Skip to content
Menu

Henna pudrowa a zwykła – różnice i podobieństwa

Brwi w dużym stopniu podkreślają charakter twarzy. Nadają jej wyrazistość, ale również nadają pewnego wyrazu spojrzeniu. Dlatego bardzo popularne są zabiegi, które pozwalają na uzyskanie konkretnego koloru brwi, ich linii, czy grubości. W ostatnim czasie bardzo popularna staje się henna pudrowa. Niegdyś henna kojarzyła się z tatuażami. Miała także zastosowanie w szamponach, czy płukankach, które […]

Brwi w dużym stopniu podkreślają charakter twarzy. Nadają jej wyrazistość, ale również nadają pewnego wyrazu spojrzeniu. Dlatego bardzo popularne są zabiegi, które pozwalają na uzyskanie konkretnego koloru brwi, ich linii, czy grubości. W ostatnim czasie bardzo popularna staje się henna pudrowa. Niegdyś henna kojarzyła się z tatuażami. Miała także zastosowanie w szamponach, czy płukankach, które pozwalały na zmianę barwy włosów. Obecnie również ma zastosowanie w przypadku zabiegów kosmetycznych, które sprowadzają się do brwi. W jaki sposób działa henna pudrowa?

Henna pudrowa – co to jest?

Henna bazuje na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego. Dlatego, w wielu przypadkach jest nieszkodliwa i ma wiele cennych właściwości. Może jednak okazać się, że poszczególne osoby są uczulone na hennę. Aby wykluczyć taką możliwość, najlepiej jest przeprowadzić test hennowy, który wykonuje się około 48-24h przed właściwym zabiegiem. Niewielką ilość henny nakłada się na skórę, na przykład za uchem, a następnie, po 10 minutach, zmywa. Jeśli w ciągu doby nie wystąpi reakcja alergiczna, spokojnie można skorzystać z henny w celu zabarwienia brwi.

Henna pudrowa to produkt dostępny w wielu drogeriach. W celu uzyskania gotowej do użycia mieszanki, hennę należy wymieszać z odpowiednią ilością wody do momentu, w których nie będzie żadnych grudek. Następnie można przejść do właściwego zabiegu. Henna pozwala na uzyskanie ciemniejszego koloru brwi oraz wizualnego wrażenia ich większej gęstości.

Na czym polega zwykła henna?

Zwykła henna, podobnie jak pudrowa, to w zasadzie ten sam zabieg. Oznacza to, że dzięki zwykłej hennie można uzyskać określony kolor brwi. Jest to dalej dość popularny zabieg w wielu salonach kosmetycznych. Również w przypadku zwykłej henny, koloryzację brwi można wykonać samodzielnie w domu. Sprawdza się także podczas zmiany koloru włosów.

Zalety i wady różnych rodzajów henny

Podstawową zaletą henny naturalnej jest przede wszystkim jej naturalny skład. Oznacza to, że można nie tylko przeprowadzić koloryzację brwi, czy włosów, ale zastosować produkt pochodzenia naturalnego, który ma zbawienny wpływ na włosy, wpływa na ich jakość i wytrzymałość poprzez swoje właściwości odżywcze.

Zalety henny:

  • Henna utrzymuje się na włosach stosunkowo długi czas

  • Włosy stają się w widoczny sposób grubsze i zwiększają swoją objętość

  • Naturalne składniki

  • Stopniowe zmywanie farby ogranicza wystąpienie efektu odrostów, czyli widocznej różnicy w kolorze pomiędzy włosami farbowanymi, a tymi, które odrosły przy czubku głowy

Wady henny:

  • Trudniejszy do przewidzenia efekt – dużo zależy od struktury włosów oraz ich naturalnego odcienia

  • Potrzeba około 2 godziny na to, by zafarbować włosy przy pomocy henny

  • Osoby niedoświadczone mogą mieć początkowo problem z uzyskaniem odpowiedniej konsystencji, która pozwoli w wygodny sposób nałożyć hennę na włosy

  • Początkowo włosy mogą być nieco wysuszone, dlatego warto po farbowaniu włosów henną stosować środki nawilżające

Henna pudrowa a zwykła – czym się różnią?

Istnieje kilka, zasadniczych różnic, które sprawiają, że to właśnie henna pudrowa zyskuje coraz większą popularność. Przede wszystkim henna pudrowa jest naturalnym produktem, powstała na bazie roślinnym, dlatego ma o wiele lepszy wpływ na strukturę włosów.

Drugą kwestią jest także fakt, że to właśnie henna pudrowa utrzymuje się na włosach, czy brwiach przez o wiele dłuższy czas.

Dodatkowo, osobom, które chcą zmienić barwę brwi oraz ich linię, zaleca się stosowanie przede wszystkim henny pudrowej. Jest to zabieg, z którego obecnie skorzystać można w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Nie oznacza to, że wizyta u kosmetyczki jest niezbędna. Może również samodzielnie przeprowadzić farbowanie brwi w zaciszu swojego domu.

Jednak, jeśli chodzi o sam czas, potrzebny na przeprowadzenie henny, w tym przypadku to tradycyjna trwa znacznie krócej, bo około 15 minut, podczas gdy zabieg z użyciem henny pudrowej może trwać nawet około godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.