Skip to content
Menu

Opuchnięte łydki domowe sposoby

Znane i sprawdzone metody na spuchnięte twarde łydki które ulżą nam w cierpieniu Obrzęki pojawiające się w obrębie łydek mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najbardziej niepokojących należą te związane z chorobami nerek, tarczycy czy serca. Dlatego też zawsze gdy pojawią się takie niepokojące zmiany należy się skonsultować ze specjalistą. W międzyczasie możemy jednak zastosować znane, sprawdzone […]

Znane i sprawdzone metody na spuchnięte twarde łydki które ulżą nam w cierpieniu

Obrzęki pojawiające się w obrębie łydek mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najbardziej niepokojących należą te związane z chorobami nerek, tarczycy czy serca. Dlatego też zawsze gdy pojawią się takie niepokojące zmiany należy się skonsultować ze specjalistą. W międzyczasie możemy jednak zastosować znane, sprawdzone metody na spuchnięte twarde łydki które ulżą nam w cierpieniu. Jakie? Jest ich naprawdę całkiem sporo. Przedstawiamy te najbardziej skuteczne.

Dlaczego puchną łydki?

Zanim jednak przejdziemy do metod zwalczania problemu powiedzmy jeszcze kilka dodatkowych słów o tym, skąd się on właściwie bierze. To, od czego puchną łydki, to między innymi alkohol pity w zbyt dużych ilościach, częste nieprzespane noce, zbyt mocne ogrzewanie ciała, przyjmowanie zbyt małej ilości płynów czy długotrwałe, wielogodzinne stanie bądź siedzenie. Każdą z tych kwestii stosunkowo łatwo jest zwalczyć u jej podstawy.

Zdarza się jednak i tak, że puchnięcie łydek przyczyny ma dużo bardziej skomplikowane. Do tej grupy podłoża zmian zalicza się między innymi niedoczynność tarczycy, zatrzymywanie się sodu oraz wody w organizmie związane z nieprawidłowościami w pracy nerek, problemy w prawidłowym działaniu układu krwionośnego bądź limfatycznego czy reumatyzm. Dodatkowo puchnące łydki mogą nam również doskwierać w ciąży czy przed miesiączką

Opuchnięte łydki co robić

Obiecaliśmy podpowiedzieć Wam co na opuchnięte łydki warto stosować we własnym domu. No to zaczynamy. Po pierwsze: by krew i limfa w naszym organizmie mogły krążyć prawidłowo warto nieco więcej się ruszać. W trakcie pracy róbmy więc sobie przerwę chociaż raz na godzinę, a w trakcie długotrwałego siedzenia regularnie zmieniajmy pozycję. Również w tym samym celu zrezygnujmy ze zbyt obcisłych rajstop, butów, bielizny czy spodni.

Idąc dalej, puchnięcie łydek będzie nam dokuczać mniej jeśli zadbamy o prawidłowe nawodnienie organizmu. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien wypijać każdego dnia średnio 1,5 l wody, ale dokładna ilość zależna jest od wagi, wieku, trybu życia oraz pogody. Kolejnym elementem diety dzięki któremu opuchlizna łydek zmaleje jest zrezygnowanie z soli bądź mocne jej ograniczenie. To samo dotyczy alkoholu. Oczywiście do tego wszystkiego warto też dołożyć lekkie ćwiczenia na opuchnięte łydki. O tym, które z nich są najlepsze, może Ci powiedzieć lekarz bądź fizjoterapeuta. Ostatnia z domowych metod dzięki której przestaniesz mówić: puchną mi łydki, to schładzanie ich po przyjściu do domu, na przykład za pomocą mokrego, trzymanego wcześniej w lodówce bandaża.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.