Skip to content
Menu

Henna pudrowa w domu – jak zrobić zabieg?

Brwi to jeden z atrybutów żeńskiej urody. W doskonały sposób mogą podkreślić kształt twarzy, jak też oczy. Nadają wizerunkowi wyrazistości, a nawet pewności siebie, czy uwodzicielskiego uroku. W ostatnich czasach gęste, ciemne brwi są bardzo popularne. Dlatego wiele kobiet poszukuje sposobu, by uzyskać ten efekt, nie koniecznie za pomocą makijażu permanentnego. Jakie są inne możliwości? […]

Brwi to jeden z atrybutów żeńskiej urody. W doskonały sposób mogą podkreślić kształt twarzy, jak też oczy. Nadają wizerunkowi wyrazistości, a nawet pewności siebie, czy uwodzicielskiego uroku. W ostatnich czasach gęste, ciemne brwi są bardzo popularne. Dlatego wiele kobiet poszukuje sposobu, by uzyskać ten efekt, nie koniecznie za pomocą makijażu permanentnego. Jakie są inne możliwości?

Henna pudrowa – co to jest?

Preparat ten powstał na bazie naturalnych składników. Dlatego henna pudrowa to świetny sposób na to, aby uzyskać ciemny odcień brwi. Co więcej, efekt utrzymuje się przez około 14 dni, co oznacza, iż korzystanie z henny nie musi być związane z codziennym rytuałem. To alternatywa dla kobiet, które nie chcą używać chociażby kredki do brwi lub nie są zainteresowane makijażem permanentnym brwi. Dzięki naturalnym składnikom, henna nie osłabia również brwi.

Dodatkowo, istnieją dwie opcje kolorystyczne: pierwszą z nich jest henna czarna, drugą natomiast brązowa. To pozwala lepiej dobrać jej odcień pod kątem kreacji, ale również koloru włosów, dzięki czemu można stworzyć spójną wizualnie stylizację, w której odcienie komponują się ze sobą. Dotyczy to kobiet szczególnie o brązowych lub jasnych włosach, w przypadku których czarne brwi wyglądałyby nienaturalnie i zbyt mocno rzucały się w oczy. Tym bardziej, iż czarny mocno kontrastuje z jasnymi włosami. Natomiast czarna henna to doskonałe rozwiązanie dla osób o ciemnych lub czarnych włosach.

Henna pudrowa – jak zrobić w domu? Krok po kroku

Jeśli interesuje Cię henna pudrowa w domu, w pierwszej kolejności najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie testu uczuleniowego. Co prawda henna bazuje na naturalnych składnikach, jednak nie wyklucza to wystąpienia reakcji uczuleniowej. Taki test najlepiej przeprowadzić 48h przed faktycznym zabiegiem. Dzięki temu zyskasz pewność, iż spokojnie możesz zmienić barwę swoich brwi dzięki hennie. Zazwyczaj reakcja uczuleniowa występuje do 24h od nałożenia henny. W jaki sposób przeprowadzić test uczuleniowy? Mieszankę henny najlepiej nałożyć na skórę za uchem i tak pozostawić na około 10 minut, a następnie zmyć. Po wszystkim wystarczy obserwować, czy na skórze nie wystąpiła reakcja alergiczna. Natomiast, jeśli chcesz wiedzieć, jak wykonać hennę pudrową w domu, oto sprawdzony sposób:

  • przede wszystkim dokładnie umyj twarz, także okolice włosów, jak też czoło i brwi

  • następnie bardzo ważne jest, aby rozczesać włoski, pozwala to na ich odseparowanie od siebie, co przełoży się na efekt końcowy

  • każdy producent podaje sposób przyrządzenia henny na opakowaniu, zawsze jednak należy rozmieszać produkt z wodą do momentu, w którym w mieszance nie pojawiają się żadne grudki

  • następnie, przy pomocy kredki, zaznacz pożądany kształt brwi

  • teraz możesz przystąpić do nakładania henny, gdy skończysz tą czynność, odczekaj około 20 minut

  • teraz przyszedł czas na kolejną warstwę, to wzmocni efekt, dlatego w przypadku osób, które chcą delikatnie zmienić odcień brwi, może okazać się, iż jedna warstwa w zupełności wystarczy

  • jeśli nałożyłaś drugą warstwę odczekaj 10 minut

  • teraz, przy pomocy zwilżonego wacika możesz zmyć hennę z brwi

  • jeśli okaże się, że włoski wystają poza obszar, który zaznaczyłaś kredką, skorzystaj z narzędzia do ich regulacji, to bardzo przełoży się na estetyczny wygląd brwi

Teraz, przez około 2 tygodnie możesz cieszyć się efektem ciemniejszych oraz gęściejszych brwi. Natomiast, jeśli efekt przestanie być widoczny, możesz spokojnie powtórzyć cały zabieg.

Henna pudrowa w domu czy w salonie – na co postawić?

Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. Jeśli jednak nie miałaś dotychczas do czynienia z henną pudrową, dobrym rozwiązaniem będzie wizyta w salonie kosmetycznym. Przede wszystkim dlatego, że specjalistka posiada doświadczenie w pracy z różnym kolorem brwi, co umożliwia jest uzyskanie konkretnego efektu. Jak wiadomo, jest on zależy od naturalnego koloru brwi. Ważna jest także umiejętność doboru odpowiedniego odcienia pod kątem koloru włosów.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie wykonała hennę brwi w domu. Nie musisz przecież od razu celować w ciemne i mocne brwi. Możesz na początek spróbować tylko wykonać tylko jedno nałożenie henny, przez co nie będzie tak mocna i wyraźna, a Ty sama ocenisz efekt końcowy. Pamiętaj, iż niezależnie od tego, czy udajesz się na wizytę w salonie kosmetycznym, czy wykonujesz w domu hennę brwi, jeśli to pierwsza styczność z tym produktem, wykonaj test, aby sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna.

Jak dbać o brwi po domowej hennie pudrowej?

W zasadzie henna ma działanie pozytywne na brwi. Z drugiej jednak strony może prowadzić do wysuszenia skóry. Dlatego warto po prostu zadbać o swoje brwi i skórę twarzy. Miejsca, w których wykonano hennę brwi można codziennie smarować kremem nawilżającym. Doskonale sprawdzi się również olejek arganowy.

Jeśli tyle co wykonałaś hennę brwi, unikaj ich nawilżenia przez około 12 godzin, dzięki temu barwnik lepiej się wchłonie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.