Skip to content
Menu

Jaki kolor włosów wybrać do niebieskich oczu?

Niebieskie oczy, wydaje się, iż to domena osób o jasnej karnacji i blond włosach. I faktycznie, nordycki, czyli tzw. chłodny typ urody, który na myśl przywodzi jasne, chłodne barwy, podświadomie zawiera w sobie także obraz błękitnych oczu. Oczywiście, przyjmują one wiele odcieni – od niemalże szmaragdowych po szarawe. Szacuje się, iż w Europie posiadaczami niebieskich […]

Niebieskie oczy, wydaje się, iż to domena osób o jasnej karnacji i blond włosach. I faktycznie, nordycki, czyli tzw. chłodny typ urody, który na myśl przywodzi jasne, chłodne barwy, podświadomie zawiera w sobie także obraz błękitnych oczu. Oczywiście, przyjmują one wiele odcieni – od niemalże szmaragdowych po szarawe. Szacuje się, iż w Europie posiadaczami niebieskich oczu jest około 8-10% społeczeństwa i faktycznie, najwięcej osób niebieskookich spotkać można w Skandynawii. Może to wynikać również z kwestii klimatycznych, w tym mniejszej ilości słońca.

Bez wątpienia, kolor oczu to ważny aspekt, jeśli chodzi o koloryzację włosów. Jaki kolor włosów do niebieskich oczu sprawdzi się najlepiej?

Jaki kolor włosów wybrać do niebieskich oczu?

Warto pamiętać, że tak naprawdę kolor oczu nie jest elementem determinującym w pierwszym stopniu wybór koloru farby. Dlaczego? Ponieważ do kwestii kluczowych należy przede wszystkim karnacja. Co to oznacza? Każda osoba ma nieco inny kolor cery. Można wyróżnić osoby o jasnej cerze, jak również ciemniejszej. I to właśnie kolor cery w dużym stopniu dyktuje jakiego rodzaju farba sprawdzi się najlepiej. Należy wziąć pod uwagę zarówno jej barwę, jak również odcień. Czyli to, czy farba utrzymana jest w tonacjach chłodnych, czy ciepłych. W pierwszej kolejności należy ocenić przede wszystkim rodzaj karnacji. To bardzo ułatwi następnie wybór odpowiedniej farby.

Niebieskie oczy – jaki kolor włosów do nich pasuje?

Najczęściej osoby niebieskookie mają również jasną karnację, jak również jasne blond włosy. I niejako jest to pewien wyznacznik tego, jakiego koloru farbę należy poszukiwać. Jednak, nie oznacza to, że osoby o ciemniej karnacji nie mogę cieszyć się również niebieskimi oczyma. Warto również pamiętać, iż przy wyborze odpowiedniego koloru włosów należy kierować się nie tylko karnacją, czy kolorem oczu, ale również brwi. Są to trzy elementy, które definiują w pewnym stopniu twarz, nadają jej wyrazistości, dlatego muszą ze sobą współgrać pod względem kolorystycznym.

Niebieskie oczy i karnacja skóry – jak dobrać kolor włosów?

W tym przypadku warto rozdzielić karnację na:

  • jasną i chłodną

  • jasną i ciepłą

  • ciemną, która najczęściej posiada ciepłą tonację

Wszystko dlatego, że do każdego typu karnacji pasować będzie inny kolor i odcień farby. Jaki kolor włosów do niebieskich oczu sprawdzi się najlepiej w przypadku jasnej i chłodnej karnacji?

Jasna i chłodna karnacja a kolor włosów

W tym przypadku kolor włosów musi komponować się z chłodnym odcieniem twarzy. Dlatego doskonale sprawdzą się jasne, zimne barwy, jak platyna, czy wręcz kolor włosów, który wpada w jasny, szarawy kolor, coraz modniejszy w ostatnim czasie. Oczywiście, jasna i chłodna karnacja nie oznaczają, że należy rezygnować z nieco ciemniejszych blondów, czy wręcz odcieni brązu. Należy jednak mieć na uwadze, aby były to przede wszystkim chłodne tonacje, które będą komponować się z zimną i jasną karnacją.

Jasna i ciepła karnacja – jaki kolor włosów pasuje do oczu niebieskich?

Zastanawiasz się, jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu w momencie, gdy masz jasną, ale ciepłą karnację? W teorii ciepła karnacja dobrze komponuje się z ciepłą kolorystyką włosów. W tym jednak przypadku należy mieć na uwadze, że niebieskie, czy szarawe oczy mają chłodny odcień. Dlatego należy iść tym tropem również podczas zakupu farby. Dlatego, podobnie jak w przypadku chłodnej karnacji, tak również w przypadku ciepłej, platynowe blondy będą doskonałym uzupełnieniem wyglądu u osób o jasnej, ciepłej karnacji, ale niebieskich oczach. Alternatywą jest kolor rudy, który również posiada chłodną tonację. To wyrazista kompozycja, która dodaje dużo pewności siebie i świetnie podkreśli niebieski kolor oczu. Można pokusić się o sombre do niebieskich oczu.

Ciemna karnacja i niebieskie oczy – jaki kolor włosów wybrać?

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu sprawdzi się w przypadku ciemnej karnacji? W tym przypadku warto postawić przede wszystkim na ciepłe barwy. Wszystko dlatego, że ciemna karnacja doskonale komponuje się z ciepłą kolorystyką. A wachlarz możliwości jest dość szeroki. Od ciepłych, miodowych kolorów, po brązy. Ciemne włosy do niebieskich oczu to przede wszystkim ciepłe, bardziej wyraziste barwy, które doskonale podkreślają błękitne spojrzenie i ciemną karnację.

Jakie znaczenie ma kolor brwi i oprawy oka?

Trzeba pamiętać, że brwi to ważny element twarzy, a przede wszystkim oczu. I to właśnie pod względem wizualnym. Dlatego istotny jest nie tylko kształt brwi, ale również ich kolor. Wszystko dlatego, że pozwala to podkreślić barwę oczu. Dlatego warto mieć to na uwadze. Tym bardziej, że kolor włosów również powinien komponować się z kolorystyką brwi, by uzyskać spójny wizualnie efekt.

Najlepsze kolory włosów dla niebieskookich

Bardzo dużo w przypadku osób o niebieskich oczach zależy od karnacji. W wielu przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wybór chłodnych tonacji blondów, czy brązów. Jednak, takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób o jasnej karnacji. Wszystko dlatego, że ciemna karnacja doskonale łączy się ciepłymi, także ciemniejszymi odcieniami włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.