Skip to content
Menu

Jak szybko rosną paznokcie?

Paznokcie to naturalna część ciała. Dlatego rzadko ktoś zastanawia się właściwie nad tym, dlaczego w ogóle rosną, czy z czego są zbudowane. Wiadomo natomiast, że są stosunkowo twarde. Równie ważna jest ich regularna pielęgnacja, co przekłada się na estetykę dłoni. Co jednak wpływa na tempo wzrostu paznokci? Dlaczego czasem rosną krzywe? Jak długo rosną paznokcie […]

Paznokcie to naturalna część ciała. Dlatego rzadko ktoś zastanawia się właściwie nad tym, dlaczego w ogóle rosną, czy z czego są zbudowane. Wiadomo natomiast, że są stosunkowo twarde. Równie ważna jest ich regularna pielęgnacja, co przekłada się na estetykę dłoni. Co jednak wpływa na tempo wzrostu paznokci? Dlaczego czasem rosną krzywe?

Jak długo rosną paznokcie u rąk i nóg?

Jedną z bardziej przykrych sytuacji jest zerwanie paznokcia. To dość bolesne doznanie, które może przytrafić się w przypadku wielu okoliczności. Czasem zdarza się, że paznokieć „zaczyna odchodzić” od palca, co jest wynikiem mocnego uderzenia. Utrata paznokcia nie oznacza jednak, że potrzebny będzie jakiś implant. Paznokcie rosną przez całe życie człowieka, dlatego potrzeba wyłącznie cierpliwości.

Jeśli chodzi o ich wzrost, widać sporą różnicę w tempie pomiędzy tymi u palców dłoni, a stóp. I to właśnie te u dłoni rosną znacznie szybciej, bo około 0,07mm na dobę. Co więcej, najszybszy wzrost można zauważyć na środkowych palcach dłoni, natomiast najwolniejszy na kciuku. W przypadku stóp, paznokcie rosną około 0.02mm na dobę.

Jak szybko rosną paznokcie pod hybrydą?

Hybrydy to popularny zabieg estetyczny, który pozwala na przedłużenie płytki paznokcia za pomocą specjalnego żelu. Najczęściej, w trakcie tego zabiegu wykonuje się także dodatkowe zdobienia na paznokciach za pomocą lakieru, co pozwala na optyczne scalenie naturalnej płytki paznokcia z jej przedłużeniem.

Wiele Pań zastanawia się, ile rosną paznokcie w ciągu dnia lub tygodnia, ponieważ to także wpływa na ogólne wydłużenie się paznokci, na których przeprowadzono ten zabieg. Sam lakier hybrydowy, jak również specjalny żel nie mają wpływu na wzrost paznokci, a już z pewnością nie przyśpieszają tego procesu. Oznacza to, że płytka paznokcia wydłuża się w normalnym dla siebie tempie.

Ile rosną paznokcie w ciągu tygodnia?

O ile dzienny wzrost paznokci jest niezauważalny, o tyle po upływie tygodnia można już zobaczyć, że płytka paznokcia się wydłuża. W szczególności ta u palców dłoni, jako, iż mają one tendencje do szybszego wzrostu.

Dlatego szacuje się, że średni wzrost paznokci u dłoni to około 0.7mm. Po około dwóch tygodniach paznokcie są już w bardzo widoczny sposób dłuższe. Objawia się to także charakterystyczną, wydłużoną, bardzo jasną częścią paznokcia, która stanowi zwieńczenie jego płytki.

O wiele wolniej natomiast przebiega proces wzrostu paznokci u stóp. Tutaj można mówić o około 0.3mm wzrostu w skali tygodnia.

Co wpływa na szybkość wzrostu paznokci?

Przyrost paznokci jest zależy od kilku czynników. W pierwszej kolejności warto zrozumieć, że płytka paznokcia, to nic więcej, jak utwardzona kreatyna. Dlatego jednym z aspektów, który wpływa na wzrost paznokci, jest odpowiednia dieta.

Wiele osób, w szczególności Pań, zastanawia się, w jaki sposób przyśpieszyć ich przyrost paznokci. Podstawową zasadą jest oczywiście zakaz obgryzania. Dla wielu osób jest to nawyk, z którego nie zdają sobie sprawy. Często wynika z nerwowości, czy stresu, dlatego warto w pierwszej kolejności zaobserwować, czy nie zdarzają się sytuacje, w których po prostu obgryzam paznokcie.

Drugim aspektem, który wpływa również na ogólne funkcjonowanie organizmu, jest odpowiednia dieta. To ona wpływa tak samo na poszczególne narządy, jak również mocne i zdrowe paznokcie. Jednym z podstawowych składników diety, które pozwolą cieszyć się szybszym przyrostem paznokci, ale również ich większą twardością, jest witamina B. Dodatkowo, warto spożywać produkty bogate w magnez i cynk.

Krzywe paznokcie – dlaczego tak rosną?

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na sposób, w jaki rosną paznokcie. Niejednokrotnie jest to zależne od tego, czy są to paznokcie stóp, czy dłoni. Wszystko dlatego, że w ciągu dnia wiele czasu spędzamy w obuwiu, czy chociażby skarpetkach. Te nie tylko ograniczają wzrost paznokci, ale również mają wpływ na to, w jaki sposób rosną. Właśnie przez ograniczenie ich swobodnej przestrzeni do wzrostu.

W przypadku paznokci u dłoni może to wynikać przede wszystkim ze stresu, czy niedoboru witaminy B. Także u osób, które obgryzają paznokcie można łatwo stwierdzić, że jest to wynikiem właśnie tej czynności. Natomiast ich krzywy wzrost można korygować poprzez regularną pielęgnacje.

Dlaczego paznokcie rosną w górę lub dół?

Okazuje się, że sposób, w jaki rosną nasze paznokcie, może być sygnałem ze strony organizmu, że coś jest nie w porządku. Jeśli paznokieć rośnie do góry, warto zbadać wtedy krew, ponieważ może okazać się, że taka sytuacja wynika z anemii. Jeśli paznokieć rośnie w dół, najczęściej oznacza to niedobór witaminy B.

Sposoby na przyspieszenie wzrostu paznokci u rąk i nóg

Jeśli chcesz mieć szybko rosnące, przede wszystkim powinnaś zadbać o dietę, która w pozytywny sposób wpłynie na ich wzrost. Wśród produktów, które dostarczą wartościowych składników można wymienić:

  • owoce morza

  • ryby

  • produkty mleczne

  • ziarna zbóż

  • ziemniaki

Warto pamiętać, że zdrowa i zbilansowana dieta to nie tylko podstawa fizycznej równowagi, ale również istotny element codziennego życia, który wpływa na nasz nastrój.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.