Skip to content
Menu

Jak wymodelować pośladki – ćwiczenia 

Krągłe i jędrne pośladki to marzenie każdej z nas! Niestety, siedzący tryb życia oraz dieta sprzyjająca powstawaniu cellulitu nie sprzyjają spełnianiu marzeń. Zapraszamy do poradnika o modelowaniu pośladków – jeśli będziesz sumiennie i regularnie ćwiczyć, po 4 tygodniach zauważysz pierwsze efekty. Jak ćwiczyć pośladki?  Pierwsza zasada modelowania pośladków ćwiczeniami brzmi: nie odpuszczaj. Ćwicz regularnie, przykładaj […]

Krągłe i jędrne pośladki to marzenie każdej z nas! Niestety, siedzący tryb życia oraz dieta sprzyjająca powstawaniu cellulitu nie sprzyjają spełnianiu marzeń.

Zapraszamy do poradnika o modelowaniu pośladków – jeśli będziesz sumiennie i regularnie ćwiczyć, po 4 tygodniach zauważysz pierwsze efekty.

Jak ćwiczyć pośladki? 

Pierwsza zasada modelowania pośladków ćwiczeniami brzmi: nie odpuszczaj. Ćwicz regularnie, przykładaj się i zawsze rób 100% możliwości. Trenując regularnie w trybie dzień ćwiczeń – dzień przerwy – dzień ćwiczeń, po miesiącu zauważysz, że kształt pupy uległ zmianie. Uwaga! To nie jest dobry moment na zaprzestanie ćwiczeń! Ćwiczenia zawsze rozpoczynaj 5 minutową rozgrzewką, a zakończ rozciąganiem. 

Modelowanie pośladków w domu

Ćwiczenia wpływające na modelowanie kształtu pupy nie muszą być skomplikowane, jednak trzeba je powtarzać w 3 seriach po 10 powtórzeń. Przerwy między seriami powinny być możliwie krótkie – w czasie pierwszych dni treningów może Ci być trudno złapać oddech i ustabilizować tętno, ale nie poddawaj się, z każdym kolejnym dniem będzie Ci łatwiej. Do ćwiczeń zakładaj strój sportowy i korzystaj z maty. Nie ma nic gorszego niż próba ćwiczenia pupy na dywanie lub gresie. 

Pamiętaj także o piciu dużej ilości wody, która nie pozwoli na gromadzenie się tłuszczu. 

Ćwiczenia na zgrabną pupę 

Wśród ćwiczeń, które warto wykonywać, aby pupa nabrała zgrabnego kształtu znajdują się: 

  • przysiady, 
  • trucht, 
  • skip-A, 
  • zakroki, 
  • podnoszenie bioder w pozycji leżącej,
  • wypady nóg, 
  • squaty,
  • bieganie. 

Przerwy między ćwiczeniami warto poświęcić na maszerowanie oraz krążenia biodrami. 

Jaki sprzęt jest potrzebny są do wykonywania treningu pośladków?

Decydując się na pracę nad kondycją pośladków w domowym zaciszu, nie musisz inwestować w żaden sprzęt – będziesz pracować ciężarem własnego ciała. Jeśli jednak czujesz, że do efektywnego treningu napinającego pośladków potrzebujesz dodatkowego obciążenia, zdecyduj się na lekkie i wygodne hantle zapinane wokół kostek nóg. 

Kiedy kształt pupy się zmienia…

…absolutnie nie rezygnuj z trenowania! Po pierwszym miesiącu ćwiczeń możesz zintensyfikować treningi – dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie dodatkowego treningu raz w tygodniu, który będzie trwał około 30-40 min. Najprościej w warunkach domowych będzie ćwiczyć z You Tube – wybierz, czy wolisz ćwiczyć pośladki z Ewą Chodakowską czy Mel B, a następnie bądź regularna i nie odpuszczaj tych zajęć. Efektem ubocznym wykonywania regularnych treningów modelujących pośladki będzie wysmuklona talia i wyrzeźbione łydki. Poprawie ulegnie także struktura skóry na udach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.