Skip to content
Menu

Koloryzacja 3D – 8 najlepszych technik

Możliwość farbowania włosów to nie tylko sposób na zmianę ich koloru. To znacznie większe możliwości, które mają ogromny wpływ na efekt wizualny. Koloryzacja 3D może brzmieć zagadkowo, chociaż słusznie kojarzy się z przestrzennością. W końcu marzeniem wielu kobiet są bujne włosy. A efekt ten można uzyskać na kilka sposobów. Między innymi poprzez ich odpowiednie zafarbowanie. […]

Możliwość farbowania włosów to nie tylko sposób na zmianę ich koloru. To znacznie większe możliwości, które mają ogromny wpływ na efekt wizualny. Koloryzacja 3D może brzmieć zagadkowo, chociaż słusznie kojarzy się z przestrzennością. W końcu marzeniem wielu kobiet są bujne włosy. A efekt ten można uzyskać na kilka sposobów. Między innymi poprzez ich odpowiednie zafarbowanie. W jaki sposób przeprowadza się farbowanie 3D? I dlaczego ta właśnie technika zyskuje coraz większą popularność w salonach fryzjerskich?

Koloryzacja 3D – co to jest?

W zasadzie koloryzacja 3D to nic innego, jak farbowanie włosów. Jednak, w standardowym przypadku wykorzystuje się w tym celu tylko jeden, określony kolor. W przypadku koloryzacji 3D używa się kilku kolorów o zbliżonej barwie. To pozwala uzyskać delikatne kolorystycznie przejścia włosach. Dzięki temu stają się bardziej przestrzenne – trójwymiarowe. To doskonały sposób na to, aby w wizualny sposób zwiększyć ich objętość. Nawet bardzo delikatne i subtelne przejścia dodają fryzurze energii, dynamiki, a przez to bardziej przykuwa spojrzenia, a nawet magnetyzuje. Przełamanie stosunkowo monochromatycznej kolorystyki włosów pozwala również na wizualne odmłodzenie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się właśnie na farbowanie 3D. Jakie są sprawdzone techniki, które w dużym stopniu odmienią Twoją fryzurę?

1. Babylights

Koloryzacja 3D może być wykonana na całości włosów lub ich określonym fragmencie. Tak właśnie dzieje się w przypadku babylights. Na czym polega ta technika i jakiego efektu można się spodziewać? W tym przypadku farbowanie przeprowadza się wyłącznie na pasemkach wokół twarzy. Ważne jest, aby w tym przypadku zastosować farbę jaśniejszą od włosów naturalnych. Jednak różnica nie powinna być większa, niż 2 tony. Wszystko dlatego, że jedną z istotnych kwestii w koloryzacji 3D jest zachowanie naturalnego wyglądu włosów. Dlatego ważne jest, aby przejścia tonalne były bardzo miękkie i płynne. Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojej fryzury i masz wrażenie, że Twoje włosy są oklapnięte, z pewnością zmienisz to właśnie dzięki tej koloryzacji 3D.

2. Flamboyage

W tym przypadku łączy się dwa odcienie – jaśniejszy, który wykorzystuje się do farbowania końcówek włosów. Przy tym zabiegu pomocna jest specjalna taśma. Natomiast pozostałą część włosów farbuje się przy pomocy ciemniejszego koloru. W tym przypadku różnice tonalne są dość wyraźne, jednak pozwala to na uzyskanie wrażenia struktury, niemalże architektonicznej bryły, która w swoich kształtach jest bardzo lekka i przyjemna wizualnie. W szczególności sposób ten sprawdzi się u kobiet, których włosy mają tendencję do falowania, ponieważ przejścia kolorystyczne zlewają się ze sobą, przeplatają, co tym bardziej pozwala uzyskać efekt 3D.

3. Koloryzacja techniką brond

W tym przypadku koloryzację 3D można przeprowadzić u kobiet, których włosy są zarówno koloru blond, jak również brązowego. Wszystko dlatego, że wykorzystuje się właśnie te dwa, wspomniane kolory. Ważne jest, aby ich temperatura była do siebie zbliżona, co, pomimo tonalnych różnić pozwoli zachować wizualną spójność fryzury. Przede wszystkim efektem docelowym jest rozjaśnienie twarzy. W przypadku tej techniki bardzo ważne jest wyczucie kolorystyczne, umiejętność dobrania koloru farby pod kątem cery, ale też barwy włosów. W tym przypadku najbardziej pomocna okaże się wizyta w salonie fryzjerskich.

4. Technika rooting

W tym przypadku farbowanie włosów zaczyna się kilka centymetrów od skóry głowy. Farbę nakłada się falistymi pasmami, co pozwala na rozbicie docelowego koloru na delikatniejsze przejścia, przez co finalnie fryzura wygląda na bardziej falistą, ale też przestrzenną. Dodatkowo, dzięki ominięciu skóry głowy, ta może odpocząć od środków chemicznych, które zawierają farby.

5. Koloryzacja 3D techniką ecaille

W tym przypadku operuje się kolorami, które są jaśniejsze od naturalnej barwy włosów o przynajmniej kilka tonów. Wykorzystuje się kilka barw, które skupiają się wokół orzechowej i karmelowej. Taka paleta barw pozwala na stworzenie bardzo ciekawych wizualnie przejść kolorystycznych. W przypadku tej techniki bardzo ważne jest, aby najjaśniejsze tony nakładać na pasemka wokół twarzy, by następnie przejść do nieco ciemniejszych. Farbuje się wyłącznie cienkie pasemka, by uzyskać jak najlepszy efekt wizualny.

6. Efektowny hair strobing

Zdecydowanie jest to jedna z najbardziej wymagających technik. Przede wszystkim dlatego, że w każdym przypadku wymaga indywidualnego podejścia ze strony osoby, która przeprowadza farbowanie. Dlatego najlepiej jest skorzystać z tej techniki w profesjonalnym salonie fryzur. Wszystko dlatego, że farbuje się wyłącznie miejsca na włosach, na które pada światło. To pozwala dodatkowo rozświetlić poszczególne pasma, co tym bardziej przekłada się na efekt przestrzenności.

7. Rozświetlenie twarzy dzięki face framing

W tym przypadku również kolorem działa się przede wszystkim na włosy wokół twarzy. Zastosowanie farby o barwie jaśniejszej, niż naturalny kolor, pozwala na oświetlenie twarzy, podkreślenie jej naturalnych walorów, a także stworzenie wrażenia większej przestrzenności, czy głębi.

8. Koloryzacja włosów techniką ton w ton

To zdecydowanie doskonały pomysł dla Pań, które chcą zachować kolor włosów maksymalnie zbliżony do naturalnego, a jednocześnie cieszyć się efektem przestrzenności fryzury. Jest to kolejna, subtelna forma farbowania koloryzowania włosów 3D. Z uwagi, iż na włosy działa się w sposób delikatny, również efekt utrzymuje się krócej, niż w przypadku innych technik. Głównym celem tej koloryzacji jest zwiększenie intensywności naturalnego koloru. Zwiększenie jego głębi, co sprawia, że cała fryzura zyskuje na wyrazistości, ale też efekcie większej objętości. To rozwiązanie doskonale sprawdza się na jaśniejszych włosach, ale technikę ton w ton można wykorzystać także na ciemniejszych, jak brązowe.

Jeśli nie jesteś pewna, która z technik będzie najlepsza dla Ciebie, zawsze możesz skorzystać z porady profesjonalnego stylisty. W koloryzacji 3D należy wziąć pod uwagę aspekty związane z naturalnym kolorem, ich charakterem, ale również odcieniem cery, co pozwala uzyskać nie tylko efekt przestrzennej fryzury, ale tego rodzaju koloryzacja odejmuje również kilka lat. Dodatkowo, dodaje sporo uroku osobistego, ponieważ rozświetlona twarzy wygląda na bardziej pozytywną i sympatyczną, a wręcz czarującą.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.