Skip to content
Menu

Mity na temat depilacji laserowej

Depilacja laserowa (epilacja) jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych. Duże zainteresowanie epilacją, bo tak dokładnie nazywa się laserowe usuwanie owłosienia, sprawiło, że wokół niej narosło wiele mitów. Czy depilacja laserowa boli? Czy jest niebezpieczna? Czy wystarczy jeden zabieg? Obalamy mity na temat depilacji laserowej! MIT nr 1: depilacja laserowa jest niebezpieczna Zabiegi depilacji laserowej […]

Depilacja laserowa (epilacja) jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych. Duże zainteresowanie epilacją, bo tak dokładnie nazywa się laserowe usuwanie owłosienia, sprawiło, że wokół niej narosło wiele mitów. Czy depilacja laserowa boli? Czy jest niebezpieczna? Czy wystarczy jeden zabieg? Obalamy mity na temat depilacji laserowej!

MIT nr 1: depilacja laserowa jest niebezpieczna

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej są bardzo bezpieczne, w przeciwieństwie do samodzielnego używania domowych depilatorów laserowych, co może zakończyć się poparzeniem i uszkodzeniem skóry.

Renomowane kliniki medycyny estetycznej posiadają wysokiej jakości sprzęt do epilacji, którego bezpieczeństwo potwierdzają niezbędne atesty. W Klinice Melitus w Warszawie depilację laserową wykonuje się nowoczesnym laserem do fotodepilacji – LightSheer Desire, wiodącej marki Lumenis. To laser diodowy, który precyzyjnie usuwa włoski za pomocą światła wytwarzającego ciepło (fototermoliza). Jednocześnie skóra jest schładzana i zabezpieczana systemem chłodzącym ChillTip™. Podczas epilacji LightSheer promienie lasera przenikają do mieszków włosowych, nie naruszając przy tym powierzchni skóry. Aby mieć pewność, że zabieg będzie w 100% bezpieczny, przed jego wykonaniem robi się tzw. próbę laserową. To szybki test, pozwalający ocenić reakcję skóry na światło lasera.

MIT nr 2: wystarczy jeden zabieg epilacji

To po prostu niemożliwe! Depilacja laserem LightSheer Desire, podobnie jak IPL, usuwa jedynie te włoski, które są w stanie wzrostu. Zawarta w nich melanina (nasz naturalny barwnik) absorbuje światło lasera, po czym wytwarza ciepło i niszczy macierz włosa. Włoski w stanie przejściowym i uśpienia mają zahamowany wzrost oraz produkcję melaniny. Dlatego depilacja laserowa nie usuwa wszystkich włosków na raz. Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danej okolicy, należy wykonać serię zabiegów – najczęściej pięć powtórzeń w kilkutygodniowych odstępach. Po jednym zabiegu zostaje usunięta 20-30% owłosienia, po czwartym już 80%, a po zakończeniu serii skóra jest aksamitnie gładka.

MIT nr 3: depilacja laserowa boli

Nowoczesne lasery do depilacji są stworzone w taki sposób, aby zapewniać jak najwyższy komfort zabiegowy oraz maksymalną skuteczność. Wspomniany laser LightSheer Desire z Kliniki Melitus ma wbudowaną głowicę chłodzącą z systemem ChillTip™, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Podczas depilacji odczuwa się mrowienie skóry i oczywiście łagodny chłód, ale tylko przez chwilkę, ponieważ zabieg nie trwa długo, 15-60 minut, w zależności od obszaru. Depilacja laserowa nie boli, chociaż wiele zależy od indywidualnego progu bólowego, a także miejsca, gdzie padają strzały lasera. Wiadomo, że epilacja bikini czy wąsika będzie odczuwana inaczej niż epilacja łydek czy całych nóg. Wiadomo także, że efekty epilacji LightSheer Desire są godne polecenia!

MIT nr 4: depilację laserową można wykonać zawsze

Nie depiluje się opalonej skóry (naturalnie ani sztucznie), a po zakończeniu zabiegu trzeba przestrzegać zasad fotoprotekcji. Lato to nie najlepszy moment na zabiegi laserowe, chyba że wykonywane są w partiach ciała, które nie są wystawiane na słońce. Na zabiegi laserowe najlepiej umówić się odpowiednio przed wakacjami albo już po zakończeniu sezonu. Sezon na epilację trwa od jesieni do wiosny.

MIT nr 5: depilacja laserowa jest zbyt droga

Na pierwszy rzut oka może się tak wydawać, jednak warto dokładnie obliczyć wszystkie koszty. Co w dłuższej perspektywie bardziej się opłaci: depilacja laserowa, po której niechciane owłosienie jest usunięte na długi czas, czy stosowana latami domowa depilacja, podczas której inwestuje się w jednorazowe maszynki, pianki czy wosk do golenia, a do tego także plastry opatrunkowe? Depilacja laserowa daje nie tylko efekt gładkiej skóry, lecz także pomaga rozwiązać problem wrastających włosków i podrażnień po goleniu. Biorąc to wszystko pod uwagę, cena depilacji laserowej przestaje wydawać się wygórowana. Jest w sam raz, a ponieważ epilacja to bardzo lubiany zabieg, często jest objęty promocją.

Szukasz depilacji Laserem LightSheer Desire w ofercie specjalnej? Sprawdź promocje w warszawskiej Klinice Melitus: https://klinikamelitus.pl/promocja-light-sheer-desire/

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.