Skip to content
Menu

Lekka trwała unosząca włosy – na czym polega i jak działa?

Trwała podnosząca włosy u nasady jest to zabieg cieszący się popularnością wśród kobiet, które posiadają cienkie włosy. Pomaga spełnić marzenie o zmianie wyglądu włosów. Efekt uzależniony jest od doboru wielkości walka, który jest indywidualnym upodobaniem. Po zabiegu włosy są lekko falowane i sprawiają wrażenie, że jest ich więcej. Jak wykonuje się ten zabieg? Jakie są […]

Trwała podnosząca włosy u nasady jest to zabieg cieszący się popularnością wśród kobiet, które posiadają cienkie włosy. Pomaga spełnić marzenie o zmianie wyglądu włosów. Efekt uzależniony jest od doboru wielkości walka, który jest indywidualnym upodobaniem. Po zabiegu włosy są lekko falowane i sprawiają wrażenie, że jest ich więcej. Jak wykonuje się ten zabieg? Jakie są rodzaje ondulacji? Przeczytaj nasz krótki artykuł!

Lekka trwała unosząca włosy – co to jest i jak działa?

Trwała podnosząca pozwala cieszyć się Paniom pięknym wyglądem swoich włosów. Po zabiegu włosy nie sprawiają już wrażenia cienkich, są lekko podniesione u nasady i wywołują wrażenie puszystości. Dodatkowo włosy zyskują efekt fali, mogą lekko się kręcić. Uzyskany efekt dobrze podkreślą kosmetyki z serii do włosów kręconych, które polecamy przy trwałej podnoszącej włosy.

Jakie są rodzaje trwałej ondulacji?

W ofercie zakładów fryzjerskich możemy wyróżnić kilka rodzaj trwałej ondulacji:

  • Trwała ondulacja zasadowa (alkaiczna) – jest to zabieg oparty na działaniu środków inwazyjnych w strukturę włosa. Najczęściej jest zalecana dla Pań o silnych i mocnych włosach, a loki, fale utrzymują się długo, ponieważ aż do roku. Z upływem czasu widoczny jest odrost i można wykonać uzupełnienie ondulacji.
  • Trwała ondulacja kwaśna – fryzjerzy polecają ten zabieg przy włosach delikatnych. W swoim składzie posiada niewielką ilość środków chemicznych, dlatego nie jest zabiegiem bardzo agresywnym. Z pewnością trwała na cienkie włosy sprawia, że optycznie fryzura jest większa, a loki utrzymują się nawet do 4 miesięcy.
  • Trwała ondulacja ziołowa – opiera się na składnikach ziołowych, dlatego jest bardzo delikatna w działaniu. Efekt utrzymuje się znacznie krócej w porównaniu z wcześniejszymi ondulacjami. Zabieg polecany jest dla wszystkich, którzy chcą odmienić swój wygląd.
  • Trwała ondulacja dwufazowa – jest to zabieg, który uzupełnia fale, loki na włosach, które już odrosły. W ten sposób wygląd pokręconych włosów przedłuży się na kolejne miesiące.

Doświadczony stylista fryzur pomoże w ocenie kondycji włosów i zasugeruje najlepszy rodzaj ondulacji.

Lekka trwała unosząca włosy – jak wykonać?

Przebieg zabiegu trwalej ondulacji trwa około 90 minut. Fryzjer nawija włosy na wałki i następnie spryskuje odpowiednim preparatem do utrwalenia loków. Przy tak przygotowanych włosach, końcówki zawijane są w folię. W trakcie trwania zabiegu stylista fryzur uważnie sprawdza działanie preparatu. Specyfika włosa u każdej z Pań jest inna, dlatego w jednym przypadku ondulacja będzie trwała kwadrans, a w innym półgodziny czy 20 minut. Po upływie czasu naniesiony płyn jest spłukiwany z włosów i fryzura zostaje utrwalona specjalnym środkiem. Po zabiegu trwałej podnoszącej konieczne jest ponowne spłukanie włosów i nałożenie odżywki.

Po zabiegu trwałej ondulacji w codziennej pielęgnacji stosujemy delikatne szampony i nakładamy odżywki. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do kręconych włosów, aby w ten sposób dłużej utrzymać zadowalający wygląd. Zdrowe i piękne włosy są wizytówką każdej kobiety.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.