Skip to content
Menu

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega i jakie są jego efekty?

Gładkie, lśniące pasma, nienagannie opadające na plecy to fryzura jaką zyskamy podczas keratynowego prostowania włosów. Zabieg możemy wykonać u specjalisty, jak i spróbować wykonać go samodzielnie w domu. Procedura keratynowania nie jest prosta, wymaga cierpliwości i zaangażowania, ale efekty są spektakularne. Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega? Niesforne, puszące się i podatne na elektryzowanie […]

Gładkie, lśniące pasma, nienagannie opadające na plecy to fryzura jaką zyskamy podczas keratynowego prostowania włosów. Zabieg możemy wykonać u specjalisty, jak i spróbować wykonać go samodzielnie w domu. Procedura keratynowania nie jest prosta, wymaga cierpliwości i zaangażowania, ale efekty są spektakularne.

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Niesforne, puszące się i podatne na elektryzowanie włosy, to zmora niektórych pań. Codzienne prostowanie takich nieposkromionych fryzur i nakładanie różnych kosmetyków, aby je ujarzmić, jest czasochłonne. Lekiem na ten problem okazuje się keratynowe prostowanie włosów, proponowane przez salony fryzjerskie, jak i możliwe także do wykonania w domu. Zabieg jednocześnie odżywia i regeneruje pasma, jak i trwale je wygładza, zapewniając gładką i błyszczącą fryzurę na kilka tygodni. Keratyna to białko będące głównym budulcem włosa. Odpowiada za jego kondycję i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Oznacza to, że kiedy mamy za mało keratyny nasze włosy są suche, zmierzwione i łamliwe. Często codzienne stosowanie prostownicy, suszarki, czy rozjaśnianie narusza budulec włosa. Zabieg keratynowy na włosy to nic innego, jak wprowadzanie na pasma keratyny i utrwalanie jej w ich strukturze poprzez wysoką temperaturę, używając w tym celu prostownicy. W ten sposób przy temperaturze 200 – 240 stopni Celsjusza keratyna uzupełnia braki w strukturze włosów i zamyka ich łuski. Dzięki zabiegowi włosy są idealnie proste i grubsze.

Keratynowe prostowanie włosów – jak przebiega ten zabieg?

Ważne jest, aby zabieg przeprowadził specjalista, który dobierze odpowiedni kosmetyk i temperaturę, aby nie spalić naszych włosów. Oczywiście możemy także w domu wykonać takie keratynowe prostowanie, lecz trzeba dokładnie zapoznać się za całą procedurą tej czynności, aby nie zniszczyć sobie zupełnie fryzury. Dlatego chcąc taki proces przeprowadzić samodzielnie, musimy dogłębnie zapoznać się z zasadami: na jakie włosy zabieg się nadaje, jak je przygotować i czego unikać Na przykład ważne jest, aby przed i po zabiegu w ciągu 2 tygodni nie farbować, ani nie ondulować włosów. Farbowanie i keratynowanie to zabiegi, które nie idą w parze.

Jeśli zdecydowałyśmy się na zabieg w salonie, na wstępie fryzjer oczyści naszą głowę – umyje ją dokładnie, po czym wysuszy fryzurę. Kolejnym krokiem będzie stopniowe nakładanie keratyny na pasma. Pozostanie ona na głowie około 30 minut. Następnie specjalista ponownie wysuszy włosy i nastąpi kulminacyjny punkt działania, prostowanie keratyną. Każdy kosmyk fryzjer musi przeciągnąć prostownicą o temperaturze około 230 stopni Celsjuszam 5-6 razy. Trwa więc to dość długo. Jednak po całym zabiegu możemy zobaczyć swoje włosy w nowej odsłonie, perfekcyjnie wyprostowane i błyszczące.

W ten sam sposób można wykonać samodzielnie prostowanie włosów keratyną, ale należy się przygotować na czasochłonne działania. Jeśli mamy długie i gęste pasma, warto poprosić o pomoc zaufaną osobę, gdyż może być nam trudno dokładnie wykonać zabieg samej. Całość wykonujemy podobnie, jak zrobi to fryzjer. Po zakupie odpowiedniego zestawu do prostowania keratynowego, zapoznajmy się z instrukcją. Producenci kosmetyków dokładnie opisują procedury wykonania zabiegu. Mogą się one nieznacznie różnić od siebie. Jednak na pewno powinnyśmy zaopatrzyć się w prostownicę, rękawiczki, a w przypadku, gdy zestaw zawiera formaldehyd w maseczki – ma on nieprzyjemny zapach. Kosmetyki z formaldehydem są silniejsze w działaniu, ale mogą zniszczyć włosy.

 

Ile trwa cały zabieg?

Planując keratynowanie pasm w salonie powinnyśmy wiedzieć, że spędzimy tam od 2 do nawet 6 godzin. Wszystko zależy od tego, jakiego typu posiadamy włosy: gęste, długie, krótkie? Podobnie będzie, gdy wykonamy zabieg w domu. Wszystko zależy oczywiście od naszych umiejętności i rodzaju włosów. Proces nakładania keratyny, a później prostowania wymaga cierpliwości i dokładności. Keratynę nakładamy pasmo po paśmie, a prostownicą musimy kilka razy przesunąć po każdym puklu.

Efekty keratynowego prostowania włosów – jakie są?

Jeśli prostowanie naszych pasm keratyną zostało poprawnie wykonane i pielęgnujemy fryzurę odpowiednimi kosmetykami, przez kilka tygodni będziemy się cieszyły nienaganną gładzią naszych pukli. Niezależnie od tego, czy byłyśmy w salonie, czy same dokonałyśmy dzieła, nasza fryzura będzie teraz lśniąca i sprężysta. Będziemy mogły poczuć się, jakby nasze włosy „grały” w reklamie jakiegoś wspaniałego szamponu. Taka fryzura po keratynowaniu porównywana jest do tafli wody, czy lustra. Możemy się nią cieszyć od kilku tygodniu nawet do kilku miesięcy. Zabieg wspaniale nawilża i wygładza pasma, ale nie mogą one pozostać bez dalszej opieki, trzeba o nie odpowiednio zadać.

Włosy po keratynie są piękne, lecz aby takie pozostały musimy przez dwie doby przestrzegać podstawowych zasad. Przede wszystkim, nie można myć włosów. Poza tym lepiej ich nie związywać, nie podpinać. W tym czasie pasma są bardzo podatne na odkształcenia i zagięcia. Po tym czasie można już myć włosy, ale ważny jest dobór odpowiedniego szamponu. Najlepiej używać specjalnych, przeznaczonych do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu. Szampon nie powinien być mocno inwazyjny. Ponieważ zbyt agresywny, będzie wypłukiwał keratynę. Najlepiej w ogóle wybrać kosmetyki: szampon i odżywkę zawierające keratynę, co przedłuży efekty zabiegu. W codziennej pielęgnacji włosów keratynowanych powinniśmy skorzystać z preparatów bez soli, silikonów, SLS i alkoholu. Te składniki wysuszyłyby nasze piękne pasma i szybko zniszczyły ich gładkość i blask.

Kolejną ważną sprawą jest unikanie przez najbliższe dwa tygodnie po zabiegu, prostowania włosów. Ponadto nie należy suszyć włosów naturalnie. Po każdym myciu musimy użyć suszarki. Nigdy nie należy pozostawiać fryzury po keratynowym prostowaniu mokrych na noc. Nieodpowiednia pielęgnacja fryzury, może doprowadzić do zniweczenia, tego co uzyskaliśmy w tak żmudnym procesie.

Koszt keratynowego prostowania włosów – jaka jest jego cena?

Jak można się domyślać koszt trwałego prostowania włosów nie jest mały. Cena waha się od 100 do 700 złotych. Kwota uzależniona jest od tego, czy skorzystamy z usług profesjonalisty w salonie fryzjerskim, czy wykonamy zabieg samodzielnie. W tym drugim przypadku zapłacimy tylko za zestaw do domowego keratynowego prostowania – około 100-150 złotych. Oczywiście powinnyśmy zakupić jak najlepsze kosmetyki, bo tylko takie pozwolą nam uzyskać porządany efekt. Natomiast, jeśli udamy się do salonu fryzjerskiego, cena zostanie ustalona indywidualnie. Wszystko uzależnione będzie od długości i grubości naszej fryzury. Za prostowanie krótszych włosów może to być około 300-350 złotych, za bardzo długie: 500-700 złotych. Oczywiście te kwoty uzależnione są też od tego w jakim salonie wykonamy zabieg oraz w jakiej miejscowości. Zazwyczaj ceny w dużych miastach są większe. Jednak na tak skomplikowanej i trudnej czynności nie warto oszczędzać. Ważne też, aby kosmetyki były dobrej jakości. Dlatego warto skonsultować zakup ze specjalistą.

 

 

 

 

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.