Skip to content
Menu

Domowy peeling do skóry głowy – jak go zrobić? 5 prostych przepisów

Wiele kobiet posiada swoje rytuały, które mają na celu zapewnić skórze odpowiednią troskę i opiekę. Sporo uwagi poświęcają przede wszystkim cerze, włącznie ze stosowanie mleczek do demakijażu, czy kremów nawilżających. Okazuje się jednak, iż warto poświęcić uwagę także skórze głowy. Chociaż pozostaje ona niewidoczna, jej kondycja w dużej mierze wpływa na strukturę włosów, jak też […]

Wiele kobiet posiada swoje rytuały, które mają na celu zapewnić skórze odpowiednią troskę i opiekę. Sporo uwagi poświęcają przede wszystkim cerze, włącznie ze stosowanie mleczek do demakijażu, czy kremów nawilżających. Okazuje się jednak, iż warto poświęcić uwagę także skórze głowy. Chociaż pozostaje ona niewidoczna, jej kondycja w dużej mierze wpływa na strukturę włosów, jak też ewentualne prawdopodobieństwo wystąpienia łupieżu. Dlatego warto pamiętać także o peelingu do skóry głowy, który potrafi zdziałać cuda.

Domowy peeling do głowy – kto powinien z niego skorzystać?

Wiele Pań narzeka na sporą ilość kosmetyków, które przecież trzeba używać. Ale czy faktycznie należy co chwilę uzupełniać szafkę z kosmetykami, by w odpowiedni sposób zadbać o cerę, czy skórę głowy? Istnieje przecież wiele naturalnych, a co ważniejsze – domowych sposobów na to, by przygotować naturalny peeling do skóry głowy. To łatwy i skuteczny sposób na to, by oczyścić pory skóry głowy z resztek kosmetyków takich, jak pianka, czy lakier. Wszystko dlatego, że częsta stylizacja włosów przy zastosowaniu tego rodzaju kosmetyków może odbić się na kondycji skóry głowy, a tym samym również włosów. Dlatego regularne korzystanie z peelingu to świetny sposób na oczyszczenie skalpu z różnego rodzaju zanieczyszczeń.

10 prostych przepisów na domowe peelingi do skóry głowy

Oczywiście – już samo, codzienne przygotowanie do pracy może być czasochłonne. A przecież należy pamiętać także o pewnych obowiązkach domowych. I jak w tym wszystkim znaleźć czas na domowy peeling do skóry głowy? Na szczęście tego rodzaju oczyszczenie skóry głowy można przeprowadzać cyklicznie, na przykład raz na tydzień. Dodatkowo, przepisy na domowe peelingi są proste, a ich przygotowanie zajmuje dosłownie kilka minut. Oto kilka z nich:

1. Kawowy peeling do skóry głowy

To chyba jeden z najbardziej znanych sposobów na wykorzystanie fusów z kawy. Tym bardziej, iż kofeina zawarta w kawie ma również pozytywny wpływ na same włosy. Peeling ten nie wymaga zbyt wielkiego przygotowania, warto jednak mieć na uwadze, iż kawa może nieco przyciemniać włosy, co jest widoczne w przypadku włosów koloru blond. Przy użyciu fusów można wykonać relaksujący masaż głowy, który zapewni skórze odpowiednie oczyszczenie.

2. Płatki owsiane jako peeling do skóry głowy

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wykonać domowy peeling głowy, odpowiedź jest prosta: wystarczą zmielone płatki owsiane. Do zmielonych w blenderze płatków owsianych warto dodać olejek arganowy, jak również dwie łyżki szamponu.

3. Peeling z aloesu

To kolejny, prosty przepis, który wymaga wyłącznie czterech łyżek aloesu, jak również dwóch łyżek cukru.

4. Peeling cukrowy

Kolejny, prosty przepis. Warto, poza trzema łyżkami cukru, dodać również dwie łyżki szamponu, łyżeczkę miodu, który posiada właściwości odżywcze, jak również łyżeczkę olejku z awokado.

5. Peeling z jogurtu i kawy

W zasadzie to modyfikacja peelingu kawowego. Wystarczą dwie łyżki kawy lub jej fusów i cztery łyżki naturalnego jogurtu.

6. Peeling solny

Tutaj również sprawdzi się olejek arganowy w niewielkich ilościach. Dodatkowo dwie łyżki odżywki oraz dwie łyżki soli drobnoziarnistej.

7. Peeling z jogurtu

W tym przypadku również warto dodać dwie łyżeczki miodu, ½ szklanki jogurtu, ¼ szklankę cukru i łyżeczkę olejku z awokado.

8. Peeling z dodatkiem węgla

W tym przypadku wykorzystuje się węgiel aktywny. Do 3 łyżek soli, cukru oraz sody należy dodać 3 łyżki węgla aktywnego. Wszystko łączy się przy użyciu wody do momentu otrzymania pasty.

9. Peeling z sody

Soda doskonale nadaje się jako domowy peeling do skóry głowy. Trzy łyżki sody warto dodać do trzech łyżek szamponu, by przygotować w ten sposób skuteczny peeling.

10. Peeling z dodatkiem glinki

Jako samodzielny produkt, glinka nie stanowi peelingu. Jednak można ją wykorzystać przy okazji każdego, wspomnianego domowego peelingu skóry głowy, by w ten sposób wzbogacić jego skład.

Jak zrobić peeling skóry głowy?

Przygotowanie peelingu do skóry głowy jest bardzo proste. Wystarczą podstawowe składniki, które znaleźć można praktycznie w każdej kuchni. Samo przygotowanie domowego peelingu do skóry głowy to kwestia dosłownie kilku minut. Dlatego to świetny sposób na to, by zatroszczyć się o skórę głowy.

Jak często stosować peeling skóry głowy?

Jeśli dana osoba, nie ma problemów z łuszczycą, czy nadmiernym łupieżem, mogą spokojnie stosować peeling, co dwa tygodnie. W przypadku problemów ze skórą głowy, warto peeling wykorzystać co tydzień.

 

 

 

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.