Skip to content
Menu

Biustonosz Balkonetka – co warto o nim wiedzieć?

Balkonetka, balconette czy balconnet to inaczej biustonosz, który ma dość nisko wycięty dekolt i zakrywa nie więcej niż 3/4 piersi. Jego cechą charakterystyczną jest ustawienie ramiączek – mocno na bokach. Biustonosze tego typu zaokrąglają piersi i świetnie sprawdzają się do wydekoltowanych sukienek (pod warunkiem że nie jest to dekolt w szpic, a bardziej okrągły czy […]

Balkonetka, balconette czy balconnet to inaczej biustonosz, który ma dość nisko wycięty dekolt i zakrywa nie więcej niż 3/4 piersi. Jego cechą charakterystyczną jest ustawienie ramiączek – mocno na bokach. Biustonosze tego typu zaokrąglają piersi i świetnie sprawdzają się do wydekoltowanych sukienek (pod warunkiem że nie jest to dekolt w szpic, a bardziej okrągły czy prostokątny. Dowiedz się więcej o balkonetkach i o tym, kiedy warto po nie sięgnąć.

Jak powstał biustonosz balkonetka?

Termin „biustonosz balkonetka” został ukuty w latach 60-tych, przez firmę Wacoal. Nazwała ona tak stanik charakteryzujący się szeroko rozstawionymi ramiączkami, który miał stworzyć bardziej otwarty dekolt, nadający się m.in. do koktajlowych sukienek. Ten produkt szybko wypełnił niszę na rynku – kobiety doceniły nowy fason i możliwości jakie ze sobą niesie. Można powiedzieć, że balkonetka stała się idealnym kompromisem pomiędzy bardzo odsłaniającymi stanikami, a innymi rodzajami biustonoszy, które oferowały mocniejsze wsparcie dla piersi, zachowując przy tym skromność.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz balkonetka dla swojego typu ciała?

Balkonetka występuje w wielu różnych stylach i odmianach, takich jak strapless (bez ramiączek), lub z cienkimi ramiączkami mocno odsuniętymi na boki, ale najbardziej popularny jest styl „full coverage” , który zapewnia maksymalne wsparcie, podniesienie i buduje atrakcyjny dekolt.

Wybór odpowiedniego stanika,  który będzie pasował do konkretnego typu ciała może być trudny, ale przestrzegając kilku poniższych zasad na pewno da się uzyskać atrakcyjny efekt.

Ogólnie rzecz biorąc, biustonosze balkonetki najlepiej sprawdzają się w przypadku piersi średnich i większych – podnoszą je i zaokrąglają, jednocześnie zapewniając wsparcie i nadając im kształt. Nie znaczy to, że posiadaczki mniejszych piersi mają zrezygnować z balkonetek – dla nich lepsze są fasony z otwartą miseczką half-cup, nieco bardziej odsłaniające piersi. Z kolei panie z większym biustem będą zadowolone z efektu jaki daje zabudowana miseczka z trzema szwami, pośrodku miseczki, na ukos i z panelem bocznym, dzięki czemu piersi będą dobrze podtrzymane. Co nie mniej istotne jak krój: dobry biustonosz balkonetka będzie również wykonany z wysokiej jakości materiałów, które będą w stanie przetrwać nawet kilka lat bez odkształceń. Oczywiście to też kwestia odpowiedniego prania bielizny.  Jeśli znajdziesz już swój wymarzony fason, dbaj o niego tak jak na to zasługuje – pierz w specjalnym woreczku lub kuli, używaj delikatnych detergentów i susz rozłożony z dala od bezpośrednich źródeł ciepła, a na pewno posłuży Ci długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.