Skip to content
Menu

Źle obcięte włosy – 10 sposobów na uratowanie włosów

Czasem zdarza się, że fryzura, która miała wyglądać pięknie, cóż, w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście zdarza się to sporadycznie, jednak, chyba wielu kobietom zdarzyło się spojrzeć w lustro po obcięciu włosów i z niedowierzania przetrzeć oczy. I niestety, ale nie było to niedowierzanie, które mieszało się z pozytywnym zaskoczeniem, raczej coś zupełnie […]

Czasem zdarza się, że fryzura, która miała wyglądać pięknie, cóż, w rzeczywistości pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście zdarza się to sporadycznie, jednak, chyba wielu kobietom zdarzyło się spojrzeć w lustro po obcięciu włosów i z niedowierzania przetrzeć oczy. I niestety, ale nie było to niedowierzanie, które mieszało się z pozytywnym zaskoczeniem, raczej coś zupełnie odwrotnego. Takie niewygodne uczucie, przez które usta zaczynają lekko drżeć, a w głowie pojawia się dziesiątki myśli: „Jak ja pójdę tak do pracy”, „O, Boże, jak ja wyglądam?”. Spokojnie. Źle obcięte włosy to nie koniec świata. Nie zawsze pociesza stwierdzenie, że przecież odrosną, dlatego, by nie wystawiać swojej cierpliwości na sprawdzian, jak też samej siebie w dyskomfortowej sytuacji, można skorzystać z kilku porad, które pozwolą uratować sytuację, by nie powiedzieć, wyjść z niej z twarzą. Jak poradzić sobie z kiepsko obciętymi włosami?

1. „To nic, kiedy płyną łzy”

Co prawda, jest ku temu powód, w końcu głębokie niezadowolenie z fryzury to sytuacja mało optymistyczna. Jeśli czujesz, że faktycznie chce Ci się płakać, nie ma sensu dusić w sobie emocji, bo te i tak będą szukały ujścia i mogą przyjąć formę frustracji. Lepiej dać im po prostu upust. Poczujesz się dzięki temu lepiej. Fala rozpaczy jest zrozumiała, gdy pozwolisz jej w naturalny dla tej emocji przeminąć, czyli poprzez płacz i chwilowe poczucie bezradności, poczujesz chęć do działania. Dlatego, gdy przetrzesz oczy, sprawdź kolejne porady.

2. Relaks, relaks przede wszystkim

Dobrze, fala goryczy, złości, rozpaczy powoli mija. Łzy już nieco oschły na policzkach. Może to idealny moment na to, by sprawić sobie małą przyjemność? Może to być ulubiona herbata, może to być nawet coś na słodko, oczywiście, bez przesady, ale kawałek ciasta z pewnością nie zaszkodzi.

3. Co takiego znajdziesz wśród akcesoriów do włosów?

Jeśli nie korzystałaś od dłuższego czasu z gumek lub spinek, kolorowych ozdób, być może to moment, by na nowo poeksperymentować z fryzurą. Oczywiście, już bez udziału nożyczek, chwilowa utrata zaufania do nich jest zupełnie zrozumiała. Możesz natomiast spróbować różnych sposobów na upięcie włosów, by w ten sposób odmienić swój wygląd na swoją korzyść.

4. Pewnie marzysz o tym, by włosy jak najszybciej odrosły

To również naturalna reakcja. Chcesz jak najszybciej odzyskać starą długość włosów. Jednak spokojnie. Podstawowa rzecz, o którą powinnaś zadbać, to odpowiednia dieta, bogata w składniki, które pozwalają nie tylko na szybszy wzrost włosów, ale przede wszystkich ich odpowiednie odżywienie. Zadbaj o suplementacje żelaza i cynku.

5. Może warto dać drugą szansę?

Jeśli fryzjer, którego odwiedziłaś nie był przypadkowym, a to już któraś wizyta z kolei w tym salonie. W ciągu 48 godzin możesz poprosić o poprawkę. Jeśli jesteś „stałym bywalcem” tego salonu, z pewnością możesz liczyć na pomoc, ale również zaangażowanie w trakcie poprawek. W końcu nie ma lepszej reklamy, niż pozytywne opinie o danym salonie. A takowej raczej teraz nie posiadasz?

6. Coś bardziej radykalnego

Jeśli patrzysz w lustro i myślisz sobie: „nie, nie po prostu nie, nigdzie się tak nie pokażę” możesz po prostu rozważyć zakup peruki. Coraz więcej kobiet korzysta z tego rozwiązania. Jest nie tylko wygodne, ale pozwala na szybką zmianę wyglądu, jak też ukrycie fryzjerskiego błędu do momentu, gdy będziesz mogła ponownie popracować nad stylizacją naturalnych włosów.

7. Nieco mnie radykalne, ale pomocne

Alternatywą dla peruki jest po prostu przedłużanie włosów. To również coraz częściej wybierany zabieg w salonach fryzjerskich, a jego efekty mogą być naprawdę zdumiewające. Tak, z wydłużania osób korzystają również celebryci, nawet, jeśli o tym nie mówią.

8. Być może warto pomyśleć o grzywce?

Grzywka dodaje kobiecej twarzy wiele uroku. Chociaż część kobiet wzmaga się przed grzywką z obawy, iż ich twarz zatraci proporcje, niejednokrotnie taka fryzura dodaje kobietom dziewczęcego uroku i znacznie odmładza.

9. „Ale ja już mam grzywkę i wygląda okropnie”

Spokojnie, na to również znajdzie się rozwiązanie. Wróć do punktu trzeciego, a najlepiej do szuflady, w której trzymasz akcesoria do włosów. Jeśli grzywka jest nierówno ścięta lub Twoja twarz w ogóle Ci się nie podoba z grzywką, możesz wykorzystać spinki, by odsłonić czoło.

10. Pamiętaj, by zachować spokój

Chociaż początkowo może być to trudne, spokój jest najważniejszy. Najlepiej daj sobie chwilę na ochłonięcie i wróć do punktu drugiego. Najlepiej z herbatą, na przykład zieloną. Nie musisz natychmiast podejmować decyzji o tym, jak naprawić fryzurę. Weź relaksującą kąpiel, umyj również włosy, może gdy będą jeszcze mokre, wpadniesz na jakiś pomysł. Może potrzebujesz chwilę, by po prostu się wyspać i rano spojrzeć na swoją fryzurę z innej perspektywy. Emocje dużo wyolbrzymiają, a pierwszy szok nie wpływa pozytywnie na poprawę wizerunku, a właściwie wyolbrzymia każde niedociągnięcie w nowej fryzurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.