Skip to content
Menu

Szafki pod umywalkę nablatową – czy na pewno wiesz, jak wybrać odpowiedni model?

Szafki pod umywalkę nablatową – czy na pewno wiesz, jak wybrać odpowiedni model? Szafki pod umywalkę nablatową to wyposażenie, które z jednej strony podnosi funkcjonalność łazienki, a z drugiej wpływa na jej estetykę. Nic więc dziwnego, że stały się one niemalże standardowym wyposażeniem tego pomieszczenia. Pozwalają one bowiem na wygodne przechowywanie najważniejszych akcesoriów i zasłaniają […]

Szafki pod umywalkę nablatową – czy na pewno wiesz, jak wybrać odpowiedni model?

Szafki pod umywalkę nablatową to wyposażenie, które z jednej strony podnosi funkcjonalność łazienki, a z drugiej wpływa na jej estetykę. Nic więc dziwnego, że stały się one niemalże standardowym wyposażeniem tego pomieszczenia.

Pozwalają one bowiem na wygodne przechowywanie najważniejszych akcesoriów i zasłaniają elementy przyłączeniowe umywalki. Poznaj kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę wybierając taką szafkę. Za przykład posłuży kolekcja GAP Pro od marki Roca.

Najważniejsze cechy szafek pod umywalki nablatowe

Kupując meble, zwykle masz na celu wybór produktu, który posłuży wiele lat. Zacznijmy więc od podstaw – poszukując szafki pod umywalkę nablatową, koniecznie wybieraj spośród mebli dedykowanych do łazienki. Są one wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu pod wpływem standardowych warunków w łazience.

Uzupełnieniem szafki tego rodzaju zawsze jest odpowiedni blat. Ten element przyjmuje na siebie najwięcej „wyzwań” codziennego użytkowania łazienki. Często pojawi się na nim woda, może zostać zanieczyszczony kosmetykami lub uderzony, gdy któremuś z domowników coś wypadnie z ręki. Estetyka jest oczywiście bardzo ważna, ale w parze z nią powinna iść trwałość. W kolekcji GAP Pro znajdziesz blaty wykonane z dwóch rodzajów materiałów. Jeśli preferujesz kolorystykę drewna, możesz się zdecydować na wersję dąb z MDF. Jeżeli wolisz matowe odcienie bieli, niebieskiego lub czarnego – wybierz blaty z kompozytu marmurowego. Oba rozwiązania są stworzone z myślą o użytkowaniu w łazience. Ich wysoka trwałość sprawia, że będą cieszyć swoim wyglądem przez lata.

Oglądając meble łazienkowe, zwróć również uwagę na precyzję ich wykończenia. Dokładnie wymodelowane krawędzie, dopasowane elementy, płynność działania części mechanicznych – to znaki, które mówią o tym, że szafka przetrwa lata.

Wybierz wersję dla siebie

Podstawowym kryterium doboru szafki pod umywalkę nablatową są jej wymiary. Produkt powinien zostać dopasowany do rozmiaru umywalki, która będzie na niej zamontowana. Warto unikać komponowania zestawu „na styk” – jeśli tylko przestrzeń w łazience na to pozwala, dobrym pomysłem będzie wybór nieco większego mebla. Zyskujesz dzięki temu bardziej pojemne szafki oraz powierzchnię po bokach umywalki, na której będzie można układać użytkowane akcesoria. Możliwości jest wiele – w kolekcji GAP Pro znajdziesz modele o długości od 60 do 120 cm, wszystkie wyposażone są w 2 szuflady.

Meble łazienkowe powinny tworzyć także spójną całość z innymi elementami wyposażenia pomieszczenia oraz kolorystyką i wykończeniem jego ścian. W ich wkomponowaniu z pewnością pomaga wybór różnych wersji kolorystycznych. Nowoczesne szafki z kolekcji GAP Pro występują w 4 kolorach: niebieski mat, czarny mat, biały połysk oraz jasny dąb.

Praktyczne rozwiązania na co dzień

Poza wspomnianymi wcześniej kluczowymi aspektami doboru szafki pod umywalkę nablatową, dobrze jest przyjrzeć się jej bardziej szczegółowo. Warto wybierać produkty cechujące się dużą pojemnością szuflad. Jest to sposób na maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni w łazience. Dodatkiem znacznie podnoszącym komfort użytkowania jest również funkcja cichego domykania szuflad. Praktycznym uzupełnieniem mebla będą także organizery, ułatwiające segregację kosmetyków lub akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.