Skip to content
Menu

10 najskuteczniejszych zabiegów na cellulit

Czy zabieg usuwania cellulitu ma charakter wyłącznie estetyczny? W końcu cellulit objawia się przede wszystkim nierównościami skóry, które widoczną są w okolicach pośladów oraz ud. Oczywiście, dla wielu osób może nie być to sytuacja komfortowa, a czasem prowadzić nawet do kompleksów. Jednak, wedle badań, cellulit niesie ze sobą o wiele poważniejsze zagrożenia, związane ze zdrowiem […]

Czy zabieg usuwania cellulitu ma charakter wyłącznie estetyczny? W końcu cellulit objawia się przede wszystkim nierównościami skóry, które widoczną są w okolicach pośladów oraz ud. Oczywiście, dla wielu osób może nie być to sytuacja komfortowa, a czasem prowadzić nawet do kompleksów. Jednak, wedle badań, cellulit niesie ze sobą o wiele poważniejsze zagrożenia, związane ze zdrowiem i funkcjonowaniem układu krążenia.

Schorzeniu towarzyszy niejednokrotnie dość specyficzny ból. Dodatkowo, wpływa na zwiększone ryzyko wystąpienia chorób takich, jak miażdżyca. Dlatego warto wziąć pod uwagę zabiegi i sposoby, które mogą w usunięciu cellulitu. Oto 10 z nich.

10 najskuteczniejszych zabiegów na cellulit

Najlepszym sposobem na walkę z cellulitem jest wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. To nie tylko gwarancja jakości wykonywanych usług, ale przede wszystkim pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w trosce o zdrowie.

1. Drenaż limfatyczny

To zabieg, który można przeprowadzić na dwa sposoby: ręcznie lub przy użyciu odpowiedniego sprzętu. To skuteczny zabieg na cellulit, który ceni sobie wiele osób, które odwiedzają gabinet kosmetyczny.

Głównym celem zabiegu jest bezpośrednie oddziaływanie na tkankę, która uległa zmianom. To nic innego, jak masaż, który pomaga łagodzić objawy, przeciwdziałać ich powstawaniu, a nawet w skuteczny sposób usuwać cellulit. Specjalista, poprzez masaż manualny lub z użyciem odpowiednich przyrządów skupia się na tym, aby usprawnić krążenie limfy. Limfa to płyn tkankowy, którego zadaniem jest filtracja osocza. Natomiast samo osocze to nic innego, jak płynna część krwi, czyli około 55% jej składu. Poprzez odpowiednią technikę masażu redukuje się obrzęki na ciele, co pomaga w skutecznej walce z cellulitem.

2. Leczenie cellulitu za pomocą ultradźwięków

Ultradźwięki mają coraz szersze zastosowanie, tak samo w medycynie, jak również w nowoczesnym gabinecie kosmetycznym. Usuwaniu cellulitu dzięki tej technologii okazuje się coraz bardziej skuteczne.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej częstotliwości dźwięku, co pozwoli uzyskać pożądany rezultat. Jednym z głównych zadań samego zabiegu jest przyśpieszenie rozbijania tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnej stymulacji procesów metabolicznych. To kompleksowy sposób działania, który przekłada się na usunięcie cellulitu. Natomiast, trzeba mieć na uwadze, że jedna wizyta w gabinecie raczej nie załatwi sprawy. Średnio, takich wizyt należy odbyć dziesięć, by móc pożegnać się z cellulitem, a tym samym również zatroszczyć się o swoje zdrowie.

3. Zastosowanie podciśnienia w walce z zaawansowanym cellulitem

Zabieg na zaawansowany cellulit wymaga podjęcia konkretnego działania. Wszystko dlatego, że z jednej strony schorzenie to może wpłynąć w bardzo negatywny sposób na zdrowie. Z drugiej natomiast nierówności skóry i tkanka tłuszczowa mogą być na tyle spore i rozległe, iż standardowe procedury nie przyniosą w tym przypadku zamierzonego efektu.

Okazuje się jednak, iż wcale nie trzeba do tego celu stosować nowoczesnej aparatury. Tzw. medycyna niekonwencjonalna, a raczej związana z pewnymi tradycjami leczniczymi doskonale sprawdza się w walce z cellulitem.

Działanie podciśnieniem to nic innego, jak wykorzystanie, z pewnością dobrze znanych wielu osobom, baniek. W tym przypadku jednak nie tyle „stawia się bańki”, co wykonuje nimi masaż. Poprzez wykorzystanie podciśnienia, bańka zasysa skórę, a dzięki temu doskonale do niej przylega. To pozwala specjaliście na wykonywanie określonych ruchów, które sprowadzają się do masażu obszarów skóry, które są dotknięte cellulitem. Również w tym przypadku niezbędnych jest przynajmniej kilka wizyt w krótkich odstępach czasu, najlepiej co kilka dni.

4. CO2, czyli dwutlenek węgla jako sposób na pozbycie się cellulitu

Usuwanie cellulitu może odbyć się także za pomocą dwutlenku węgla. W jaki sposób przebiega taki zabieg? Profesjonalna nazwa tego zabiegu to karboksyterapia. Ona również pomoże w wcale z zaawansowanym cellulitem.

Dwutlenek węgla zostaje wstrzyknięty bezpośrednio pod skórę. Wedle badań, które zostały przeprowadzone, w skuteczny sposób pozwala to na przyśpieszenie procesu rozbijania cząsteczek tłuszczu. Zabieg ten, pomimo sporej ilości wizyt, przynosi przede wszystkim widoczny i trwały efekt, dlatego jest polecany osobom, które zmagają się z cellulitem od dłuższego czasu.

5. Czy prąd może pomóc w walce z cellulitem?

Jeśli ktoś obawia się, iż jest to terapia wstrząsowa – spokojnie, w tym zabiegu wykorzystuje się prąd o niewielkim natężeniu. Profesjonalna nazwa tego zabiegu to cellulipoliza. W tym przypadku również docelowym efektem jest oddziaływanie na tkankę tłuszczową. Sam w sobie jest mało inwazyjny. Specjalista, w pierwszej kolejności, wykonuje niewielkie nakłucia za mogą dwóch igieł. Natomiast pomiędzy nimi przepływa prąd o małym natężeniu. W ten sposób organizm zostaje pobudzony do tego, by przyśpieszyć procesy metaboliczne, czyli przemianę materii, a w efekcie tego, uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która spowodowała wystąpienie cellulitu. W tym przypadku również należy liczyć się z tym, iż potrzebnych jest kilka wizyt, aby uzyskać zamierzony efekt.

6.Popularny zabieg na cellulit

Zabieg ten dostępny jest praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym. Opiera się na zastosowaniu dwóch substancji aktywnych, które zostają wstrzyknięte pod skórę, dość płytko. Są aplikowane bezpośrednio na obszar skóry, który jest objęty cellulitem. Pierwsza z substancji ma za zadaniem usprawnić krążenie. Druga natomiast przyśpiesza proces metaboliczny, który odpowiada za spalanie tłuszczu. Jak w przypadku innych zabiegów, tak również tutaj niezbędne są przynajmniej cztery wizyty, które pozwolą pożegnać się z cellulitem.

7. Usuwanie cellulitu przy pomocy lasera

Zastosowanie lasera w gabinetach kosmetycznych jest coraz szersze. Technologia ta pozwala na uzyskanie określonego efektu. W tym, pozwala na skuteczne usunięcie cellulitu. W jaki sposób jest to możliwe? Laser, poprzez swoje właściwości, może przenikać przez skórę. Następnie odpowiada za to, aby podgrzać tkankę tłuszczową, co przyśpieszy proces jej spalania.

Zastosowanie lasera skupia się przede wszystkim na odbudowie tkanki skórnej, a zatem na oddziaływaniu na kolagen, który odpowiada za jej jędrność. Tym samym zabieg ten wspomaga regenerację skóry i okazuje się być bardzo skuteczny. Niestety, przy jego pomocy nie jest możliwe usunięcie zaawansowanego cellulitu, w którego przypadku należy skorzystać z innych opcji.

8. Mechaniczny zabieg, który oddziałuje na zmienione obszary skóry

Zabieg ten to endermologia. W jego trakcie wykorzystuje się specjalne urządzenie z głowicą i wypustkami, pomiędzy którymi możliwe jest wytworzenie podciśnienia lub nadciśnienia. Specjalista, w odpowiedni sposób kieruje głowicą, by uzyskać zamierzony efekt. Oczywiście, głównym celem tego zabiegu jest przyśpieszenie rozbijania cząsteczek tłuszczu, co przełoży się na ich metabolizm i spalanie, a tym samym pozwoli przywrócić skórze gładkość. Dodatkowymi benefitami są polepszenie krążenia krwi, a dzięki temu również lepsze ukrwienie tkanek.

9. Usuwanie cellulitu przy pomocy ciepła

Podstawowym celem tego zabiegu jest ujędrnienie skóry. Inaczej określany jest jako Body Wrapping. W celu przeprowadzenia zabiegu stosuje się specjalne maści, które powstały na bazie substancji aktywnych. Następnie miejsce objęte cellulitem zostają owinięte specjalnym bandażem, którego zadaniem jest zwiększenie temperatury, co wspomaga działanie substancji aktywnych.

10. Domowy sposób na cellulit

O ile cellulit jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, o tyle również można próbować mierzyć się z tym problemem domowymi sposobami. Jednym ze skuteczniejszych jest szczotkowanie ciała. Przede wszystkim pozwala to wygładzić skórę, a także ją ujędrnić. Dodatkowo, pozwala to na polepszenie krążenia krwi i ukrwienia tkanek, co pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.