Skip to content
Menu

Proste kroki do uprawiania bezpieczniejszego seksu

Nie jest najbardziej ekscytujący temat jeśli chodzi o seks i wiem, że wszyscy jesteście prawdopodobnie zmęczeni wykładami o bezpiecznych stosunkach. Ale prawda jest taka, że nie można tego lekceważyć.  Wysoki wskaźnik zakażenia HIV i infekcji przenoszonych drogą płciową oznacza, że nie wszyscy zwracają na to uwagę. Bądźmy szczerzy; w dzisiejszych czasach jest to przerażająca rzeczywistość. […]

Nie jest najbardziej ekscytujący temat jeśli chodzi o seks i wiem, że wszyscy jesteście prawdopodobnie zmęczeni wykładami o bezpiecznych stosunkach. Ale prawda jest taka, że nie można tego lekceważyć. 

Wysoki wskaźnik zakażenia HIV i infekcji przenoszonych drogą płciową oznacza, że nie wszyscy zwracają na to uwagę. Bądźmy szczerzy; w dzisiejszych czasach jest to przerażająca rzeczywistość.

Seks – Z Czym Się Wiąże

Seks wiąże się z wieloma rzeczami; wśród nich ryzyko i odpowiedzialność. Masz obowiązek chronić siebie i swojego partnera przed wirusem HIV, chorobami przenoszonymi drogą płciową i nieplanowaną ciążą. Innymi słowy, masz obowiązek uprawiania seksu z najmniejszym możliwym ryzykiem.

Chociaż mogę tutaj omówić wiele zachowań i technik seksualnych, pozwólcie, że całkowicie wyjaśnię – pisząc o takich rzeczach, zakładam, że ci z was, którzy słuchają moich rad i wskazówek nie wiedzą jak uprawiać bezpieczniejszy seks. Ale co to znaczy? Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby upewnić się, że uprawiasz bezpieczną miłość:

  1. Ty i twój partner zostaliście przebadani na obecność wirusa HIV i infekcji przenoszonych drogą płciową i jeśli którekolwiek z was ma cokolwiek pozytywnego -trzeba podjąć się leczenia
  2. Ty i Twój partner będziecie używać prezerwatyw, zarówno męskich, jak i żeńskich, aby chronić się przed wirusem HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową.
  3. Podczas seksu oralnego będziesz używać prezerwatyw i koferdamów
  4. Ty i Twój partner będziecie negocjować, czy będziecie praktykować monogamię, a jeśli zdecydujecie nie, zgodzicie się na stosowanie bezpieczniejszych praktyk seksualnych z każdym innym partnerem.
  5. Nie angażujesz się w żadne zachowania seksualne, które powodują kontakt z płynami ustrojowymi innych osób
  6. Znasz historię swoich partnerów – czy kiedykolwiek mieli chorobę przenoszoną drogą płciową? Czy kiedykolwiek używali narkotyków? Wspólne igły? Kiedy ostatni raz uprawiali seks z kimś oprócz ciebie?
  7. Jeśli nie chcesz zajść w ciążę, zastosujesz metodę antykoncepcji
  8. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę przenoszoną drogą płciową lub HIV, natychmiast poinformuj o tym swojego partnera, aby mógł poddać się badaniom i leczeniu

Wiem, że brzmi to jak najbardziej nieromantyczna rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałeś, ale uwierz mi. Świadomość, że jesteś chroniony przed wirusem HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową, a także niechcianą ciążą, pomoże ci się zrelaksować i dobrze bawić w łóżku. Gdy ty i twój partner zgodzicie się podjąć te kroki, presja zniknie i możesz skoncentrować się na życiu seksualnym.

Jeszcze jedno, nie myśl, że bezpieczniejszy seks musi eliminować podniecenie z twojego seksualnego repertuaru. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uprawiać bezpieczniejszy seks, który jest gorący!

Więcej na https://feellove.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.