Skip to content
Menu

Manicure tradycyjny – co to jest?

Pielęgnacja paznokci to podstawa pięknego, zadbanego wyglądu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na manicure. Nadanie paznokciom pożądanego kształtu oraz koloru poprawia to, jak się prezentują, a co za tym idzie, zwiększa pewność siebie oraz pozwala czuć się pięknie. Można wyróżnić wiele rodzajów manicure, w tym także manicure tradycyjny. Cieszy się on niesłabnącą popularnością […]

Pielęgnacja paznokci to podstawa pięknego, zadbanego wyglądu. Z tego powodu wiele osób decyduje się na manicure. Nadanie paznokciom pożądanego kształtu oraz koloru poprawia to, jak się prezentują, a co za tym idzie, zwiększa pewność siebie oraz pozwala czuć się pięknie. Można wyróżnić wiele rodzajów manicure, w tym także manicure tradycyjny. Cieszy się on niesłabnącą popularnością i ze względu na swój naturalny wygląd jest bardzo chętnie wybierany nawet przez osoby, które nie przepadają za wyraźnym podkreślaniem swoich paznokci. Czym dokładnie jest manicure tradycyjny? Czy warto się na niego zdecydować? Jak go zrobić? 

Czym dokładnie jest manicure tradycyjny? Czy warto się na niego zdecydować?

Manicure tradycyjny to nic innego, jak zabieg, którego celem jest nadanie paznokciom estetycznego wyglądu. Pozwala on utrzymać płytkę oraz okolice paznokcia w odpowiednim stanie. Największą zaletą manicure tradycyjnego jest przede wszystkim jego nieinwazyjność. Zabieg nie narusza płytki paznokcia i nie niszczy jej, wręcz przeciwnie – wykorzystywane produkty są jednocześnie kosmetykami i pozwalają wypielęgnować dłonie, nadając im zdrowy i przede wszystkim naturalny wygląd.

Podczas manicure tradycyjnego paznokciom nadawany jest pożądany kształt. Wyrównywane są również skórki. Płytka paznokcia jest zabezpieczana specjalnym lakierem, który nie tylko ją odżywi, ale również wzmocni. Zabieg kończy się zazwyczaj nałożeniem kremu nawilżającego na dłonie. Należy pamiętać, że manicure tradycyjny nie powinien być wykonywany jeżeli paznokcie są w złej kondycji – szczególnie gdy w ich okolicy pojawiają się stany zapalne, infekcje, zadrapania lub rany.

Manicure u profesjonalisty czy samodzielnie – co wybrać?

Można zdecydować się na skorzystanie z manicure tradycyjnego u specjalisty. Zabieg nie jest drogi, a z pewnością będzie przyjemny i fachowo wykonany. Wiele kobiet decyduje się na połączenie manicure ze SPA dla dłoni, dzięki czemu stają się one zadbane i wypielęgnowane. Niemniej można zdecydować się również na samodzielne wykonanie manicure. W tym celu niezbędne będzie przygotowanie jedynie podstawowych akcesoriów. 

Manicure tradycyjny – krok po kroku

Samodzielne wykonanie makijażu tradycyjnego nie jest trudne i można go zrobić już w kilku prostych krokach.

  • Usunięcie starego lakieru oraz oczyszczenie paznokci. Pierwszym krokiem, który jest niezbędny, aby móc przystąpić do wykonywania manicure tradycyjnego będzie pozbycie się starego lakieru z płytki paznokcia. W tym celu można wykorzystać na przykład zmywacz do paznokci lub, w przypadku manicure hybrydowego, acetonu.
  • Opcjonalne skrócenie paznokci i nadanie im kształtu. Kolejnym krokiem jest nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Najlepiej zrobić to przy pomocy szklanego pilnika, który nie rozwarstwia płytki paznokcia, jednak jeśli paznokcie są długie i jest taka potrzeba, można skorzystać z cążek. Najczęściej jedynie lekko podkreślany jest naturalny kształt paznokci – opcjonalnie można je nieco zaokrąglić. 
  • Odsunięcie i wycięcie skórek wokół paznokcia. Aby pozbyć się skórek, najpierw dobrze jest nałożyć na nie specjalną oliwkę zmiękczającą, a następnie odsunąć je z płytki paznokcia za pomocą patyczka. Po kilku minutach można je wyciąć za pomocą cążek do skórek.
  • Pomalowanie paznokci bezbarwnym lakierem. Bezbarwny lakier nie tylko wygląda naturalnie, ale również pozwala wzmocnić i zabezpieczyć płytkę paznokcia. Wiele kobiet decyduje się również na delikatny, pastelowy kolor lub manicure francuski, który sprawdza się do wszystkich stylizacji – w tym przypadku dobrze jest nałożyć również witaminową bazę oraz utwardzacz.
  • Nałożenie na dłonie odżywczej maski i kremu nawilżającego. Dzięki pielęgnacji dłoni skóra stanie się gładka, a ręce będą jeszcze bardziej wyglądać na wypielęgnowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.