Skip to content
Menu

Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji?

Drogie Panie, wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem codziennej kreacji jest odpowiedni kolor włosów. Sama fryzura stanowi doskonałą ozdobę. Dlatego wybór odpowiedniej kolorystyki tej fryzury pozwala nie tylko podkreślić naturalne walory kobiecej urody, ale także poszczególne cechy charakteru. Jednak, w wyborze odpowiedniej farby należy mieć na uwadze kilka aspektów. Jak wiadomo, […]

Drogie Panie, wszystkie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem codziennej kreacji jest odpowiedni kolor włosów. Sama fryzura stanowi doskonałą ozdobę. Dlatego wybór odpowiedniej kolorystyki tej fryzury pozwala nie tylko podkreślić naturalne walory kobiecej urody, ale także poszczególne cechy charakteru. Jednak, w wyborze odpowiedniej farby należy mieć na uwadze kilka aspektów. Jak wiadomo, każdy kolor ma swoją temperaturę oraz intensywność, czy głębię. Dlatego podpowiadamy, na co w szczególności zwrócić uwagę podczas wyboru farby do włosów. Jaki kolor włosów do jasnej karnacji sprawdzi się najlepiej?

Jaki kolor włosów wybrać do jasnej karnacji?

W naszej, rodzimej szerokości geograficznej często spotyka się kobiety o stosunkowo jasnej karnacji. Nic dziwnego. W końcu, chociaż co roku można cieszyć się naprawdę intensywnymi promieniami słońca w okresie letnim, wysokie temperatury utrzymują się tylko przez określoną część roku. Słowiański typ urody to złociste włosy i jasna karnacja. Dlatego kolor włosów do jasnej karnacji powinien przede wszystkim bazować na odcieniu cery. Co to oznacza? Wyróżnić można zarówno jasną cerę chłodną, jak też bardziej ciepłą. W przypadku ciepłej cery należy również wybierać ciepłą kolorystykę włosów. Nie jest to jednak złota zasada. Sprawdzą się także chłodniejsze odcienie, nawet platyna.Jednak chłodna cera komponuje się tylko z chłodnymi kolorami i w tym przypadku zimny blond jest jak najbardziej wskazany. Można także pokusić się o chłodne odcienie brązu, jednak niezbyt intensywnie. Jasna, chłodna cera w zestawieniu z intensywnym kolorem może wypaść nieco „trupio”, czy blado. Co nie oznacza, iż takie połączenie nie jest w ogóle odradzane. Trzeba mieć na uwadze, iż taki typ urody pociąga za sobą określoną stylizację. Widać to na przykładzie chociażby serialu Wensday, który nie tak dawno zrobił ogromną furorę i tak właśnie jasna, blada niemal cera łączy się z ciemnymi włosami. Można jednak powiedzieć, iż w popkulturze, taki wizerunek ma w sobie znamiona pewnego „osobowego mroku”, ale też tajemniczości, czy coś, co przywodzi na myśl osobowość introwertyczną .Dlatego jest to stylizacja raczej alternatywna.

Jaki kolor włosów do brązowych oczu i jasnej karnacji?

Jasna karnacja i brązowe oczy są bardzo często spotykane. W tym przypadku warto pamiętać, iż należy unikać przede wszystkim kontrastującej kolorystyki. Oznacza to, że w wyborze farby najlepiej kierować się wizualną spójnością koloru oczu, cery i samej farby. Dlatego doskonale sprawdzają się różnego rodzaju odcienie brązu. Można także pokusić się o karmelowe odcienie, a nawet ciepły blond – złocisty lub miodowy. Brązowe spojówki będą świetnie komponować się z tego rodzaju kolorystyką włosów, która, w ich przypadku, wydaje się być zupełnie naturalna.

Jaki kolor włosów do piwnych oczu i jasnej karnacji?

Zanim będzie można odpowiedzieć na pytanie, jaki kolorów włosów pasuje do oczu piwnych, warto zdefiniować najpierw oczy piwne i określić, dlaczego różnią się od brązowych. Otóż piwna tęczówka charakteryzuje się mieszanką przynajmniej dwóch kolorów. Najczęściej to kolor brązowy z domieszką niebiesko, ale spotyka się także dodatkowo różnego rodzaju barwy zielonkawe. Czym kierować się przy wyborze farby w takim przypadku?

W przypadku kobiet, których cera jest jasna i ma chłodny odcień, najlepiej wybrać stosunkowo jasny kolor farby, również chłodny. Paniom, których cera ma ciepły, niemal brzoskwiniowy odcień z pewnością do gustu przypadną również ciepłe barwy. W ostatnim czasie coraz częściej spotyka się połączenie brązów i blondów, czyli tzw. bronde. Spomiędzy brązowych pasm włosów przebijają się jaśniejsze barwy typu blond, co nie tylko doskonale podkreślić piwny kolor oczu, ale nada również włosom efektu większej objętości.

Jaki kolor włosów do zielonych oczu i jasnej karnacji?

Zielonkawe oczy są bardzo wyjątkowe. Co więcej, doskonale łączą się z ognistymi kolorami, jak miedziany, czy rudy. W przypadku pań, których oczy są zielonego koloru, doskonale sprawdzą się również barwy brązowe, głębokie i intensywne, takie jak kakaowy, czy kawowy. Można także pokusić się o barwę orzechową. W przypadku bardzo jasnej cery i w obawie przed zbyt mocnym kontrastem, można zdecydować się na sprawdzony blond, czy platynę.

Najlepsze kolory włosów dla kobiet z jasną karnacją

Czy można powiedzieć, by istniało jakieś uniwersalne rozwiązanie dla kobiet o jasnej karnacji, które zawsze sprawdzi się podczas farbowania włosów? Z pewnością najlepszym rozwiązaniem są platyna, chłodny blond, czy mieszanka delikatnego brązu z blondem. Wszystko dlatego, że chłodne kolory doskonale łączą się z chłodną cerą, ale będą również pasować do ciepłej karnacji. Należy natomiast pamiętać, że lepiej unikać ciepłych kolorów w zestawieniu z jasną, chłodną karnacją, jak również zbyt intensywnych, ciemnych kolorów, które mogą w wyraźny i dominujący sposób kontrastować z cerą.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.