Skip to content
Menu

Jak malować usta – 5 pomysłów

Wypełniacz do ust jest świetny, ale wizażyści na całym świecie zgadzają się, że podobny efekt można uzyskać z pomocą specjalnych technik malowania. Większość produktów w Twojej kosmetyczce posiada potencjał, o którym możesz nie wiedzieć. Wystarczy odrobina kreatywności i szczypta wiedzy, by stworzyć niesamowity makijaż ust. Przeczytaj i dowiedz się jak nadać ustom bardziej efektowny wygląd […]

Wypełniacz do ust jest świetny, ale wizażyści na całym świecie zgadzają się, że podobny efekt można uzyskać z pomocą specjalnych technik malowania. Większość produktów w Twojej kosmetyczce posiada potencjał, o którym możesz nie wiedzieć. Wystarczy odrobina kreatywności i szczypta wiedzy, by stworzyć niesamowity makijaż ust. Przeczytaj i dowiedz się jak nadać ustom bardziej efektowny wygląd za pomocą 5 niezawodnych pomysłów.

Pomysł 1. Pielęgnacja to podstawa pięknych ust

Odwodnione usta to małe usta. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że wargi wyglądają na spierzchnięte i zmęczone. Nawet najlepsza technika makijażu nie jest w stanie ukryć niezadbanych ust. Jak temu zapobiec? Zapewne z zegarmistrzowską precyzją dbasz o kondycję swojej cery, wklepujesz kremy, regularnie wykonujesz peelingi lub używasz wysoko nawilżających masek. Czy wiedziałaś, że Twoje usta potrzebują tego samego? Przynajmniej raz w tygodniu powinnaś wykonać peeling ust. Nie potrzebujesz do tego żadnych zaawansowanych preparatów. Wystarczy cukier, miód lub oliwa. Łyżeczkę cukru wymieszają z taką ilością oliwy lub miodu, aby powstałą gęsta pasta. Całość nałóż na usta i masuj przez około 5 minut, a następnie zmyj całość. Peeling masz za sobą? To świetnie. Pora na właściwe nawilżenie. Warto byś każdego wieczoru nałożyła na usta maść z witaminą A lub lanoliną, która doskonale nawilża i regeneruje. Ponadto pamiętaj, by przed każdym wykonywanym makijażem ust użyć odpowiedniej pomadki zabezpieczającej i nawilżającej.

Pomysł 2. Konturówka Twoim najlepszym przyjacielem

Wielu wizażystów rekomenduje, by każdy makijaż zaczynać od kredki do ust, której odcień jest o 1 – 2 odcienie głębszy niż naturalny kolor ust. W niektórych przypadkach warto użyć kolejnej, głębszej konturówki w kącikach ust, aby dodać im głębi. Ponadto nakładanie konturówki należy zacząć właśnie od kącików, dzięki czemu usta będą lepiej podkreślone i pełniejsze. Co więcej, konturówka powinna wtapiać się w środek warg, gdyż przynosi to efekt trójwymiarowego wyglądu.

Pomysł 3. Nie bój się blasku

Jeszcze niedawno hitem były duże i matowe usta. Panie uwielbiały matowe pomadki i błyszczyki, które niestety bardzo wysuszały usta. Przez to wiele kobiet zmagała się z suchymi oraz spierzchniętymi ustami. Na szczęście blask wrócił do łask. Oznacza to, że na topie są nawilżone i pełen usta. Panie na nowo zakochały się w nawilżających pomadkach z dodatkiem błysku.

Pomysł 4: Konturuj łuk kupidyna

Konturowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kości policzkowych. Najlepsi wizażyści zalecają, by zarówno łuk kupidyna, jak i środkowa część dolnej wargi została pokryta konturówką o ciemnobrązowym lub popielatym odcieniu. Taki zabieg naśladuje naturalny cień pełnej i wyrazistej dolnej wargi. 

Pomysł 5: Bądź kreatywna, ale zawsze wybieraj produkty najlepszej jakości

Kreatywność w makijażu jest zawsze mile widziana. Umiejętność korzystania z najnowszych trendów połączona z osobistą nutą fantazji może zaowocować w postaci niebanalnych makijażów ust. Jednak nigdy nie przekładaj ilości ponad jakość. Lepszym wyborem będzie posiadanie jednej, dobrej szminki niż dziesięciu marnej jakości. Zwracaj uwagę na składy – im krótszy i bardziej naturalny, tym lepszy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.