Skip to content
Menu

Obrączki ślubne – z grawerem czy bez?

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Nie bez powodu mówi się, że jest to początek „nowej drogi życia”. Potwierdzeniem, choć nieformalnym, zawarcia związku małżeńskiego mają być obrączki ślubne. Obecnie mamy do wyboru cały szereg różnego rodzaju obrączek ślubnych, dlatego ostateczne decyzja zależna jest głównie od gustu pary młodej. […]

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Nie bez powodu mówi się, że jest to początek „nowej drogi życia”. Potwierdzeniem, choć nieformalnym, zawarcia związku małżeńskiego mają być obrączki ślubne. Obecnie mamy do wyboru cały szereg różnego rodzaju obrączek ślubnych, dlatego ostateczne decyzja zależna jest głównie od gustu pary młodej. Tymczasem pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego graweru na obrączkach ślubnych. Czy warto się na niego decydować?

Co wygrawerować na obrączce?

Obrączki ślubne, takie jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_OBRACZKI-592.html są ozdobą samą w sobie i jak twierdzą niektórzy, nie potrzebują już dodatkowych „ulepszaczy”. Tymczasem grawer jest nie dla otoczenia, a dla pary młodej. Najczęściej decydujemy się wygrawerować imię współmałżonka, datę ślubu, inicjały małżonków lub inne, ważne słowo lub krótką sentencję. Tak naprawdę nie ma jasno określonych norm, które wskazywałyby na to, co można, a czego nie można grawerować na obrączkach ślubnych. Decyzja zawsze należy tylko i wyłącznie do pary młodej. Pamiętajmy jednak, że napis na obrączce nie może być zbyt długi, ponieważ zwyczajnie może się on nie zmieścić. Grawer ma przypominać małżonkom o ich przyrzeczeniu i o tym, jak wyglądał najważniejszy w ich życiu dzień. Co więcej, grawer jest doskonałą podpowiedzią w momencie, gdy obrączkę ślubną zgubimy. Poznamy po nim własną obrączkę ślubną, co może być trudne, gdy graweru na niej nie ma. Większość obrączek, szczególnie złotych, to dosyć podobne modele, więc nawet intuicyjnie, trudno rozpoznać swój własny.

Dlaczego warto zdecydować się na grawer?

Obrączki ślubne tak naprawdę nie wymagają graweru. Nasi rodzice, dziadkowie, a często nawet starsze rodzeństwo w ogóle nie myślało o tym, aby umieszczać na obrączkach jakiekolwiek napisy. Jest to niejako znak dzisiejszych czasów i moda na grawerowanie biżuterii. Czy warto się w nią wpisać? Z pewnością tak, szczególnie że większość firm jubilerskich jest w stanie wykonać dowolny grawer bez pobierania dodatkowych opłat. Napis wykonany piękną, artystyczną czcionką to doskonała pamiątka na lata. Niektórzy decydują się nosić obrączkę nie na palcu, a na szyi, przewiązaną łańcuszkiem. Wtedy też grawer jest nieco bardziej widoczny i stanowi dodatkową ozdobę. Pamiętajmy jednak, że decydujemy się na grawer przede wszystkim dla siebie, aby pamiętać o dacie ślubu  i wszystkim, co spotkało nas w tym wspaniałym dniu. Większość firm jubilerskich podaje przykładowe czcionki oraz napisy, które można umieścić na obrączkach, stąd o wiele łatwiej zdecydować się na coś konkretnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.