Skip to content
Menu

Jak pozbyć się drugiej brody? 

Druga broda nie musi zależeć od wieku, wagi lub otyłości. Może być spowodowana skłonnościami genetycznymi lub trzymaniem nieprawidłowego układu szyi i zła postawa. Jednak niezależnie od powodów jej powstania, każda kobieta zastanawia się, jak skutecznie pozbyć się drugiej brody.  Druga broda: co to jest Druga broda, zwana także dodatkowym podbródkiem jest zwiotczałym fałdem skóry znajdującym […]

Druga broda nie musi zależeć od wieku, wagi lub otyłości. Może być spowodowana skłonnościami genetycznymi lub trzymaniem nieprawidłowego układu szyi i zła postawa. Jednak niezależnie od powodów jej powstania, każda kobieta zastanawia się, jak skutecznie pozbyć się drugiej brody. 

Druga broda: co to jest

Druga broda, zwana także dodatkowym podbródkiem jest zwiotczałym fałdem skóry znajdującym się pod żuchwą. Wizualnie skraca szyję, sprawiając, że twarz wydaje się pełniejsza. Rysy twarzy nie są ostre, ponieważ dodatkowy fałd skórny zaczyna tworzyć się na wysokości ucha lub żuchwy. Jeśli wynika z otyłości, jest po prostu nadmiarem tłuszczu, który nagromadził się pod brodą. Druga broda może być także skutkiem nagłego schudnięcia, kiedy skóra na podgardlu została rozciągnięta.

Czy drugiej brody można się pozbyć?

Oczywiście, drugiej brody można się pozbyć – jest to jednak o wiele trudniejsze, niż zapobieganie jej powstaniu. W warunkach domowych skuteczne działanie wykazuje zbilansowana, zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna (chociaż szyi nie da się wyćwiczyć jak na przykład brzucha), stosowanie specjalistycznych preparatów napinających i ujędrniających skórę twarzy i szyi oraz codzienne masaże tej okolicy. Efekty niestety nie są natychmiastowe – na niekorzyść działają tutaj prawa fizyki i grawitacja. 

Aby pozbyć się drugiej brody, należy także pilnować poprawnej postawy ciała – wyprostowanych pleców oraz wyprostowanej szyi i ramion. Siedzący tryb życia oraz skulone ramiona mają znaczący udział w powstawaniu drugiej brody. 

Masaże i ćwiczenia niwelujące drugą brodę

Wykonywane w domu masaże i ćwiczenia, mające pomóc w pozbyciu się drugiej brody powinny być wykonywane regularnie i dokładnie. Tutaj jakość ogrywa kluczowe znaczenie. Na szczęście nie są to ćwiczenia skomplikowane – bez wysiłku można je wykonywać dwa razy dziennie. Celem ćwiczeń jest napięcie skóry na szyi i rozluźnienie napięcia w żuchwie. Pierwszym ćwiczeniem jest głośne wypowiadanie samogłosek – z wyraźną pracą ust. Nie próbujcie robić tego bezgłośnie, ponieważ takie ćwiczenie nie przyniesie żadnego rezultatu. Inną formą ćwiczeń jest próba pocałowania sufitu. Jak to zrobić? Wystarczy prosto usiąść, odchylić głowę do tyłu i układanie ust do słodkiego buziaczka. 

Jakie zabiegi w salonach kosmetycznych pomagają pozbyć się drugiej brody?

Aby przyspieszyć proces pozbywania się drugiej brody, warto skorzystać z szerokiej oferty gabinetów i salonów kosmetycznych. Kosmetolog może wstrzyknąć preparaty odpowiadające za pozbywanie się tłuszczu na danym obszarze ciała. Oczywiście zabieg należy powtórzyć w kilku seriach i wzbogacić go o profesjonalne ujędrnianie, na przykład falą radiową. Podgrzanie warstw skóry znacząco będzie rekonstruować jej napięcia. Falę radiową można stosować ze skuteczną mezoterapią mikrogłową. Skuteczne także okazują się zabiegi laserowe i lipoliza. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.