Skip to content
Menu

Ranking baterii wannowych – Top 3 modeli w 2022 roku

Baterie wannowe to te elementy armatury, które nie tylko spełniają niezwykle ważną funkcję, to jeszcze potrafią być ciekawą dekoracja wnętrz, przyciągać wzrok, ale także mieć wpływ na zmniejszenie zużycia wody. Na rynku obecnie znajduje się wiele rodzajów baterii wannowych. Chcąc wybrać optymalną – można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na […]

Baterie wannowe to te elementy armatury, które nie tylko spełniają niezwykle ważną funkcję, to jeszcze potrafią być ciekawą dekoracja wnętrz, przyciągać wzrok, ale także mieć wpływ na zmniejszenie zużycia wody. Na rynku obecnie znajduje się wiele rodzajów baterii wannowych. Chcąc wybrać optymalną – można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wyboru baterii wannowych oraz, które modele cieszą się w roku 2022 największym zainteresowaniem – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem – zapraszamy!

Na co zwracać uwagę wybierając baterię wannową?

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka wiele baterii wannowych (sklep https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-wannowe-c157)wygląda praktycznie tak samo, to jednak mogą i to znacznie różnić się parametrami technicznymi. Jeśli chcesz posiadać baterię wannową, która nie tylko przez wiele lat będzie dobrze spełniała swoją rolę, ale jeszcze będzie bezproblemowa podczas czyszczenia, a także przyczyni się do zmniejszenia zużycia wody, wybierz model, który znajduje się w ofercie branżowych sklepów a nie przypadkowych marketów. Produkty “no name” nie tylko zostały wykonane z wątpliwej jakości materiałów, ale także rzadko dostać można do nich części zamienne.

Dobre baterie wannowe powinny być wykonane z mosiądzu, materiału który nie tylko jest trwały i odporny na wiele czynników, ale przede wszystkim nie koroduje. Poza tym należy zwrócić uwagę na to czy bateria wannowa posiada ceramiczną głowicę. Tylko takie modele działają długo płynnie i bez awarii. Poza tym istotne jest także to czy dany model posiada technologię, dzięki której można zmniejszyć zużycie wody. Może być to ogranicznik przepływu lub po prostu zwykły perlator. Ważne jest także to czy w regularnej sprzedaży znajdują się części zamienne. W przypadku dobrych, markowych baterii nawet 10 lat po wycofaniu z rynku danego modelu, bez problemu otrzymać można część zamienną.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się baterie wannowe czarne lub złote. Modelem, który jest jednym z chętniej wybieranych, jest bateria wannowa Omnires Y czarna. Wyróżnikiem tego produktu jest jej powłoka PVD. Jest ona nie tylko idealnie gładka, ale także i trwała, co w przypadku baterii innych niż chromowane nie jest pewnikiem. Powłoka ta jest powszechnie stosowana podczas produkcji sprzętów medycznych.

Baterie wannowe Grohe – polecane przez ekspertów!

Na wyróżnienie z pewnością zasługują także baterie wannowe Grohe. Modele te są chętnie wybierane nie tylko przez ekspertów, projektantów wnętrz, ale także i klientów indywidualnych. Modele te cechuje ponadprzeciętna jakość wykonania. Baterie wannowe Grohe posiadają nie tylko ceramiczną głowicę, która ze względu na to, że posiada mikropory wypełnione smarem – nie wymaga konserwacji. Poza tym baterie te posiadają specjalną powłokę Grohe StarLight, która sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania wygląda ona jak nowa.

Modelem, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem jest bateria wannowa Grohe Allure. Jest to bateria 4 – otworowa, która ze względu na design sprawdzi się w łazienkach nowoczesnych, luksusowych, takich w których estetyka jest niezwykle istotna. Kolejnym modelem, którym warto jest się zainteresować jest bateria wannowa Grohe PLUS. Jest to model podtynkowy, który sprawdzi się w łazienkach minimalistycznych.

Eksperci podkreślają, że baterie podtynkowe są bardziej wytrzymałe, ze względu na to, że całe ich serce, mechanizm schowane są w ścianie. Tym samym najbardziej delikatne elementy nie są narażone na działanie czynników zewnętrznych i tym samym są trwalsze. Zazwyczaj jednak baterie podtynkowe wybierane są nie ze względu na swoje dobre parametry pracy, ale minimalistyczny design. Estetyka ich sprawia, że wpisują się w aranżacje typowo nowoczesne. Należy jednak pamiętać, że to także te baterie oceniane są jako najłatwiejsze podczas utrzymania w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.