Skip to content
Menu

Z całego serca prosimy o pomoc dobrych ludzi dla Morelki i Marcelka

Morelka i Marcelek to dwa konie – matka i zaledwie kilkumiesięczne źrebię. Serce się kraje, po zobaczeniu, w jakich warunkach obecnie przebywają, czekając na śmierć w rzeźni – zatęchłe kojce, tłok i świadomość, że niebawem czeka je najgorsze. Na szczęście znaleźli się dobrzy ludzie, którzy starają się pomóc zwierzętom w potrzebie – liczy się każdy […]

Morelka i Marcelek to dwa konie – matka i zaledwie kilkumiesięczne źrebię. Serce się kraje, po zobaczeniu, w jakich warunkach obecnie przebywają, czekając na śmierć w rzeźni – zatęchłe kojce, tłok i świadomość, że niebawem czeka je najgorsze. Na szczęście znaleźli się dobrzy ludzie, którzy starają się pomóc zwierzętom w potrzebie – liczy się każdy grosz i każda minuta, ponieważ zostało już bardzo niewiele czasu na wykupienie Morelki i Marcelka. Dzisiaj przychodzimy prosić o każdą pomoc.

Historia cierpienia dwóch koni

Morelka ma już swoje lata, niestety zamiast spokojnej starości na pastwisku, spotkał ją tragiczny los w rzeźni. Stopniowo było jej odbierane wszystko, jednak najbardziej dobiła ją utrata źrebięcia – Marcelka. Klacz jest schorowana i trudno jej nawet chodzić na skutek ochwatu – każdy krok i ruch sprawiają jej duże cierpienie. Konie zostały kupione za niską sumę przez handlarza, który chciał na nich zarobić. Wystarczy spojrzeć w ich oczy by zobaczyć strach, cierpienie i przerażającą świadomość co się z nimi może stać i gdzie dokładnie się znajdują. Wierzymy, że Morelka i Marcelka mogą liczyć na pomoc dobrych ludzi i że znajdzie się ich znacznie więcej niż ochotnicy fundacji, którzy uprosili dotychczasowego właściciela o odroczenie wyroku oraz ponowne połączenie matki ze źrebięciem. Niestety czasu wcale nie jest zbyt wiele – termin wykupu Morelki i Marcelka to 10 czerwca, wtedy zapadnie ostateczny wyrok co do ich przyszłości. 

Prosimy o pomoc, zbieramy darowizny, liczy się czas

Zostało nam już tylko kilka dni na zebranie kwoty koniecznej do wykupu Morelki i Marcelka – czas upływa 10 czerwca. Dlatego właśnie przychodzimy do Was, by prosić o każdą pomoc – liczy się nawet najdrobniejsza darowizna, wierzymy, że razem zdołamy zebrać 3400 złotych, które pokryją nie tylko koszt zwierząt, ale również bezpieczny transport do nowego domu. Środki można wpłacać bezpośrednio na konto fundacji, poprzez wysłanie SMSa lub w systemie PAYPAL – więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://centaurus.org.pl/morelka-i-marcelek/.

Jakie są inne formy pomocy dla zwierząt z fundacji?

Fundacja Centaurus dzięki wsparciu i darowiznom zdołała pomóc już wielu podopiecznym, nierzadko ratując ich od śmierci w skrajnych warunkach. Jeśli chcesz mieć swój wkład w przedsięwzięciu, możesz pomóc na różne sposoby.

  • Adopcja realna. Aby przyjąć zwierzę do adopcji, wystarczy prześledzić profile koni (lub osiołków), wybrać dane zwierzę, a następnie wypełnić odpowiedni wniosek. Kolejnym krokiem będzie już tylko podpisanie odpowiedniej umowy adopcyjnej.   
  • Adopcja wirtualna. Nie zawsze klasyczna adopcja jest możliwa – ze względu na przyszłego opiekuna, który mimo chęci nie ma odpowiednich warunków lub ze względu na zwierzę – czasami podopieczni są zbyt starzy, schorowani czy na skutek traumatycznych wydarzeń, mają trudny charakter, dlatego muszą pozostać w fundacji. Istnieje jednak możliwość wirtualnej adopcji, która polega na regularnym wpłacaniu wyznaczonej kwoty, a w zamian otrzymaniu Certyfikatu Opiekuna Wirtualnego oraz zdjęć zwierzaka, któremu podarowało się lepszą przyszłość.  
  • Paczki dla zwierząt. Innym rozwiązaniem jest pomoc rzeczowa, która polega na samodzielnym skompletowaniu paczki dla zwierzęcia. Dla koni w fundacji zbierana jest przede wszystkim żywność – owies i jęczmień w każdej ilości. W przypadku schorowanych zwierząt oraz podopiecznych podczas rekonwalescencji niezbędne jest musli, witaminy i minerały oraz syropy przeciwbólowe (niesterydowe). Ponadto przyjmowane są wszelkiego rodzaju materiały budowlane, które przydadzą się podczas montażu boxów i ogrodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.