Skip to content
Menu

Jak samodzielnie zrobić manicure hybrydowy? 

Manicure hybrydowy pozwala rzadsze odwiedzanie gabinetu stylizacji paznokci. Tak naprawdę można powiedzieć, że decydując się na manicure hybrydowy, po prostu raz na 3 tygodnie maluje się paznokcie. Każdy, kto raz zdecydował się na hybrydy, wie, jaka to wygoda i raczej nie wróci do tradycyjnych lakierów do paznokci. Jednak każda fanka manicure hybrydowego pamięta też swój […]

Manicure hybrydowy pozwala rzadsze odwiedzanie gabinetu stylizacji paznokci. Tak naprawdę można powiedzieć, że decydując się na manicure hybrydowy, po prostu raz na 3 tygodnie maluje się paznokcie.

Każdy, kto raz zdecydował się na hybrydy, wie, jaka to wygoda i raczej nie wróci do tradycyjnych lakierów do paznokci. Jednak każda fanka manicure hybrydowego pamięta też swój wiosenny odrost, kiedy kosmetyczki musiały zamknąć salony. Dlatego warto zacząć robić manicure hybrydowy samodzielnie. 

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego? 

Aby samodzielnie wykonać manicure hybrydowy, trzeba zaopatrzyć się w podstawowy zestaw do pielęgnacji paznokci, w skład którego wchodzą: 

 • drewniane lub bambusowe patyczki do odsuwania skórek, 
 • papierowe pilniczki do paznokci o różnej gradacji, 
 • precyzyjne cążki, których jednak lepiej używać tylko w ostateczności, aby nie pokaleczyć skórek. 

Niezbędne jest także stworzenie swojego zestawu do wykonywania manicure hybrydowego, który powinny stanowić:

 • aceton do usuwania hybryd (to nie jest zwykły zmywacz do paznokci), 
 • bezpyłowe waciki i folia, jeśli masz już na paznokciach hybrydy, 
 • lampa UV do utwardzenia lakieru, 
 • odtłuszczacz do paznokci (szukaj go pod nazwą „cleaner”),
 • baza pod lakier hybrydowy, 
 • lakier hybrydowy – jeden, dwa albo cała kolekcja – wybór należy do Ciebie! 
 • top do wykończenia manicure, 
 • oliwka pielęgnacyjna skórki wokół paznokci. 

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Przede wszystkim, zacznij od zmycia starego lakieru – niezależnie, czy jest to lakier hybrydowy, czy zwykły. Następnie zajmij się podstawowym manicure: odsuń skórki, nadaj paznokciom pożądany kształt. Przed nałożeniem hybryd, płytkę paznokcia należy też lekko zmatowić i odtłuścić. Zapomnij o wacie albo popularnych płatkach kosmetycznych do zmywania makijażu. Przy manicure hybrydowym należy używać dedykowanych bezpyłowych wacików. Ten krok pozwoli także na pozbycie się drobinek po piłowaniu paznokci, a następnie wpłynie na trwałość manicure.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Pomaluj wypielęgnowane i odtłuszczone paznokcie bezbarwną bazą, wpływającą nie tylko na trwałość nakładanego lakieru, ale także na wzmocnienie płytki paznokcia. Zgodnie z zaleceniem producenta, utwardź nałożoną bazę w lampie UV. Następnie połóż cienką (!) warstwę lakieru hybrydowego i zapiecz ją w lampie zgodnie z wytycznymi. Zazwyczaj dla pełnego krycia potrzeba dwóch warstw lakieru. Malując paznokcie lakierem, staraj się nie zalać skórek. Ostatnim etapem malowania paznokci hybrydami jest nałożenie topu, który wykańcza manicure i nadaje mu wyjątkowy połysk. Po zakończeniu malowania paznokci hybrydami wetrzyj w skórki wokół nich oliwkę pielęgnującą i zmiękczającą skórki. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.