Skip to content
Menu

Czym jest nanoplastia i co warto o niej wiedzieć?

Obecnie jednym z chętniej wybieranych zabiegów jest prostowanie keratynowe. Jednak wśród zabiegów fryzjerskich nieustannie pojawiają się nowości – w tym zdecydowanie lepsze niż prostowanie keratynowe alternatywy – jedną z nich jest na przykład nanoplastia. Zabieg ten sprawia, że włosy są wyprostowane, gładkie i lśniące. Ma on również zdecydowanie więcej zalet niż prostowanie keratynowe, ponieważ jego […]

Obecnie jednym z chętniej wybieranych zabiegów jest prostowanie keratynowe. Jednak wśród zabiegów fryzjerskich nieustannie pojawiają się nowości – w tym zdecydowanie lepsze niż prostowanie keratynowe alternatywy – jedną z nich jest na przykład nanoplastia. Zabieg ten sprawia, że włosy są wyprostowane, gładkie i lśniące. Ma on również zdecydowanie więcej zalet niż prostowanie keratynowe, ponieważ jego celem jest nie tylko ujarzmienie, ale również regeneracja włosów. Czym dokładnie jest nanoplastia? Kto powinien się na nią zdecydować? Jakie przynosi efekty? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Nanoplastia – dla kogo?

Nanoplastia doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich kobiet, które chcą zadbać o swoje włosy. Zabieg nadaje się szczególnie dla Pań, które lubią mieć proste włosy, a jednocześnie nie chcą codziennie niszczyć ich prostownicą lub nie mają na to czasu. Nanoplastia jest w pełni bezpieczna i naturalna. Zabieg doskonale sprawdzi się szczególnie w przypadku włosów niesfornych, spuszonych, naelektryzowanych czy zniszczonych.

Czym jest nanoplastia?

Nanoplastia jest znana również, jako brazylijskie prostowanie włosów. Opiera się ona na trwałym prostowaniu włosów poprzez wykorzystanie naturalnych preparatów, które nie tylko wyprostują, ale i wzmocnią strukturę włosa jednocześnie jej nie obciążając. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu. Co więcej, włosy nie wymagają żadnej dodatkowej pielęgnacji i można je myć już tego samego dnia. Warto zwrócić uwagę, by stosowane w salonie preparaty były wysokiej jakości. Powinny zawierać w swoim składzie przede wszystkim kwasy – mlekowy, octowy i askorbinowy, a także olej arganowy czy masło Shea. Sam zabieg nie jest bardzo długi i zazwyczaj, w zależności od objętości włosów, zajmuje od 3 do 6 godzin.

Jakie są efekty nanoplastii?

Nanoplastia pozwala uzyskać niesamowite efekty od razu po zakończeniu zabiegu. Włosy będą przede wszystkim dogłębnie odżywione, a także nawilżone oraz zregenerowane. Będą również lśniące, jedwabiste oraz bardzo delikatne i miękkie w dotyku. Po zabiegu włosy są idealnie proste i wyjątkowo podatne na układanie, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nerwów na ich stylizację. Fryzura nie będzie się także puszyła, ani elektryzowała. Ile utrzymują się efekty nanoplastii? To kolejny atut zabiegu – jest on długotrwały. Efekty w postaci pięknych i podatnych na układanie włosów będą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy.

Dlaczego nanoplastia jest lepsza niż prostowanie keratynowe?

Zasadniczo obydwa zabiegi polegają na długotrwałym efekcie prostych włosów, jednak nanoplastia niesie znacznie więcej korzyści. W przypadku prostowania keratynowego odżywienie włosów jest jedynie efektem ubocznym, podczas gdy nanoplastia jest nastawiona na nawilżenie i rekonstrukcję włosa. Warto podkreślić również, że prostowanie keratynowe opiera się głównie na substancjach chemicznych, a nanoplastia wykorzystuje przede wszystkim produkty organiczne. Oprócz tego, podczas nanoplastyki nie są stosowane preparaty zawierające formaldehydu, dzięki czemu, w przeciwieństwie do prostowania keratynowego zabieg może być przeprowadzany nawet u kobiet w ciąży.

Ile kosztuje nanoplastia?

Nanoplastię powinno się wykonywać jedynie w sprawdzonych salonach fryzjerskich, ponieważ zabieg wymaga odpowiednich umiejętności – warto zapoznać się na przykład z ofertą https://machnica.pl/nanoplastia. Cena samego zabiegu zależy głównie od kondycji i naturalnej struktury włosa – im będą bardziej kręcone, tym usługa może być droższa (najdroższe będzie prostowanie afro). Przeważnie jednak koszt nanoplastii waha się od 300 do nawet 1000 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.