Skip to content
Menu

Najlepszy filtr do wody – jaki wybrać?

Filtry do wody mają za zadanie uzdatnić wodę, dzięki czemu można bez obaw pic kranówkę. Czasami woda z kranu nie nadaje się do picia z powodu niekorzystnego składu, a czasami jest to spowodowane kondycją rur doprowadzających wodę do kranu. Jak wybrać najlepszy filtr do wody? Pij wodę, będziesz piękna Woda odpowiada za nawilżenie skóry, ale […]

Filtry do wody mają za zadanie uzdatnić wodę, dzięki czemu można bez obaw pic kranówkę. Czasami woda z kranu nie nadaje się do picia z powodu niekorzystnego składu, a czasami jest to spowodowane kondycją rur doprowadzających wodę do kranu. Jak wybrać najlepszy filtr do wody?

Pij wodę, będziesz piękna

Woda odpowiada za nawilżenie skóry, ale także nawodnienie organizmu. Warto pić jej naprawdę dużo, bo nie zawiera kalorii, kiedy jesteśmy odpowiednio nawodnieni lepiej pracuje nasz mózg i układ trawienny, rzadziej chorujemy – bo nawilżona śluzówka lepiej radzi sobie z drobnoustrojami. Nawilżona skóra jest elastyczna i napięta. Wodę można kupić w każdym sklepie – jest naprawdę dostępna. Tylko po co generować plastikowe śmieci po kolejnych butelkach z wodą, kiedy można filtrowa wodę do własnej butelki? 

Filtr do wody

Wodę pitną można filtrować dwoma sposobami – przerabiając hydraulikę w domu i montując centralny filtr, albo przez wymieniane filtry do dzbanków na wodę. 

Centralny filtr wody nie tylko sprawi, że woda pitna będzie pozbawiona szkodliwych składników, będzie także bardziej miękka. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób borykających się z alergiami skóry lub chorujących na AZS. Nie jest to tania usługa, ponieważ poza montażem filtru, trzeba przerobić całą hydraulikę w domu. Można także skorzystać z możliwości zainstalowania dodatkowego kraniku dedykowanego do nalewania wody do picia – woda leci węższym strumieniem niż z kranu. Taki centralny filtr odwróconej osmozy sprawi też, że woda, którą będziecie gotować w czajniku nie będzie powodować osadu w czajniku. 

Przygodę z filtrami do wody lepiej jednak zacząć od małych zmian. Zamiast kupować kolejną zgrzewkę wody, warto zainwestować w dzbanek z filtrem i ustawić do na kuchennym blacie. Na rynku dostępnych jest wielu producentów dzbanków i filtrów, między innymi Dafi, Brita, Aquaphor czy AquaPlus. W ich ofercie można znaleźć różne wielkości dzbanków, do których dopasowane są filtry. Dzbanki na wodę mają różny kształt i szatę graficzną – można wybrać taki, który będzie pasował do wystroju kuchni. Każdy filtr ma określony okres ważności, najczęściej liczony przefiltrowanymi litrami wody. Po tym czasie, należy wymienić filtr na nowy. Dzbanek napełnia się wodą z kranu i po minucie otrzymujemy przefiltrowaną wodą, którą można pić bezpośrednio lub gotować. 

Filtruj wodę gdzie chcesz!

Jeśli jesteś osobą będącą w ciągłym ruchu, wszędzie Cię pełno, na pewno przypadnie Ci do gustu możliwość filtrowania wody w każdym miejscu, w którym znajduje się bieżąca woda! Ograniczasz zużycie plastiku, w dodatku nie jesteś uzależniona od sklepów i kupowania nowej butelki z wodą. Oszczędność w czystej postaci! Na rynku dostępne są butelki o pojemności 0,5-0,7 litra (czyli idealne do torebki), które w ustniku mają wbudowany filtr węglowy. W domu butelkę wystarczy myć delikatnym detergentem. Butelki można personalizować kolorami ustnika, a filtry można kupić w większości sklepów.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.