Skip to content
Menu

Jak farbować włosy bibułą? Krok po kroku

Farbowanie bibułą to nieinwazyjna metoda barwienia włosów. Jej efekty są krótkotrwałe, ale na jakiś czas pozwalają zmienić wizerunek Dodatkowo zabieg nie niszczy włosów i można go wykonać samodzielnie. Na czym polega farbowanie włosów bibułą? Farbowanie włosów bibułą to prosty sposób na odnowienie fryzury. Metoda ma wiele zalet. Przede wszystkim jest prosta do przeprowadzenia. Cały zabieg […]

Farbowanie bibułą to nieinwazyjna metoda barwienia włosów. Jej efekty są krótkotrwałe, ale na jakiś czas pozwalają zmienić wizerunek Dodatkowo zabieg nie niszczy włosów i można go wykonać samodzielnie.

Na czym polega farbowanie włosów bibułą?

Farbowanie włosów bibułą to prosty sposób na odnowienie fryzury. Metoda ma wiele zalet. Przede wszystkim jest prosta do przeprowadzenia. Cały zabieg nie trwa długo. Poza tym bibuła jest dostępna w każdym sklepie papierniczym i za naprawdę niewielkie pieniądze. Paleta proponowanych barw jest niezwykle szeroka, więc można puścić wodze fantazji i zafundować sobie niezwykłe kolory. W krótkim czasie możemy zyskać spektakularny efekt na naszej głowie. Dodatkowo farbowanie bibułą, nie uszkadza struktury włosów, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Mogą bez przeszkód z tej metody korzystać kobiety w ciąży. Efekt kolorystyczny uzyskany bibułą jest krótkotrwały i zazwyczaj zmywa się po 1 lub 2 myciach głowy. Dzięki temu możemy stworzyć sobie niepowtarzalną fryzurę na jakąś okazję. Poza tym młodzież może skorzystać z tego sposobu farbowania, bez obaw powrotu w kolorowych włosach do szkoły. Wystarczy wymyć efekt.

Farbowanie włosów bibułą – jaki kolor wybrać?

Bibuła o jak najciemniejszym kolorze daje największe szanse na uzyskanie oczekiwanego koloru. Zawiera bowiem najwięcej składników farbujących. Jeśli chcemy zabarwić tylko końcówki pasm, ciekawie wygląda połączenie różu i niebieskiego. Pięknie na włosach zazwyczaj wychodzą czerwienie i granaty. Trzeba wiedzieć, że im dłużej przytrzymamy kawałki bibuły na głowie, tym większa będzie intensywność barwy. Zawsze też trzeba się liczyć z tym, iż jaśniejsze włosy tym barwnik będzie bardziej widoczny. Jeżeli nasze pukle były wcześniej farbowane chemicznie, są przesuszone, połamane, czy poniszczone w jakikolwiek sposób z pewnością barwnik wniknie w nie głębiej i utrzyma się także dłużej. Będzie tak się działo z powodu osłabionej ich struktury.

Kolor włosów a farbowanie bibułą – co można, a czego nie?

Malowanie bibułą nie nadaje się dla każdego rodzaju włosów. Jeśli dysponujemy jasnymi puklami, możemy się bez problemu zdecydować na tą metodę. Jednak kiedy nasze włosy są ciemne, bardzo trudno będzie uzyskać koloryzację. Im ciemniejsze pasma, tym zabarwienie bibułą będzie bardziej niemożliwe. Pośrednie kolory włosów można w sten sposób zabarwić, ale trzeba wybrać wtedy odpowiednio ciemny kolor produktu. Przy wsparciu bibuły uzyskamy nowy kolor na całej głowie, lecz możemy zafarbować także tylko końców, bądź poszczególne pasma.

Farbowanie włosów bibułą – jak to zrobić?

Przed przystąpieniem do farbowania włosów bibułą potnijmy ją na odpowiednio grube pasma, tak by owijanie było wygodne. Przygotujmy także rękawiczki jednorazowe, aby nie zabarwić sobie dłoni. Następnie namaczamy bibułkę i delikatnie ją wyciskamy, pozbywając się nadmiaru wody. Kolejnym krokiem jest owijanie kolejnych pasm wilgotnym preparatem. Albo wszystkich albo tych, których kolor chcemy zmienić. Następnie pozostawiamy bibułę na kilka lub kilkanaście minut. Po jej zdjęciu pozostawiamy włosy do wyschnięcia lub suszymy je suszarką. Należy wiedzieć, że efekt koloryzacji nie będzie dokładnie widoczny przy mokrych pasmach, zobaczymy go dopiero na suchej głowie. Ważną zasadą jest, że farbowanie bibułą trzeba przeprowadzać na suchych włosach. Tylko bibuła ma być mokra w momencie nakładanie. Oczywiście, że później włosy namokną, ale na początku zabiegu powinny być suche. W przeciwnym razie możemy nie uzyskać oczekiwanego skutku kolorystycznego.

Efekty farbowania włosów bibułą – jakie są?

Rezultat jaki uzyskamy zależy od naturalnego koloru naszych włosów, ich kondycji i koloru bibuły użytej do barwienia. Fryzura zyska nowy wymiar, a pasma pozostaną niezniszczone, jak dzieje się zazwyczaj w farbowaniu tradycyjnymi metodami. Dlatego warto spróbować. Zwłaszcza, że uzyskany w ten sposób efekt możemy szybko zmienić i nie znudzi się on nam. A przynajmniej na kilka, czy kilkanaście dni będziemy odmienione.

Autor: Katarzyna Mikołajczak – red. portalu Kobieca Strefa

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.