Skip to content
Menu

Jak zwiększyć objętość włosów? 10 sposobów

Fryzura dla kobiet jest bardzo ważna. W dużej mierze dlatego, że odpowiednia stylizacja pozwala podkreślić rysy twarzy. Dodatkowo, odpowiednia koloryzacja pozwala na to, aby odcień cery komponował się z kolorem włosów, co w pozytywny sposób wpływa na wizerunek. Bez wątpienia, często słyszy się, iż wiele Pań jest niezadowolonych z objętości swoich włosów. Uważają, że są […]

Fryzura dla kobiet jest bardzo ważna. W dużej mierze dlatego, że odpowiednia stylizacja pozwala podkreślić rysy twarzy. Dodatkowo, odpowiednia koloryzacja pozwala na to, aby odcień cery komponował się z kolorem włosów, co w pozytywny sposób wpływa na wizerunek. Bez wątpienia, często słyszy się, iż wiele Pań jest niezadowolonych z objętości swoich włosów. Uważają, że są one przyklapnięte. Bujne fryzury wyglądają na bardziej dynamiczne, a puszyste włosy są przyjemne w dotyku. W jaki sposób można zwiększyć ich objętość?

Objętość włosów – dlaczego jest dla nas taka ważna?

Efekt większej objętości włosów oznacza, że te bardziej unoszą się ponad skórą głowy. Jakie płyną z tego zalety? Przede wszystkim, włosy, które opadają na skórę głowy mają większą tendencję do tego, by się przetłuszczać. Przez to właśnie, że mocniej przylegają do skóry głowy, która produkuje także łój. Jest to proces naturalny. Pozwala to nastworzenie warstwy ochronnej przed bakteriami, wysuszeniem skóry i innego rodzaju czynnikami zewnętrznymi.

Problem pojawia się, kiedy włosy stają się widocznie tłuste po stosunkowo krótkim czasie. Zbyt częste mycie głowy nie zawsze jest dla niej dobre. W końcu sprowadza się do usuwania naturalnej bariery skóry głowy. Dlatego zwiększenie objętości włosów sprawia, że te nie przetłuszczają się tak szybko

Piękne i puszyste włosy

Bujne włosy o dużej objętości to także doskonała zmiana wizerunku. Jednocześnie, zwiększenie objętości włosów może być związane z dostarczeniem im większej ilości składników odżywczych. A to przede wszystkim wpływa na ich grubość, a dzięki temu przestają być łamliwe.

Wymienić i opisać od 1-10 sposobów na zwiększenie objętości włosów

Dla wielu Pań objętość włosów to kwestia bardzo istotna. Zarówno ze względu na ich wytrzymałość, ale również aspekt wizualny. W jaki sposób można zwiększyć objętość włosów?

1. Odpowiedni sposób suszenia włosów

Okazuje się, że to, w jaki sposób suszy się włosy, wpływa następnie na ich objętość. A raczej na tendencję do tego, czy włosy stają się oklapnięte, czy w widoczny sposób są bardziej sprężyste. NA co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy włosy suszyć głową w dół. Jednak, zanim to będzie możliwe, warto odcisnąć nadmiar wody przy pomocy miękkiego ręcznika. Całą czynność należy przeprowadzać delikatnie, by nie naruszyć struktury włosów.Trzeba także pamiętać, że pozostawienie włosów samym sobie, by całkowicie wyschły sprawia, że te są bardziej oklapnięte. Co prawda, suszenie w dół nie zawsze daje trwały efekt, jednak to doskonały sposób na to, by przygotować włosy do dalszej stylizacji.

2. Skorzystaj z kosmetyków do stylizacji

W niektórych sytuacjach fryzura potrzebuje wsparcia w trakcie stylizacji, którym są kosmetyki do stylizacji. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim pianka – dobrze wszystkim znana pianka do włosów pozwala na uzyskanie efektu większej objętości włosów.

Czy próbowałaś już puder do włosów? To produkt, który podbił serca kobiet, które szukały rozwiązania na zwiększenie objętości włosów. A jest on widoczny już na chwilę po zastosowaniu tego kosmetyku. Alternatywę dla pudru stanowi suchy szampon, który ma podobne działanie.

3. Być może to czas na termoloki?

W tym przypadku wykorzystuje się specjalne wałki. Przed ich nałożeniem na włosy, warto skorzystać z pianki do włosów, który zapewni tym lepszy i bardziej trwały efekt. Najlepsze rezultaty uzyskuje się w momencie, gdy pozostawia się włosy do ostygnięcia na wałkach. Wtedy fryzura utrwala się najlepiej.

4. Tradycyjne wałki

Wałki są chyba tym elementem, który najbardziej kojarzy się ze stylizacjami, które maja na celu pofalowanie włosów, ale również zwiększenie ich objętości. Co prawda, w tym przypadku niejednokrotnie trzeba z wałkami po prostu spać. Jednak zastosowanie pianki, trochę cierpliwości podczas zawijania włosów i efekt będzie naprawę zdumiewający.

5. Podstawa to odpowiednia pielęgnacja

Oczywiście, można stosować preparaty, czy sposoby na to, by zwiększyć objętość włosów. Należy jednak przede wszystkim mieć na uwadze ich kondycję. Włosy pozbawione objętości mogą być po prostu słabe, łamliwe i cienki, dlatego dodatkowo stosowanie różnego rodzaju sposobów może w niektórych sytuacjach okazać się tym bardziej szkodliwe dla ich kondycji. Doskonale sprawdzają się maski oraz odżywki, które dostarczają cennych dla włosów, ale też skóry głowy składników regeneracyjnych, odżywczych i nawilżających.

6. Suszenie włosów przy pomocy szczotki

To kolejny, świetny i prosty sposób na to, by w trakcie suszenia włosów zadbać o ich objętość. Początkowo można podsuszyć same końcówki włosów, a następnie przystąpić do ich suszenia przy pomocy szczotki.

7. A może skusisz się na karbowanie włosów?

Cały proces wykonuje się przy pomocy karbownicy, poczynając od włosów przy samej nasadzie. Włosy karbowane to nie tylko większa objętość, ale również ciekawy efekt wizualny.

8. Tapirowanie

To specjalna technika czesania włosów. Do tapirowania potrzebny jest wyłącznie grzebień. Ważny jest sam kierunek czesania – od końcówek pasma włosów do ich nasady. W ten sposób włosy, przy skórze głowy, stają się bardziej skołtunione, przez co możliwe jest uzyskanie efektu ich większej objętości.

9. Bardzo prosty koczek

Tak, to zdecydowanie jeden z prostszych sposobów, który także pozwala uzyskać ciekawy efekt. Po umyciu i podsuszeniu włosów warto zastosować piankę, a następnie zawinąć kok na czubku głowy. W ten sposób włosy będą bardziej pofalowane, a to oznacza, że zwiększą wizualnie swoją objętość.

10. Odwrócenie przedziałku

Włosy mają tendencję ku temu, by układać się w określonym kierunku. Zaczesanie ich w przeciwną stronę sprawi, że zyskają dzięki temu więcej sprężystości i objętości.

Fryzury na objętość włosów, które pomogą Ci ją zwiększyć

Wizualną objętość włosów można zwiększyć także przy pomocy koloryzacji 3D. Jest to sposób o tyle skuteczny, że pozwala uzyskać efekt, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Istnieje przynajmniej kilka sposobów farbowania włosów techniką 3D. To rozwiązanie sprawdza się zarówno na włosach blond, jak również ciemniejszych, tak samo krótszych, jak też długich.

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.