Skip to content
Menu

Jak pozbyć się tatuażu i czy to boli? 

Niby każdy, kto robi sobie tatuaż wie, że zostanie on z nim na zawsze. Jednak czasami gusta artystyczne się zmieniają i nawet ozdoby naszego własnego przestają się podobać. Bywa też tak, że tatuaż z czasem przestaje utrzymywać się w dobrym stanie Czy tatuaż można usunąć czy trzeba go przetatuować? I w końcu, czy pozbywanie się […]

Niby każdy, kto robi sobie tatuaż wie, że zostanie on z nim na zawsze. Jednak czasami gusta artystyczne się zmieniają i nawet ozdoby naszego własnego przestają się podobać.

Bywa też tak, że tatuaż z czasem przestaje utrzymywać się w dobrym stanie Czy tatuaż można usunąć czy trzeba go przetatuować? I w końcu, czy pozbywanie się tatuażu boli?

Byłeś serca biciem… 

Wytatuowana deklaracja miłości nie przetrwała próby czasu albo dziś wydaje Ci się infantylna? A może po kilku latach tatuaż stracił kontury i nie wygląda już estetycznie? Masz dwie możliwości: sesję u naprawdę dobrego tatuażysty, który w artystyczny sposób – nowym tatuażem zakryje stary, albo laserowe usuwanie tatuażu. Nie daj się zwieść, że najlepszy krem wybielający pomoże Ci w pozbyciu się tatuażu. W końcu tatuaż to trwały pigment wprowadzony pod powierzchnię skóry. 

Laserowe usuwanie tatuażu

Nie jest ważne, z jakiego powodu decydujesz się na usunięcie tatuażu. Musisz wiedzieć, że czeka Cię długa droga. Nawet mały tatuaż wymaga ponownego spotkania z laserem. Laserowe usuwanie tatuażu polega na wybarwianiu pigmentu – skumulowana wiązka lasera prześwietla skórę milimetr po milimetrze. To żmudny zabieg, ale kończący się sukcesem! Po kilku zabiegach Twoja skóra będzie pozbawiona tatuażu, musisz tylko być cierpliwa. Skóra pod tatuażem różni się grubością i gęstością, co może powodować, że tatuaż nie będzie znikał z ciała równomiernie. 

Czy pozbywanie się tatuażu boli? 

Tak, usuwanie tatuażu boli – nie jest to jednak ból, którego nie można wytrzymać. W końcu robienie tatuażu także boli. Ponieważ laser w kontrolowany sposób uszkadza powierzchnię skóry i wybiela pigment użyty do wykonania tatuażu, zabiegi laserowego usuwania tatuażu muszą być rozdzielone czasem na regenerację skóry. 

W gabinach kosmetycznych można skorzystać ze znieczulenia, które nakładane jest przed zabiegiem na powierzchnię skóry, którą obejmuje tatuaż. Skóra pod tatuażem może być przez kilka pierwszych dni drażliwa, warto wtedy nosić luźniejszą odzież, która nie będzie potęgować podrażnień. Nie należy także przejmować się zmienionym kolorem skóry w miejscu poddawanym laseroterapii – po zakończeniu wszystkich zabiegów, w niedługim czasie wszystko wróci do normy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.