Skip to content
Menu

Maseczka z ziemniaka – właściwości, przepisy i efekty stosowania

Wiele naturalnych produktów używanych na co dzień może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Trzeba tylko wiedzieć, jak ich użyć. Zwykły ziemniak, który często gości na naszym stole podczas obiadu, zawiera składniki wspaniale działające na cerę człowieka. Nie wszystkie kobiety wiedzą, jak wiele witamin zawartych w kartoflach, można wykorzystać dla poprawienia sobie urody. Maseczka […]

Wiele naturalnych produktów używanych na co dzień może mieć zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Trzeba tylko wiedzieć, jak ich użyć. Zwykły ziemniak, który często gości na naszym stole podczas obiadu, zawiera składniki wspaniale działające na cerę człowieka. Nie wszystkie kobiety wiedzą, jak wiele witamin zawartych w kartoflach, można wykorzystać dla poprawienia sobie urody. Maseczka z ziemniaka może naprawdę zdziałać cuda!

Jak maseczka z ziemniaka wpływa na skórę twarzy?

Bulwy ziemniaka są bogate w witaminy A, D, C oraz B6 i B12. Zawierają także wapń, potas i magnez. Niestety większość tych składników tracą podczas gotowania. Dlatego najbogatsze są w postaci surowej i takie właśnie wykorzystywane są do przygotowania maseczki na twarz. Ma ona zbawienny wpływ na naszą cerę. Przede wszystkim oczyszcza skórę. Stanowi ważną broń w walce z trądzikiem, ponieważ ma działanie bakteriobójcze. Poprawia też wygląd skóry, usuwając zmarszczki i wygładzając. Maseczki z surowego ziemniaka stosowane są także na zniwelowanie cieni pod oczami. Popularne „pyry” mają intensywne działanie zmiękczające i nawilżające. Sok z ziemniaka z powodzeniem może być stosowany nie tylko na twarz, ale także na skórę głowy, a nawet całe ciało. Ma bowiem właściwości hamujące proces starzenia skóry.

Dla kogo jest maseczka z ziemniaka?

Ze względu na swoje właściwości ziemniaki nadają się idealnie dla osób borykających się z problemem podrażnionej, suchej i zniszczonej cery. Sok ziemniaczany nada blasku skórze i znacznie ją nawilży. Zawarta w kartoflach skrobia ziemniaczana zmatowi cerę. Dlatego osoby o cerze mieszanej, także z problemami trądzikowymi mogą mieć wspaniałego sojusznika w walce o zdrową i piękną twarz.

Mimo, że ziemniak ma właściwości intensywnie wygładzające mogą go stosować osoby o cerze wrażliwej, ponieważ nie powoduje podrażnień i zaczerwień. Jednak jeśli jest się alergikiem przed wypróbowaniem takiej maseczki należy wykonać próbę uczuleniową na fragmencie skóry. Zresztą oczywistym jest, że przed użyciem każdego nowego kosmetyku osoby o wrażliwej cerze i problemach alergologicznych, takie próby wykonują.

Przykładowe przepisy na maseczki z ziemniaka.

Każda z kobiet marzy o promiennej i gładkiej cerze. I dlatego warto sięgnąć po ziemniaki kupione w warzywniaku. Maseczkę ziemniaczaną niezwykle łatwo przygotować. Kolejną jej zaletą jest dostępność i cena. Warzywa te nie są drogie, a ich zbawienny wpływ na cerę, wart jest bardzo dużo. Przy zakupie ziemniaków warto wybierać te z ekologicznych upraw, ponieważ chemia stosowana w niektórych hodowlach może podrażnić cerę. Trzeba także pamiętać żeby maseczkę nakładać zaraz po przygotowaniu, gdyż najlepsze wartości ma, kiedy jest świeża.

Przed przygotowaniem mikstury należy dokładnie umyć ziemniaki. Następnie musimy je obrać i zetrzeć na tarce z malutkimi oczkami. Maskę z ziemniaka w takiej postaci nakładamy na oczyszczoną skórę, bardzo dokładnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nałożyć ją także na skórę szyi i dekoltu, ponieważ tam także z wiekiem pojawią się zmarszczki. Warto im przeciwdziałać, o czym wszystkie kobiety wiedzą. Taka ziemniaczana maseczka będzie miała wygładzający wpływ na skórę. Chcąc ją ubogacić możemy dodać do naszych cudownych kartofli 2 łyżki mleka i 1 roztrzepane jajko kurze. Maskę nakładamy na twarz omijając okolice oczu i pozostawiamy na około 20 minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Podobną propozycją jest maseczka z ziemniaka z dodatkiem cytryny. Do naczynia wlewamy 2 łyżki soku z cytryny, 1 łyżkę jogurty naturalnego oraz zmiksowaną lub startą połowę ziemniaka surowego. Wszystko razem miksujemy i nakładamy na twarz, tak jak poprzednio omawiane mikstury. Okolice oczu zawsze należy ominąć, ponieważ skóra tam jest znacznie cieńsza i podatna na podrażnienia.

Nasze cudowne ziemniaczki przydadzą się nie tylko na zmarszczki i trądzik. Możemy je także wykorzystać do walki z cieniami pod oczami oraz opuchniętymi, zmęczonymi powiekami. W tym celu musimy także zetrzeć „pyrkę”. Uzyskaną papkę należy nałożyć na zamknięte powieki i przykryć wacikami. Po około 20 minutach zmywamy wszystko ciepłą wodą. Po zabiegu warto zastosować delikatny krem pod oczy, aby załagodzić działanie maski. Innym sposobem jest nakładanie plastrów ziemniaka. Zanim położymy je na powieki, można schłodzić takie naturalne okłady, wkładając je na kilka minut do zamrażalnika. Kilkanaście minut relaksu z plastrami ziemniaczanymi pozwoli pozbyć się opuchniętych powiek, a rozjaśniona i ujędrniona skóra doda blasku naszym oczom.

Efekty stosowania maseczki z ziemniaka – czego się spodziewać?

Ziemniaczane maseczki, aby uzyskać pożądany skutek, najlepiej stosować raz w tygodniu. Regularne nakładanie ziemniaka na twarz spowoduje, że zawarte w nim bogactwo witamin i minerałów, odżywi i nawilży naszą cerę. Dzięki właściwościom wygładzającym kartofle zniwelują nasze zmarszczki. Musimy pamiętać, że taki efekt będzie uzyskany dzięki naturalnym metodom, bez chemicznych dodatków. Maska z ziemniaka nie nadwyręży portfela, a zyskamy zdrową cerę.

 

 

 

 

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.