Skip to content
Menu

Jak zmyć samoopalacz? 10 najskuteczniejszych sposobów

Samoopalacz do ciała jest tym kosmetykiem, który pozwala cieszyć się pięknym kolorem skóry o każdej porze roku. Szczególnie cenią je sobie Panie, które w okresie karnawałowym pragną wyjść w sukni wieczorowej z dużym wycięciem i te które kochają opalony kolor skóry przez cały rok.  Kosmetyki z serii brązujących są także odpowiedzią dla osób unikających z […]

Samoopalacz do ciała jest tym kosmetykiem, który pozwala cieszyć się pięknym kolorem skóry o każdej porze roku. Szczególnie cenią je sobie Panie, które w okresie karnawałowym pragną wyjść w sukni wieczorowej z dużym wycięciem i te które kochają opalony kolor skóry przez cały rok.  Kosmetyki z serii brązujących są także odpowiedzią dla osób unikających z różnych względów promieni słonecznych. Co zrobić, gdy opalenizna nie wyszła równomiernie? Jak zmyć samoopalacz z dłoni? Przeczytaj nasz poradnik!

Plamy po samoopalaczu skąd się biorą?

Zanim omówimy sposoby czym zmyć samoopalacz zastanówmy się jak powstają plamy. Najczęściej jest to spowodowane niedokładnym rozprowadzeniem kosmetyku. Zdarza się, że plamy pojawiają się w zagięciach, na łokciach czy kolanach, dlatego kilka dni przed nałożeniem bronzera trzeba sprawdzić stan skóry i poddać ją zabiegom pielęgnacyjnym. Przede wszystkim w tych miejscach, gdzie skóra jest szorstka, to opalenizna nie wyjdzie równo. Zaleca się wykonanie peelingu, który złuszczy martwy naskórek oraz nałożenie balsamu nawilżającego. Dopiero tak przygotowana skóra jest gotowa na samoopalacz.

Kolejnym powodem powstawania plam po samoopalaczu jest aplikacja kosmetyku bez rękawiczek. Jest to prosta droga do powstania zacieków na dłoni, które wpadają w kolor pomarańczowy. Wówczas nie pozostaje nic tylko szukać odpowiedzi na pytanie jak zmyć samoopalacz z rąk? W odpowiedzi na to pytanie mamy kilka sposobów. Zapraszamy do dalszej lektury!

10 domowych sposobów na zmycie samoopalacza

Zdarza się, że plamy są efektem pierwszych prób nakładania omawianego kosmetyku. Z czasem nabierze się wprawy i nasze rady nie będą już potrzebne. Przedstawiamy kilka propozycji na zmycie samoopalacza, ponieważ skóra pełna zacieków, plam nie wygląda zdrowo i estetycznie.

Peelingi są niezawodnym sposobem na pozbycie się zacieków na skórze po samoopalaczu. Nie musisz od razu biec do drogerii, ponieważ wystarczy, że sprawdzisz, czy masz proponowane przez nas składniki. Dzięki nim szybko wykonasz peeling drobno lub grubo ziarnisty. W przypadku skóry naczynkowej musisz ocenić czy złuszczanie skóry podczas peelingu nie przyniesie Ci więcej szkody niż pożytku. Po każdym sposobie nie zapomnij opłukać skory pod bieżąca wodą.

  • Peeling z cukru – wystarczy zmieszać odrobinę miodu z łyżką cukru i takim domowym peelingiem wmasować w wilgotną skórę.
  • Złuszczanie za pomocą soli – do 3 łyżek soli kamiennej lub himalajskiej wmieszaj 2 łyżki oliwy i kilka kropli ulubionego olejku. Możesz oddać kilka kropli cytryny. Taki scrub do ciała poprawia zarówno kondycję, jak i koloryt skóry.
  • Peeling z kawy – do tego zabiegu wystarczy połowa szklanki fusów. Możesz nakładać bezpośrednio na wilgotną skórę, a dla lepszego efektu warto wymieszać je z dowolnym olejem.
  • Soda oczyszczona – w tej metodzie trzeba wymieszać sodę z wodą tak, aby powstała papka. Następnie delikatnie wcieraj w miejsca, na których widoczne są plamy.
  • Woda z proszkiem do pieczenia – podobnie jak przy sodzie oczyszczonej przygotuj konsystencję pasty i wygodniej będzie, gdy użyjesz jej nad miską. Nakładaj odrobinę pasty małym ręcznikiem i wcieraj w miejsca z zaciekami, do momentu, kiedy zauważysz, że zaczynają być mniej intensywne.
  • Woda utleniona – od dawna jest domową metodą, która usuwa plamy z odzieży oraz trudne zabrudzenia w kuchni i łazience. Z pewnością poradzi sobie z plamami, które powstały po kosmetyku brązującym.
  • Sok z cytryny – działa rozjaśniająco na skórę. Wystarczy przecierać brązowe zacieki na skórze wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Przy tej metodzie omijaj drobne zranienia i otarcia naskórka. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć wyciśnięty sok z cytryny z cukrem, ponieważ wtedy wykonasz również drobny peeling ciała.
  • Tonik na alkoholu lub ze spirytusem – na powstałe zacieki na skórze po samoopalaczu sprawdzą się kosmetyki na alkoholu czy spirytusie. Wystarczy zmoczyć takim tonikiem płatek kosmetyczny i zacząć pocierać miejsca z wyraźnymi plamami. W tym przypadku również uważaj na zadrapania, takie miejsca omijaj. Po tej metodzie nie zapomnij nawilżyć ciała, ponieważ każdy alkohol wysusza naskórek.

W domowym zaciszu możesz również spróbować gotowych rozwiązań. Oto kilka z nich:

  • Kosmetyki z kwasami AHA – znajdziemy je w ofercie aptek oraz drogerii i będą to kremy czy peelingi. Produkty zawierające kwasy zmniejszą plamy i wyrównają koloryt. Podczas stosowania proponowanych kosmetyków zapoznaj się z zaleceniami i ostrzeżeniami.
  • Rękawice – wykonane z materiału pomagają w rozprowadzaniu kosmetyków brązujących, a także do usuwania ich nadmiaru. W przypadku nierównomiernego nałożenia i widocznych plam wystarczy zwilżyć skórę i ruchami okrężnymi masować poszczególne miejsca. Dzięki użyciu takiej rękawicy skóra pozostaje jedwabista w dotyku i pomaga wyrównać kolor skóry.

Wskazane jest nadmienić, że oprócz domowych sposobów na zmywanie samoopalacza znajdziemy bogatą ofertę gotowych preparatów na rynku kosmetycznym. Obok pianek drogerie oferują balsamy, a także bardzo wygodne chusteczki. Niektórzy producenci chwalą się, że kosmetyki działają w krótkim czasie.

 

 

 

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.