Skip to content
Menu

Szamponetki do włosów – efekty a kolory włosów. Czy niszczą włosy?

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele środków, które pozwalają na zmianę koloru włosów. Dziś omówimy jeden z nich – szamponetki do włosów. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie wnikają w strukturę, a tym samym nie wpływają negatywnie na budowę włosa. Środek jest pozbawiony agresywnych składników, dlatego nie wysusza i nie rozjaśnia. Łatwość aplikacji powoduje, że […]

Na rynku kosmetycznym istnieje wiele środków, które pozwalają na zmianę koloru włosów. Dziś omówimy jeden z nich – szamponetki do włosów. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie wnikają w strukturę, a tym samym nie wpływają negatywnie na budowę włosa. Środek jest pozbawiony agresywnych składników, dlatego nie wysusza i nie rozjaśnia. Łatwość aplikacji powoduje, że w domowym zaciszu umiejętnie przygotujesz swój nowy image.

Pierwszym zauważalnym efektem nałożenia szamponetki jest połysk, który sprawia, że włosy wyglądają zdrowo i atrakcyjnie.

Czym są szamponetki?

Szamponetka jest to środek do koloryzacji włosów o mniej trwałym efekcie niż farba. W swoim składzie nie zawiera utleniaczy i amoniaku, a dodatek keratyny sprawia, że fryzura zachwyca blaskiem i głębokim kolorem. Sposób koloryzacji jest szybki, łatwy, ponieważ zapewnia oszczędność czasu i środków finansowych – bez problemu wykonasz go sama. Domowe farbowanie włosów może stać się także okazją na spotkanie z przyjaciółką.

Szamponetka to alternatywa dla kobiet, które chcą wyglądać olśniewająco, a mają obawy do użycia trwałej farby. Ten kosmetyk pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie: farbować włosy, czy nie. Daje możliwość zmiany w wyglądzie tylko na jakiś czas, aby potem móc bezpiecznie wrócić do tradycyjnego wyglądu.

Dla kogo są szamponetki?

Jeżeli nałożony trwały kolor na włosy nie wyszedł taki jaki był oczekiwany, to doskonale sprawdzi się szamponetka na farbowane włosy. W taki sposób zmienisz o ton lub dwa posiadany odcień. W przypadku, gdy efekt rozjaśniania włosów jest daleki od oczekiwanego, to nie zaleca się nakładania trwałej farby. Taka mieszanka preparatów bardzo zniszczyłaby włosy. Szamponetka na rozjaśnione włosy jest propozycją na szybką zmianę koloru. Należy jednak pamiętać, że będzie trzymała się krócej i kolor może odbiegać od zaprezentowanego na opakowaniu.

Szamponetki do włosów to kosmetyki dla osób, które chcą szybko i niedużym kosztem odmienić swój wygląd. Można zauważyć, że ulice w okresie wakacyjnym są ożywione młodzieżą z kolorowymi włosami. Już nikogo nie dziwią włosy turkusowe, różowe czy w kolorze jeans.

Preparat jest także propozycją dla kobiet, które chcą trwale zmienić kolor włosów, ale nie mogą zdecydować się na wybór. Szamponetka pozwala na poznanie siebie w nowej odsłonie i wybór odpowiedniego odcienia.

Jak działają szamponetka?

Szamponetki do włosów nakłada się bardzo łatwo, ponieważ wystarczy włosy umyć i następnie nałożyć. Kosmetyk spieniamy tak jak zwykły szampon i pozostawiamy na czas wskazany w ulotce. Dla równomiernego nałożenia koloru zaleca się przeczesać włosy grzebieniem. Po upływie podanego czasu spłukujemy włosy pod bieżącą wodą i suszymy tak, jak mamy to w zwyczaju.

Taki sposób koloryzacji to ekspresowa metoda na dokonanie zmiany. Producenci oferują bardzo szeroką gamę barw do wyboru, ale zaleca się stosowanie odcienia ciemniejszego o 2-3 tony od posiadanego koloru. Nałożony kolor utrzymuje się około 4-8 myć.

Czy szamponetka niszczy włosy?

Omawiany kosmetyk nie wnika w strukturę włosa i nie wpływa na jego budowę. Nie posiada w składzie utleniaczy, amoniaku i to jest kolejną zaletą tej farby. Szamponetki do włosów nie niszczą ich, a zawarta keratyna w farbie odżywia strukturę włosa. Jest to propozycja na bezpieczne i nietrwałe farbowanie włosów.

Efekty stosowania szamponetek – jakie są?

Efekt stosowania szamponetek jest uzależniony od kondycji włosa oraz środków, którym były wcześniej poddane. Najlepszy wygląd uzyskuje się, jeżeli nakładany kolor nie odbiega drastycznie od posiadanego. Najbezpieczniej jest wybrać odcień, który pogłębi już ten, który jest na włosach. Warto pamiętać, że szamponetka na rozjaśnione włosy może wyjść intensywniej niż kolor poglądowy na opakowaniu. Również czas utrzymywania się koloru może być inny niż podany przez producenta, ponieważ jest to uzależnione od kondycji włosów.

Jakby nie rozważać argumentów za i przeciw stosowaniu szamponetek, to ich bezsporną zaletą jest natychmiastowy efekt oraz przystępna cena. Z pewnością sprawdzają się na nieprzewidziane wyjścia, kiedy fryzjer nie ma wolnego terminu, a w czasie urlopu pozwalają zaryzykować z nowym kolorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.