Skip to content
Menu

Niedomyte naczynia w zmywarce – co jest przyczyną?

Czy zdarzyło Ci się znaleźć w swojej zmywarce brudne, tłuste lub niedomyte naczynia, mimo że dopiero co zakończyła ona pracę? Denerwujesz się faktem, że po raz kolejny czeka Cię ręczne mycie? Dobra wiadomość jest taka, że niedomyte naczynia w zmywarce to problem, którego czasami można łatwo uniknąć, zmieniając ułożenie naczyń czy też sięgając po odpowiednie produkty, […]

Czy zdarzyło Ci się znaleźć w swojej zmywarce brudne, tłuste lub niedomyte naczynia, mimo że dopiero co zakończyła ona pracęDenerwujesz się faktem, że po raz kolejny czeka Cię ręczne mycie? Dobra wiadomość jest taka, że niedomyte naczynia w zmywarce to problem, którego czasami można łatwo uniknąć, zmieniając ułożenie naczyń czy też sięgając po odpowiednie produkty, takie jak zestaw do zmywarki Ludwik.

Najczęstsze przyczyny zabrudzonych sztućców i talerzy

Do przyczyn zabrudzonych sztućców czy talerzy można zaliczyć:

  • nieodpowiednie dbanie o higienę maszyny;
  • zbyt nasyconą minerałami, twardą wodę w Twoim mieszkaniu, co powoduje osadzanie kamienia na podzespołach oraz niedrożność natrysków w komorze;
  • zepsutą grzałkę, a przez to brak odpowiedniej temperatury wody, czego skutkiem jest utrudnione pozbycie się tłustych plam i większych warstw zanieczyszczeń;
  • złe ustawienie naczyń, a w efekcie cięższy dostęp wody do każdego zakamarka.

Inne usterki i błędy techniczne

Częstym powodem niedomytych naczyń w zmywarce jest również nieumiejętne użytkowanie zmywarki albo wręcz niewykorzystywanie w pełni potencjału sprzętu, zaoferowanego przez producenta. Czasem zły dobór programu lub stosowanie niewłaściwych środków ogranicza Ci możliwości, które jest w stanie zapewnić urządzenie.

Ilekroć kupując coś nowego, nie wiedziałeś, jakie opcje dostępne są w Twoim świeżym nabytku, przyglądając się jedynie niejasnym ikonom na panelu, ignorowałeś informacje zawarte w instrukcji obsługi? Czasami właśnie znajomość tej wiedzy jest już dużą częścią sukcesu i kluczem, aby zapobiec problemom w przyszłości.

Jak rozwiązać problem niedomytych naczyń?

Zawsze czytaj instrukcje na opakowaniach. Niby coś błahego, a znacznie ułatwia korzystanie i podnosi komfort użytku AGD. Jako detergentów sięgaj jedynie po sprawdzone i wysokiej jakości środki przeznaczone do mycia, takie jak profesjonalny zestaw do zmywarki Ludwik. Może on zagwarantować naczyniom kompleksowe czyszczenie oraz błysk i zapewnić maszynie dobrą ochronę wraz z dołączoną do zestawu specjalną solą, która pomaga utrzymać sprzęt w dobrym stanie przez dłuższy okres.

Gdy wypełniasz kosz, staraj się nie upychać na siłę całego stosu brudnych rzeczy, dzięki temu woda dostanie się do trudniej dostępnych powierzchni. Czasami wystarczy wybrać odpowiedni tryb działania. Nie każdy rodzaj zabrudzenia łatwo jest usunąć tym samym programem. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy urządzenia oraz potencjalne wady, jak najszybciej zgłoś to serwisowi!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.