Skip to content
Menu

Serwetki flizelinowe – jakie są ich największe zalety?

Dekoracje stołu weselnego z pewnością nie jednemu z nas spędzają sen z powiek. Wynika to z faktu, że musimy wykreować niesamowitą i imponującą aranżację, jednocześnie maksymalnie zachowując jej względy praktyczne. Zwykle oprócz świeczników i być może nawet dekoracyjnego tiulu, na stole weselnym nie może braknąć również serwetek. Najtańszym i dość często stosowanym rozwiązaniem są serwetki […]

Dekoracje stołu weselnego z pewnością nie jednemu z nas spędzają sen z powiek. Wynika to z faktu, że musimy wykreować niesamowitą i imponującą aranżację, jednocześnie maksymalnie zachowując jej względy praktyczne. Zwykle oprócz świeczników i być może nawet dekoracyjnego tiulu, na stole weselnym nie może braknąć również serwetek. Najtańszym i dość często stosowanym rozwiązaniem są serwetki papierowe. Jednak ich dekoracyjne właściwości i estetyka pozostawiają wiele do życzenia. Ciekawą alternatywą okazują sie więc serwetki flizelinowe. Jakie są ich największe zalety?

Serwetki flizelinowe czyli serwetki trwałe

Z założenia zarówno serwetki papierowe jak i serwetki flizelinowe są przeznaczone do jednorazowego użytku. Niemniej jednak dobrze by było, gdyby wytrzymały one więcej, niż tylko jedno przetarcie ust. Wówczas uwidacznia się pierwsza i jednocześnie największa zaleta serwetek flizelinowych, czyli ich trwałość. Flizelina to materiał niezwykle odporny i chłonny. Wobec tego takie serwetki flizelinowe nie ulegną całkowitemu zniszczeniu już po ich pierwszym wykorzystaniu. Posłużą one gościom przez całą imprezę weselną, a po niej, wystarczy je po prostu wyrzucić do kosza. Co prawda, w przypadku serwetek flizelinowych możemy zauważyć ich nieco wyższą cenę. Jednak nie musimy kupować ich aż w tak ogromnej ilości jak w przypadku modeli papierowych. W finalnym rozrachunku, koszty więc prezentują się bardzo podobnie.

Serwetki flizelinowe i ich ponadczasowa estetyka

Za pomocą serwetek flizelinowych możemy wykreować niepowtarzalną aranżację stołu. W jaki sposób? Otóż serwetki flizelinowe występują w wielu różnych kolorach, a także mogą być dodatkowo zdobione. Dzięki temu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ich wybór i dopasowanie. Można zdecydować się na całkowicie białe i gładkie modele, ale równie dobrze można postawić na serwetki flizelinowe z inną fakturą i barwą. Wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji, a także stylistyki stołu weselnego.

Serwetki flizelinowe pozwolą na wykonanie kreatywnych dekoracji

Serwetki papierowe zwykle skromnie leżakują koło talerzy lub sztućców. Są one na tyle giętkie, że nie da się ich ułożyć w konkretny sposób. Jednak z pomocą przychodzą ponownie serwetki flizelinowe. Są one sztywniejsze i bardzo podatne na kształtowanie. Wobec tego dzięki serwetkom flizelinowym można puścić wodzę fantazji i zaserwować je gościom w oryginalnej formie. Cały stół weselny zyska wówczas o wiele więcej walorów estetycznych i zaskoczy biesiadników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.