Skip to content
Menu

Jaki wybrać wodoszczelny damski zegarek?

Zegarek już od dawna nie pełni jedynie funkcji praktycznej, ale jest także elementem mody. Wśród zegarków damskich szeroki jest wybór modeli różniących się wyglądem, kształtem czy kolorem. Zegarek musi być zatem nie tylko funkcjonalny, ale musi także pasować do stylizacji jaką kobieta preferuje. Wybierając zegarek damski warto zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wybór zegarka […]

Zegarek już od dawna nie pełni jedynie funkcji praktycznej, ale jest także elementem mody. Wśród zegarków damskich szeroki jest wybór modeli różniących się wyglądem, kształtem czy kolorem.

Zegarek musi być zatem nie tylko funkcjonalny, ale musi także pasować do stylizacji jaką kobieta preferuje. Wybierając zegarek damski warto zatem zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Wybór zegarka damskiego

W pierwszej kolejności uwagę zwrócić należy na funkcjonalność zegarka. Na rynku dostępne są zegarki z różnymi mechanizmami. Wymienić można tu choćby mechanizm klasyczny. Takie zegarki, które nakręca się ręcznie przechodzą już jednak do przeszkody. Drugim rodzajem mechanizmu jest mechanizm automatyczny.

Opiera się na mechanizmie klasycznym, jednak ustawienie takiego zegarka jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Dużą popularnością cieszą się zegarki z mechanizmem kwarcowym. Cechuje jest bardzo duża dokładność. Równie popularne są zegarki z mechanizmem elektrycznym. To najczęściej sportowy zegarek damski wodoszczelny.

Wodoszczelność zegarka

Decydując się na zegarek wodoszczelny, uwagę zwrócić należy na kwestię jego poziomu wodoszczelności. Zegarki wodoszczelne mają bowiem różne klasy wodoszczelności. Podawana jest ona w liczbie atmosfer. Zegarek damski wodoszczelny może mieć zatem klasę wodoszczelności 3M, 5M czy 10M. Zegarek o klasie 3M odporny będzie na deszcz czy mycie rąk. Zegarek o klasie 5M spokojnie można mieć na ręku podczas prysznica czy kąpieli w wannie. Natomiast zegarek o klasie 10M idealnie sprawdzi się w basenie.

Damski zegarek na co dzień

Zegarek damski wodoszczelny to z pewnością dobry wybór. Jednak jak już wspomniano, oprócz funkcjonalności bardzo ważny jest także wygląd zegarka. W tym przypadku zegarek dobrany powinien być pod kątem stylu jaki kobieta preferuje. I tak, dla kobiety preferującej styl sportowy, dobrym wyborem może być zegarek sportowy posiadający tarczę elektroniczną oraz silikonowy pasek. Jeśli natomiast chodzi o stylizację półformalną dobrze sprawdzi się zegarek damski ze skórzanym paskiem. Skóra to materiał, który zawsze bardzo dobrze się prezentuje. Dodatkowo zapewnia odpowiednią oddychalność. W przypadku stylizacji formalnej, biznesowej warto postawić na zegarek minimalistyczny. Dobrze sprawdzą się tu zegarki w takich kolorach jak czerń, brąz czy beż. To kolory uniwersalne, które łatwo można dopasować do kolorystyki ubioru biznesowego.

Wybór zegarka damskiego nie powinien być przypadkowy. Warto poświęcić na to trochę czasu. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupi się taki zegarek, który spełniać będzie wszystkie oczekiwania.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.