiedzieć, że już samo mikronakłuwanie pozytywnie wpływa na mechanizmy regeneracji skóry.

Mikroigły

Podczas zabiegu stosuje się specjalne urządzenia wyposażone w igły, w których ustawiamy głębokość wkłucia w zależności od partii, na której pracujemy. Dzięki temu dostarczane są składniki odżywcze do skóry właściwej.

Substancje aktywne

Substancje wykorzystywane w mezoterapii mikroigłowej są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjentów oraz celów terapeutycznych. Mogą to być substancje nawilżające, przeciwstarzeniowe, rozjaśniające czy przeciwzapalne, w zależności od problemów skórnych, z którymi zmaga się klient.

Cel mezoterapii mikroigłowej

Zabieg może być stosowany w celu redukcji zmarszczek i linii mimicznych, poprawy elastyczności skóry, redukcji blizn, leczenia trądziku, wygładzania nierówności skóry, rozjaśniania przebarwień i ogólnego odmłodzenia skóry.

Bezpieczeństwo i skutki uboczne

Mezoterapia mikroigłowa jest bezpiecznym zabiegiem, który może jedynie wiązać się z krótkotrwałym zaczerwienieniem, obrzękiem i uczuciem lekkiego pieczenia na obszarze zastosowania. Skutki uboczne są zazwyczaj łagodne i ustępują w ciągu kilku dni po zabiegu.

Seria zabiegów

Aby osiągnąć najlepsze wyniki, zazwyczaj zaleca się serię zabiegów mezoterapii mikroigłowej, przeprowadzanych w regularnych odstępach czasu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mając na uwadze mezoterapię mikroigłową, warto powiedzieć także o tym, jakie są przeciwwskazania do zabiegu. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby w trakcie lub po leczeniu onkologicznym, posiadające aktywne zmiany trądzikowe, choroby autoimmunologiczne, przyjmujące leki przeciwzakrzepowe i rozrzedzające krew oraz osoby z nieuregulowaną cukrzycą lub będące w trakcie terapii retinoidami.

Mezoterapia mikroigłowa jest jedną z wielu dostępnych metod kosmetologii estetycznej, która może poprawić wygląd i kondycję skóry. Jednak przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury kosmetologicznej zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą, aby ustalić, czy jest ona odpowiednia dla Twoich potrzeb oraz skóry. Pamiętaj także o przeciwwskazaniach do zabiegu oraz sprawdź czy aby na pewno kwalifikujesz się do mezoterapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.