Skip to content
Menu

Letnie stylizacje do biura

Wydaje się, iż jak wielu jest miłośników i zwolenników lata, tak wiele osób także niejednokrotnie uważa ten okres za jeden z trudniejszych w trakcie roku. A wszystkiemu winne są wysokie temperatury, które potrafią naprawdę dopiec. Szczególnie w miastach, gdzie jest spora ilość betonu, ruch na ulicy i dodatkowy smog, które to utrudniają złapać oddech. Dlatego […]

Wydaje się, iż jak wielu jest miłośników i zwolenników lata, tak wiele osób także niejednokrotnie uważa ten okres za jeden z trudniejszych w trakcie roku. A wszystkiemu winne są wysokie temperatury, które potrafią naprawdę dopiec. Szczególnie w miastach, gdzie jest spora ilość betonu, ruch na ulicy i dodatkowy smog, które to utrudniają złapać oddech.

Dlatego dla wielu Pań jedną z zagwozdek i zmartwień, jest odpowiedni dobór garderoby na okres letni. O ile strój na plażę, czy swobodny strój po domu, czy nawet lekka kreacja na miasto nie stanowią jeszcze takiego problemu, o tyle bardziej oficjalny outfit może wymagać pewnego remanentu w garderobie.

W końcu miejsce pracy często rządzi się własnymi regułami, jeśli chodzi o dress code, który po prostu należy przestrzegać. Dotyczy to przede wszystkim przestrzeni biurowych, czy miejsc, gdzie pracowniczki mają bezpośredni kontakt z klientem. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Zwiewne i lekkie kreacje na lato

Raczej przylegające do ciała tkaniny nie są najlepszym pomysłem na lato. Zdają się zbyt mocno opasać ciało, a dodatkowa potliwość, która jest reakcją naturalną na wysokie temperatury, może objawiać się plamami na koszulce. A wiele osób woli tego uniknąć, dlatego decyduje się na stroje lekkie, a zarazem przewiewne. Dlaczego jest to tak ważne?

Zadbaj o to, aby Twoja skóra mogła oddychać

Oczywiście, to, że człowiek posiada płuca, którymi oddycha, jest zrozumiałe. Nawiasem mówiąc, same ćwiczenia oddechowe pozwalają w pewnym stopniu kontrolować ciśnienie, a przede wszystkim pozwalają na redukcję stresu i nerwów. To również istotne latem, gdy wysoka temperatura, w połączeniu ze stresem, może prowadzić do rozgorączkowania, ataków ciepła i potliwości.

Jednak nie tylko płuca oddychają. Oddycha cała skóra człowieka, która może w ten sposób usuwać toksyny. Jednak ciężko walczy się o oddech, gdy do ciała przylega sztuczna tkanina, która nie przepuszcza powietrza. Dlatego świetna, biurowa kreacja na lato to także eleganckie, piękne, ale luźne bluzki, które wpisują się w kanon oficjalnych strojów, a jednocześnie zapewniają przewiewność, która pomaga ciału nieco ochłonąć.

Idealne kreacje dla Pań size plus

Stroje powinno odbierać się w sposób odpowiedni do sylwetki. Tylko w ten sposób można uzyskać elegancką, często zjawiskową stylizację, która pozwala wyróżnić się z tłumu, co, nawiasem mówiąc, może okazać się pomocne, chociażby w trakcie rozmowy o pracę. W końcu na tę okazję warto zadbać o odpowiedni strój, który przywodzić na myśl będzie kompetencję, elegancję, ale również pewną lekkość i swobodę, a zatem i pewność siebie.

Panie o okrągłych kształtach mogą wybierać spomiędzy wielu pomysłów na stylizacje biurowe, które pozwolą skomponować piękną, acz lekko stonowaną garderobę, w której znajdować się będą ubrania idealne do pracy. Również w tym przypadku doskonale sprawdzają się luźne eleganckie bluzki.

W końcu to rozwiązanie idealne na lato. Co więcej, coraz częściej spotyka się z eleganckim fasonem, który łączy w sobie pewien casualowy, swobodny look. Szersze rękawy, damskie koszule luźniejsze w tali, które zapewniają swobodę ruchów, wygodę i jednoczesny, elegancki wygląd.

Delikatne podkreślenie krągłości

Istotny jest także wybór odpowiednich spodni, czy sukienek, które pozwolą na skomponowanie pięknego, biurowego stroju. Przyjęło się, iż w pracy biurowej mile widziane są przede wszystkim spódnice i z pewnością będzie to dobry wybór, ponieważ to element garderoby, który doskonale łączy się z bluzkami i koszulami żeńskimi.

W przypadku spodni należy zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Ważna jest także sama kolorystyka. Głównie dlatego, iż ciemniejsze ubrania, w szczególności czarne, pochłaniają światło słoneczne, a to oznacza, iż szybciej się nagrzewają, co może prowadzić do uczucia gorąca, czy przegrzania organizmu. Jasne stylizacje to dobry pomysł na letnią kreację do biura.

Odpowiednia bielizna ma znaczenie

Chociaż nie jest to widoczna część kreacji, ona również ma znaczenie, jeśli chodzi o sam komfort w pracy, a przede wszystkim uczucie przewiewności, lekkości i świeżości. Latem szczególnie warto zadbać o odpowiednią bieliznę, która zapewni skórze możliwość oddychania. Warto postawić na bieliznę, która została wykonana z bawełny, a nawet bambusa, ponieważ są to przewiewne, bardzo lekkie i przyjemne w dotyku materiały.

Dzięki temu można o wiele skuteczniej zadbać o to, aby skóra mogła oddychać, co ułatwia znoszenie wysokich temperatur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.