Skip to content
Menu

Oczyszczanie twarzy – jak to robić? Krok po kroku

Pielęgnacja, w tym oczyszczanie skóry twarzy to jeden z podstawowych zabiegów, który można przeprowadzić zarówno samodzielnie w domu, jak również podczas wizyty u kosmetyczki. Stosowanie określonych sposobów, jak również środków wpływa na cerę, jędrność skóry, jak też pozwala zadbać o jej ogólną kondycję. To sprawia, że cera wygląda na świeżą, jak też pozbawiona jest trądziku. […]

Pielęgnacja, w tym oczyszczanie skóry twarzy to jeden z podstawowych zabiegów, który można przeprowadzić zarówno samodzielnie w domu, jak również podczas wizyty u kosmetyczki. Stosowanie określonych sposobów, jak również środków wpływa na cerę, jędrność skóry, jak też pozwala zadbać o jej ogólną kondycję. To sprawia, że cera wygląda na świeżą, jak też pozbawiona jest trądziku.

W zasadzie, czynności związane z pielęgnacją twarzy należą do codziennej rutyny wielu kobiet. Chodzi tutaj tak samo o oczyszczenie twarzy, stosowanie peelingu, czy masek, jak również odpowiednich kremów, które pozwalają na odpowiednie nawilżenie skóry.

Oczyszczanie twarzy – po co to robić?

Z pewnością wszystkim kobietom zależy na pięknej, gładkiej, naturalnej cerze. W końcu wrodzony urok, rysy twarzy, piękne usta i przede wszystkim zdrowa cera to ogromne atuty. Dlatego warto w sposób rzetelny przeprowadzić oczyszczanie twarzy. Wszystko dlatego, że jeśli czynność tę traktować pobieżnie, nie przykładać do niej wystarczająco dużo uwagi, w bardzo krótkim czasie kondycja skóry twarzy może ulec pogorszeniu. Możliwe, że pojawi się trądzik, a cera będzie przesuszona lub szybko będzie się przetłuszczać, a przez to nadmiernie świecić.

Zabiegi oczyszczające na twarz

Jeśli chodzi o oczyszczanie skóry twarzy, nadal jednym z popularniejszych zabiegów, jest manualne oczyszczanie cery. Przede wszystkim polega na bardzo dokładnym zmyciu makijażu, jak też innego rodzaju kosmetyków. Kolejny etap to wykonanie peelingu skóry twarzy.

Innym rodzajem zabiegu, który pozwala na głębokie oczyszczanie twarzy, jest mikrodermabrazja. W tym przypadku kosmetyczka lub kosmetolog wykorzystuje strumień kryształów korundu. Dzięki równomiernemu rozpyleniu pod wpływem podciśnienia, w bardzo skuteczny sposób naskórek, jak również zrogowaciała skóra zostają usunięte z cery.

Można także stosować takie zabiegi, jak peeling chemiczny. Zabieg ten przeprowadza się w salonie kosmetycznym. Wszystko dlatego, że tylko w gabinetach dostępne są środki chemiczne o stężeniu na tyle wysokim, iż wykazują bardzo wysoką skuteczność w usuwaniu zrogowaciałego naskórka. Z tej również przyczyny tego typu preparaty mogą być stosowane wyłącznie przez osobę o odpowiednim doświadczeniu.

Oczyszczanie twarzy – krok po kroku

Do tej czynności warto zabrać się z odpowiednim zaangażowaniem, a jednocześnie wykorzystać dostępne w drogeriach środki pielęgnacyjne oraz oczyszczające, co pozwoli tym lepiej zadbać o skórę twarzy.

  • W przypadku pań, które noszą makijaż, podstawowym krokiem jest przede wszystkim jego zmycie. Doskonale sprawdzi się płyn micelarny, jak również mleczko do demakijażu.

  • Drugim krokiem jest odpowiednie umycie twarzy. Doskonale sprawdza się żel do mycia twarzy. Warto wybierać przede wszystkim należy stosować kosmetyki pozbawione konserwantów, jak również dodatków mydła, ponieważ to ma zasadowe Ph, podczas gdy skóra twarzy ma lekko kwaśne.

  • Następnie, czyszczenie twarzy może odbyć się przy pomocy peelingu lub maseczki. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby peeling był w odpowiedni sposób dobrany pod kątem cery. Jak wiadomo, najczęściej spotyka się suchą lub normalną, jak również skórę przetłuszczającą się. Poszczególne kosmetyki do oczyszczania twarzy są w dokładny sposób opisane, dlatego nie powinno być problemu z ich wyborem. Może okazać się, że Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, podatna na trądzik, ale nie martw się, wystarczy rozejrzeć się po półkach drogerii, by znaleźć odpowiedni produkt.

  • Ostatni krok to zastosowanie toniku. Wszystko dlatego, że pozwala nawilżyć skórę. A to bardzo ważne. Nawilżona skóra jest bardziej jędrna, mniej podatna na zmarszczki, dzięki czemu twarz wygląda młodziej.

Jeśli chodzi o peeling lub maskę, kosmetyki tego rodzaju należy stosować wedle informacji, które podane są przez producenta. Dotyczy to przede wszystkim częstotliwości, z jaką można przeprowadzać poszczególne zabiegi pielęgnacyjne w domu.

Manualne oczyszczanie twarzy – kiedy stosujemy ten zabieg?

Jest to jedna z najstarszych metod oczyszczana skóry twarzy, jaką stosuje się obecnie w salonach kosmetycznych. Równocześnie, jest jednym z bardziej skutecznych sposobów na pozbycie się szczególnie uciążliwych problemów skórnych. Przede wszystkim polecana jest osobom, które zmagają się z zaskórnikami, nadmiernym łojotokiem, czy trądzikiem. Tak samo w przypadku wągrów, prosaków, zaskórników możliwe jest przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu. Do oczyszczania twarzy stosuje się specjalne narzędzie.

Jednak, zanim możliwe będzie przeprowadzenie tego zabiegu, kosmetyczka lub kosmetolog przeprowadzają podstawowe czynności czyszczące, które mają na celu przede wszystkim zmycie makijażu, jak również usunięcie zrogowaciałego naskórka za pomocą peelingu. Tylko odpowiednie przygotowanie skóry twarzy może pozwolić na to, aby cały zabieg okazał się skuteczny, jak również przyniósł zamierzony efekt.

Efekty oczyszczania twarzy – czego się spodziewać?

W gruncie rzeczy, efekt, jaki można uzyskać poprzez oczyszczenie skóry twarzy w dużej mierze zależny jest od tego, z jakich powodów ktoś poddaje się temu zabiegowi. Podobnie, zależy to od tego, czy jest to czynność, którą wykonuje się sposobem domowym, czy w salonie kosmetycznym. Jednak, wśród ogólnych zalet zabiegu, bez względu na jego rodzaj, można wskazać gładką skórę twarzy, z której usunięte zostały różnego rodzaju zabrudzenia.

Dodatkowo, samo, regularne oczyszczanie twarzy w znaczącym stopniu polepsza jej kondycję. Cera jest bardziej rozświetlona, jak również jędrniejsza, również dzięki odpowiedniemu nawilżeniu. Jednocześnie, pozwala to spowolnić widoczne efekty starzenia, którym są chociażby zmarszczki. Wygładzona skóra twarzy wygląda na młodszą.

Natomiast bardzo dużo zależy od samej techniki, którą się stosuje, szczególnie, jeśli mowa o gabinetach kosmetycznych. Wszystko dlatego, iż panie przychodzą z różnymi problemami skórnymi, chociażby takimi, jak zaskórniki, czy trądzik. Wtedy, przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu również daje znacznie bardziej widoczny efekt. W szczególności, jeśli udało się usunąć dokuczliwe skazy skórne.

Oczyszczanie twarzy w domu czy u kosmetyczki?

Ciężko będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. To tak samo, jakby zapytać – dbanie o szkliwo zębów – w domu, czy u dentysty? Tak naprawdę pielęgnacja skóry, z użyciem odpowiednich kosmetyków, może, a nawet warto, aby było wykonywana w sposób regularny w domu. Warto stosować opisane wyżej kroki, które pozwolą w odpowiedni sposób zadbać o skórę twarzy, jak również usunąć złuszczający się naskórek. Dodatkowo, panie, które stosują makijaż, powinny go w bardzo dokładny sposób zmyć, a następnie zastosować dodatkowe środki pielęgnacyjne. W innym kondycja skóry twarzy, może ulec pogorszeniu.

Z drugiej strony, niejednokrotnie wizyta w gabinecie kosmetycznym, której celem jest oczyszczenie skóry twarzy to rozwiązanie nieco bardziej radykalne. Co to oznacza? Przede wszystkim możliwe jest skorzystanie z szeregu zabiegów, jakich nie można wykonać w domu. Może to dotyczyć manualnego czyszczenia skóry twarzy, jak również stosowania odpowiednich środków, w tym peelingu chemicznego. Do jego przeprowadzenia niezbędna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie, jak też preparaty, które są niedostępne w sklepach. Warto zatem regularnie dbać o cerę, a jednocześnie, cyklicznie odwiedzać salon kosmetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.