Skip to content
Menu

Rudy hitem sezonu? Jak wybrać najlepszy odcień rudego?

Czas stereotypów związanych z rudym mamy już za sobą, teraz to nie tylko doceniany przez wiele osób, ale również modny kolor. Pozwala on odmłodzić twarz i dodać charakteru. Niemniej warto pamiętać, że pojęcie rudego jest bardzo wszechstronne oraz można do niego zaliczyć cały szereg różnych odcieni. Nieraz wprawia to w zakłopotanie każdego, kto zdecyduje się […]

Czas stereotypów związanych z rudym mamy już za sobą, teraz to nie tylko doceniany przez wiele osób, ale również modny kolor. Pozwala on odmłodzić twarz i dodać charakteru. Niemniej warto pamiętać, że pojęcie rudego jest bardzo wszechstronne oraz można do niego zaliczyć cały szereg różnych odcieni. Nieraz wprawia to w zakłopotanie każdego, kto zdecyduje się już na farbowanie. Tymczasem dobranie najlepszego odcienia nie jest trudne i wystarczy zwrócić uwagę na typ urody i karnację, dzięki czemu na pewno będzie on doskonale się prezentował. Dla kogo rudy kolor będzie najlepszy? Jak dopasować odcień do karnacji?

Dla kogo rudy kolor?

Na rudy kolor zazwyczaj decydują się osoby pewne siebie o dużym temperamencie i zdecydowane. Rudy pozwala zmienić wizerunek oraz odmłodzić twarz. Stylizacja pozwala wydobyć koloryt cery i podkreśla jej gładki, delikatny wygląd. Rudy pięknie podkreśla również kolor tęczówki – szczególnie dobrze komponuje się z zielonymi i niebieskimi oczami. Na koloryzacje mogą zdecydować się też osoby z piegami, ponieważ odcienie rudego doskonale je wydobywają.

Niewątpliwie odcienie rudości zwracają większą uwagę na cerę co niestety może mieć również swoje złe strony. Rudy podkreśla nie tylko gładką, piękną cerę oraz piegi, ale również wszelkie niedoskonałości i nierówny koloryt. Przy rudych odcieniach zaczerwienienia na twarzy mogą być zdecydowanie lepiej widoczne – z pewnością warto na to zwrócić uwagę przy wybieraniu najlepszej koloryzacji.

Rudy a typ urody – który odcień będzie najlepszy?

Decydując się na rudy kolor, niezwykle ważny jest odcień i warto dopasować go to typu urody. Zasadniczo wyróżnia się cztery typy urody, przy czym do każdego z nich polecany jest inny rodzaj rudego. Jaki odcień wybrać?

Typ urody wiosna

Cechą charakterystyczną dla osób o typie urody wiosna jest przede wszystkim delikatna, jasna karnacja o ciepłym, beżowym lub brązowym odcieniu. Typowe jest opalanie się na brązowy kolor. Naturalny kolor włosów to zazwyczaj miedziany blond, miodowy i złoty. Tęczówka przeważnie jest błękitna, piwna lub zielona. Typ urody wiosna doskonale komponuje się z rudymi włosami. Warto wybierać ciepłe odcienie, ponieważ pięknie podkreślają one naturalny koloryt cery. Najlepiej sprawdzi się kasztanowy, mahoniowy, a także rudości wpadające w brąz. Ciekawym rozwiązaniem będą również rude pasemka, które rozświetlą fryzurę i nadadzą jej wyjątkowego blasku. 

Typ urody lato

Dla osób o typie urody lato charakterystyczna jest przede wszystkim jasna cera, która jednak nie wpada w ciepłe odcienie oraz tęczówki o przytłumionych kolorach – najczęściej piwne, szare lub brązowe. Lato jest chłodnym typem urody, cera zazwyczaj wpada w szarości, podobnie jak oczy, u niektórych osób pojawiają się szaro-brązowe piegi. Dla osób o typie urody lato najlepsze będą delikatne, chłodne i przygaszone odcienie rudego. Szczególnie polecany jest tycjan, czyli ciemny rudy z czerwonymi refleksami. Ponadto doskonale sprawdzi się klasyczny kasztan oraz truskawkowy blond, który łączy w sobie bardzo jasny blond oraz czerwień. 

Typ urody jesień

Jest to zdecydowanie ciepły typ urody. Charakterystyczne są złociste piegi oraz beżowa, złocista karnacja. Oczy zazwyczaj mają kolor intensywnie zielony lub brązowy, co jest nie do pomylenia z innymi typami. Naturalne włosy najczęściej są kasztanowe, mogą też być rude i w wielu przypadkach posiadają miedziane pasemka. W tym przypadku urodę najlepiej podkreślają intensywne odcienie rudego, zdecydowanie w ciepłej tonacji, jak kasztan, tycjan czy mahoń. 

Typ urody zima

Osoby o zimowym typie urody mają mocno kontrastujący ze sobą koloryt twarzy oraz włosy. Cera najczęściej jest oliwkowa lub mleczna, a naturalne włosy czarne lub bardzo ciemno brązowe. Warto sięgać po wyraziste i ciemne odcienie rudego – doskonale sprawdza się rubin, burgund, granat czy wiśnia, można pokusić się również o jaśniejsze pasemka. Taki kolor pozwoli wydobyć piękny odcień cery oraz podkreśli ciemne tęczówki.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.