Skip to content
Menu

Prostownica fryzjerska – w jaki sposób dokonać jej wyboru?

Na rynku znaleźć można wiele różnych prostownic. Właśnie z tego powodu ich wybór jest problematyczny. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają znaczenie w sposób szczególny. Co powinna posiadać profesjonalna prostownica fryzjerska? Jakie dodatkowe funkcje są godne polecenia? Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę? Aby uzyskać odpowiedzi na te nurtujące pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z […]

Na rynku znaleźć można wiele różnych prostownic. Właśnie z tego powodu ich wybór jest problematyczny. Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają znaczenie w sposób szczególny. Co powinna posiadać profesjonalna prostownica fryzjerska? Jakie dodatkowe funkcje są godne polecenia? Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę? Aby uzyskać odpowiedzi na te nurtujące pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem- z pewnością rozwieje potencjalne wątpliwości naszych czytelników.

Co powinna posiadać profesjonalna prostownica fryzjerska?

Prostownice fryzjerskie powinny mieć możliwość regulacji temperatury. Włosy mogą być różnej gęstości i porowatości, w konsekwencji zupełnie inaczej reagują na ciepło. W praktyce oznacza to, że najwyższa temperatura będzie niższa w przypadku cienkich włosów, aniżeli grubych. Nie bez znaczenia jest możliwość blokady temperatury- w ten sposób mamy pewność co do tego, że włosy klienta nie zostaną zniszczone w wyniku przegrzewania. Prostownice fryzjerskie często wyposażone są w funkcję Turbo Boost- dzięki niej urządzenie po krótkiej chwili jest już gotowe do pracy. Kolejnym aspektem jest długość kabla- jeśli usługi świadczone są w lokalu o niewielkiej powierzchni, wówczas nie potrzebujemy długiego przewodu. Zupełnie odwrotnie wygląda to w sytuacji, kiedy przestrzeń jest rozległa, a w jednym miejscu obsługiwanych jest kilka stanowisk.

Jakie dodatkowe funkcje są godne uwagi?

Prostownice fryzjerskie posiadają szereg nowoczesnych technologii, które ułatwiają prace. Przykładem jest chociażby jonizacja. Wytwarzane są jony ujemne, a te skutecznie neutralizują działanie wysokich temperatur. W konsekwencji włosy są wygładzone, jednocześnie nie elektryzują się. Dość ciekawą alternatywą jest także powłoka keratynowa, dzięki której włosy są gładkie, wzmocnione i wygładzone. Coraz częściej wybierana jest także funkcja parowa prostownic.

Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę?

Wybierając prostownice fryzjerskie w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na powłoce. Do wyboru mamy ceramiczną, ceramiczno-keratynową, ceramiczno-turmalinową, tytanową, anodyzowaną. Zwróćmy uwagę na czas ogrzewania, a także regulację i blokadę temperatury. Kolejnym ważnym parametrem jest długość płytki, która ma bezpośredni wpływ na wielkość urządzenia. Nie bez znaczenia są dodatkowe funkcje, wśród których wyróżnia się suszenie, szczotkowanie, podwijanie końcówek, dodawanie objętości.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.