Skip to content
Menu

Fotelik Britax Romer King II LS – czy zapewnia bezpieczeństwo?

Romer jest bez wątpienia jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych marek na rynku artykułów dziecięcych, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór fotelików samochodowych z różnych kategorii wiekowych. Pośród wielu propozycji, na szczególną uwagę zasługuje model Britax Romer King II LS, przeznaczony dla I grupy wagowej 9-18 kg, czyli maluszków od 9 miesiąca do 4 […]

Romer jest bez wątpienia jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych marek na rynku artykułów dziecięcych, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór fotelików samochodowych z różnych kategorii wiekowych. Pośród wielu propozycji, na szczególną uwagę zasługuje model Britax Romer King II LS, przeznaczony dla I grupy wagowej 9-18 kg, czyli maluszków od 9 miesiąca do 4 roku życia. Zaprojektowany po to, aby zapewniać maksymalne bezpieczeństwo podczas rodzinnych wycieczek, ale również niezrównany komfort małemu podróżnikowi. Dlaczego warto kupić ten fotelik?

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Fotelik Britax Romer King II LS jest doskonałym przykładem, w jak fenomenalny sposób można połączyć bezpieczeństwo z funkcjonalnością. Przemawia za tym chociażby obecność pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa, które w sposób szczególny sprawdzają swoją rolę podczas zderzeń czołowych. Do tego dochodzi innowacyjny system Light System (LS), który stanowi rodzaj wskaźników świetlnych i dźwiękowych informujących rodziców o prawidłowym napięciu uprzęży dziecka. O bezpieczeństwie przewożenia decyduje również zaawansowana ochrona w postaci głębokich ścian bocznych, których działanie można przyrównać do kokonu. W momencie zderzenia bocznego absorbują siłę, przez co zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia obrażeń u dziecka. Zwieńczeniem całości są nakładki naramienne, które oprócz swojej podstawowej roli, czyli zapewnienia komfortu, zwiększają bezpieczeństwo podczas kolizji. Nie dość, że ograniczają możliwe przemieszczenie się dziecka podczas zderzenia czołowego, to dodatkowo rozprowadzają jej siłę równomiernie, gwarantując odpowiednią ochronę szyi.

Bez szkody dla wygody

Fotelik Britax Romer King II LS jest wyposażony w wiele udogodnień mających na celu podniesienie komfortu użytkowania. Jednym z nich jest możliwość wielopozycyjnego odchylenia oparcia, przez co maluszkowi zawsze będzie wygodnie – niezależnie od wykonywanej aktualnie przez niego czynności. Do tego dochodzi głębokie, miękkie siedzisko oraz miła i przyjemna w dotyku tapicerka.

Łatwość zastosowania

Britax Romer King II LS spełnia oczekiwania rodziców pod każdym względem. Także, jeśli chodzi o prostotę użytkowania. Dotyczy to choćby regulacji wysokości zagłówka czy pasów bezpieczeństwa, które można zrobić wręcz jedną ręką, z łatwością dopasowując je do wzrostu dziecka. Także montaż samego fotelika nie jest żadną skomplikowaną czynnością. A wszystko za sprawą odchylanego siedziska, które po zamknięciu automatycznie zaciska pas, zapewniając tym samym bezpieczne dopasowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.