Skip to content
Menu

Gęste włosy – 5 skutecznych metod na gęstsze włosy

Bujna fryzura to dla większości z nas ważny element wizerunku. Niektórzy nie mają z tym problemu, inni zmagają się z problemem cienkich i rzadkich włosów. Jeśli natura poskąpiła nam w tym przypadku, można próbować ją przechytrzyć. Istnieją sposoby na uzyskanie gęstszych włosów. Dlaczego moje włosy nie są gęste? Przyczyny jakości i stanu zdrowia naszych pasm […]

Bujna fryzura to dla większości z nas ważny element wizerunku. Niektórzy nie mają z tym problemu, inni zmagają się z problemem cienkich i rzadkich włosów. Jeśli natura poskąpiła nam w tym przypadku, można próbować ją przechytrzyć. Istnieją sposoby na uzyskanie gęstszych włosów.

Dlaczego moje włosy nie są gęste?

Przyczyny jakości i stanu zdrowia naszych pasm są różne. Istoty sprawy można dopatrywać się w genach. Jednak słabe i cienkie włosy mogą być skutkiem złego ich pielęgnowania, czy też kiepskiej diety. W obu przypadkach możemy sięgnąć po środki, które spowodują zagęszczenie naszych pukli.

Na początek: poprawne mycie włosów

Mycie wypłukuje z włosów naturalny płaszcz ochronny. Niektóre typy pasm wymagają częstego mycia. Kiedy jednak widzimy, że fryzura jest osłabiona i wysuszona, ograniczajmy je. Nie róbmy tego codziennie, niech pukle 1-2 dni odpoczną. Ponadto ważne jest, aby włosy rozczesywać przed ich myciem. Dzięki temu nie splączą się bardzo. A wiadomo, że mokre są podatne na uszkodzenia i wypadanie. Pamiętajmy, aby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ taka uszkadza cebulki. Najlepszy jest letni strumień, a na końcówki nawet chłodny. Nadaje fryzurze połysku. Chcąc mieć gęste włosy nie szarpmy i nie trzyjmy ich mocno ręcznikiem. Wystarczy delikatne ugniatanie i pozostawienie ich do wysuszenia.

Stylizacja z ochroną

Czasem nie sposób jest nie użyć suszarki, czy prostownicy. Zwłaszcza panie, chcąc ułożyć sobie fryzurę muszą wykorzystać do tego urządzenia nagrzewające. Jest to zrozumiałe, ale pamiętajmy, aby przed zabiegiem użyć odpowiedniego preparatu termoochronnego. Chcąc mieć gęste włosy, musimy zminimalizować możliwość ich uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby wybrać dobry sprzęt z regulacją temperatury, odpowiednią powłoką. Obecnie producenci proponują prostownice z jonizacją powietrza. Susząc zachowujmy odległość 30 cm od skóry, co ochroni ją przed przegrzaniem i podrażnieniem. Podczas suszenia używajmy najlepiej grzebienia z szerokim rozstawem zębów lub przeczesujmy pasma palcami.

Kosmetyki tylko naturalne i delikatne

Nieodpowiednie kosmetyki, niepotrzebnie obciążają nam pukle. Toteż musimy zawsze wybierać wskazane dla nas. Kiedy chcemy zyskać gęste włosy, kupujmy szampony z wyciągami z czarnej rzepy, pokrzywy, witaminowe. Unikajmy tych bogatych w siarczany oraz SLS. Wysuszają one skórę głowy i włosy, które stają się cienkie i słabe. Jeśli chodzi o odżywki to najlepiej używać ich w małych ilościach. Nakładajmy je od połowy włosów, po końcówki.

Odżywcza dieta na gęste włosy

To, co znajduje się na talerzu ma odzwierciedlenie w kondycji skóry, włosów i paznokci. Jeżeli nasza dieta nie jest odpowiednio zbilansowana nie możemy spodziewać błyszczącej i bujnej czupryny. Dlatego warto ją wesprzeć od tej strony. Specjalny dobór witamin i minerałów w jedzeniu to także sposób na geste włosy. Sięgnijmy po otręby, płatki owsiane i siemię lniane, które są bogactwem aminokwasów. Ważne dla kondycji pasm są: cynk, miedź i krzem, które znajdziemy w orzechach, migdałach i różnych pestkach. Pełnoziarniste pieczywo, kasze i makarony przysporzą nam witamin z grupy B koniecznych dla wzrostu włosów. Niezastąpione są poza tym dobre tłuszcze: oliwa z oliwek, olej lniany, ryby morskie. Dzięki zawartej w nich witaminie E włosy nie będą nadmiernie wypadały. Naszą dietę możemy też wspomóc gotowymi suplementami dostępnymi w aptece.

Domowe sposoby na gęste włosy

Bogactwem pomysłów, dzięki którym możemy zagęścić nasze pukle, jest zawsze spiżarnia, czyli preparaty przygotowane z dostępnych w domu składników. Zaleca się dla wzmocnienia włosów 1-2 razy w tygodniu wcierać w skórę głowy oleje: migdały, lniany lub oliwę w oliwek. Wspaniałe działanie mają też domowe maseczki, które są bardzo odżywcze. Wystarczy, np. wymieszać miód, mleko i drożdże, a mikstura na zagęszczenie włosów gotowa. Z domowej apteki możemy też sięgnąć po zioła, aby przygotować płukanki. Zaparzona pokrzywa, szałwia, czy mięta wspaniale pielęgnują pasma. Te proste sposoby pomogą nam wzmocnić włosy.

Autor: Katarzyna Mikołajczak – red. portalu Kobieca Strefa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.