Skip to content
Menu

Operacja odsysania tłuszczu – jak długo utrzymują się efekty?

Marzenia o idealnej sylwetce wpisane są w naszą kulturę. W mediach promuje się wysportowane, smukłe ciało bez grama zbędnego tłuszczu. Wiele kobiet stara się osiągnąć swój ideał poprzez zdrowy styl życia, regularne ćwiczenia oraz dietę. Czasami jednak, mimo najszczerszych starań, trudno jest pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z pewnych partii ciała, zwłaszcza z brzucha, ramion […]

Marzenia o idealnej sylwetce wpisane są w naszą kulturę. W mediach promuje się wysportowane, smukłe ciało bez grama zbędnego tłuszczu. Wiele kobiet stara się osiągnąć swój ideał poprzez zdrowy styl życia, regularne ćwiczenia oraz dietę. Czasami jednak, mimo najszczerszych starań, trudno jest pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z pewnych partii ciała, zwłaszcza z brzucha, ramion czy ud. W jaki sposób zatem osiągnąć wymarzoną sylwetkę i pozbyć się nadmiaru tłuszczu z tych okolic? Odpowiedzią na tę rozterkę może być jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej – liposukcja, a mówiąc prościej, zabieg odsysania tłuszczu.

Zabieg liposukcji

Możliwość usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez jej odessanie pojawiła się w medycynie estetycznej stosunkowo późno, bo dopiero w drugiej połowie XX wieku. Niemniej ta dziedzina medycyna estetycznej rozwinęła się i upowszechniła w naprawdę szybkim tempie. W efekcie zabieg stał się coraz szerzej dostępny, a także udoskonalony w oparciu o najnowsze badania i sprzęt. Szczególnie popularna stała się liposukcja brzucha oraz nóg. Na czym polega liposukcja? Mówiąc krótko, na odessaniu tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała za pomocą specjalnego urządzenia. Obecnie popularne są dwie metody – liposukcja laserowa oraz ultradźwiękowa.

Liposukcja laserowa

Laserowe odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja laserowa, odbywa się za pomocą bardzo precyzyjnej wiązki światła mającej umiejętność rozbijania komórek tłuszczowych. Następnie uwolniony tłuszcz jest wchłaniany przez organizm lub usuwany za pomocą urządzenia nazywanego kaniulą, przypominającego grubszą igłę.

Największą zaletą liposukcji laserowej jest nie tylko możliwość szybkiego i nieinwazyjnego usunięcia tkanki tłuszczowej, ale też znacząca poprawa sprężystości skóry. Laser ma bowiem właściwości obkurczające włókna kolagenowe, które są odpowiedzialne za jędrność i gładkość skóry. Ponadto laser zamyka po zabiegu naczynia krwionośne, co obniża ryzyko powstania krwiaków i zasinień. To nowoczesna i bardzo dobra metoda odsysania tłuszczu.

Liposukcja ultradźwiękowa

Drugi rodzaj zabiegu liposukcji to liposukcja ultradźwiękowa. To metoda polegająca na wprowadzeniu przez niewielkie nacięcia w skórze kaniuli emitującej fale ultradźwiękowe. Fale te mają za zadanie uszkodzić i upłynnić komórki tłuszczowe. Następnie tłuszcz zostaje odessany.

Zaletą tego rodzaju liposukcji jest mała inwazyjność oraz brak ryzyka uszkodzenia mięśni, nerwów czy naczyń krwionośnych. Ten rodzaj liposukcji polecany jest zwłaszcza osobom, którym zależy na modelowaniu poszczególnych części ciała (najczęściej jest to brzuch, talia, uda, kolana, kostki, ale także podbródek czy ramiona). Zabieg ten wykorzystywany jest także w usuwaniu ginekomastii.

Efekty po zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej

Dlaczego odsysanie tkanki tłuszczowej to tak popularny zabieg wśród osób marzących o idealnej sylwetce? Głównie dlatego, że jego efekty są bardzo szybko widoczne. Oczywiście zabieg liposukcji nie zagwarantuje idealnej sylwetki osobom borykającym się z nadwagą, może jednak znacząco wspomóc tych, którzy dbają o swoje ciało, ich waga jest prawidłowa lub zbliżona do prawidłowej i którzy chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej z partii ciała, z których najtrudniej ją spalić poprzez ćwiczenia i dietę.

Musimy jednak pamiętać, że liposukcja nie zastąpi zdrowego trybu życia, nie stanowi też gwarancji, że w partiach ciała poddanym zabiegowi tkanka tłuszczowa już się więcej nie pojawi. Dlatego by utrzymać efekty zabiegu, należy dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć. Wtedy nasz organizm nie zacznie na nowo odkładać tłuszczu w „ulubione” partie ciała.

Przybliżone koszty liposukcji

Każdy, kto rozważa przejście zabiegu liposukcji, przede wszystkim chce wiedzieć, ile to kosztuje. Zakres cen jest bardzo szeroki, zależy to bowiem od wybranej metody, partii ciała i ilości tłuszczu do odessania. W przypadku zabiegu na większe partie ciała mówimy o kwotach od 2 do nawet 10 tysięcy złotych. Do tego należy także doliczyć koszt odzieży uciskowej, którą należy nosić w okresie rekonwalescencji. Wynosi on jakieś 400 złotych. Kwoty nie są więc małe, niemniej osoby zdeterminowane są gotowe ponieść taki koszt, by uzyskać idealne ciało.

Dla tych, którzy nie dysponują takimi wolnymi środkami, ciekawym rozwiązaniem może być wzięcie pożyczki w systemie MediRaty. To firma oferująca finansowanie wielu różnych zabiegów medycznych, także estetycznych, które można spłacać w wygodnych ratach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.