Skip to content
Menu

Czy warto wykorzystywać naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne naturalne to produkt, jaki można otrzymać w sklepach internetowych, jak również stacjonarnych. Tak, wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że wydzielają one niesamowite zapachy, ale co jeszcze. W jakich celach się je jeszcze wykorzystuje? Oto kilka słów wyjaśnień, dzięki czemu wszystkie osoby będą wiedzieć, że warto mieć dookoła siebie przynajmniej kilka takich olejków, jakie […]

Olejki eteryczne naturalne to produkt, jaki można otrzymać w sklepach internetowych, jak również stacjonarnych. Tak, wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że wydzielają one niesamowite zapachy, ale co jeszcze. W jakich celach się je jeszcze wykorzystuje? Oto kilka słów wyjaśnień, dzięki czemu wszystkie osoby będą wiedzieć, że warto mieć dookoła siebie przynajmniej kilka takich olejków, jakie na dodatek mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie człowieka.

Ogólnie o olejkach eterycznych

Naturalne olejki eteryczne pozyskiwane są metodą destylacji z parą wodną lub hydrodestylacji, przy udziale suszonych roślin lub też świeżych. Która z tych opcji jest dobra? Obydwie. Aczkolwiek, rośliny muszą być dobrze ususzone, aby mogły dać z siebie wszystko to, co najlepsze. Wyjątkiem są owoce cytrusowe. Je należy wycisnąć, aby móc osiągnąć pożądany efekt. Skoro już wiadomo, jak pozyskuje się takie produkty, czas wspomnieć co nieco o ich zastosowaniu.

Zastosowanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne naturalne można zastosować przynajmniej na kilka sposobów:

  • do aromaterapii,

  • inhalacja z udziałem inhalatora (kilka kropelek),

  • miejscowe stosowanie na skórę, ale pod postacią olejków, jakie zawarte są w maściach, czy też kremach,

  • do prania – kilka kropelek do szufladki z płynem do płukania lub zmieszać z proszkiem.

Pomimo tego, że naturalne olejki eteryczne są polecane jako zdrowe, nigdy nie można pozwolić sobie na ich spożycie. W szczególności, jeżeli mowa jest o małych dzieciach, ponieważ nawet niewielka ilość może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Różne rodzaje olejków eterycznych

Który olejek wybrać? Nie idzie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w sklepie znaleźć można wiele rodzai takich właśnie produktów. Warto przypatrzeć się ich właściwościom, dzięki czemu będzie można wybrać ten najkorzystniejszy produkt, który ma szansę faktycznie korzystnie wpłynąć na zdrowie człowieka. Można wymienić kilka najbardziej popularnych rodzai. Wśród nich znajdzie się:

  • olejek eteryczny z drzewa herbacianego,

  • olejek eteryczny pomarańczowy,

  • olejek różany,

  • olejek lawendowy,

  • olejek cytrynowy,

  • z mięty.

To, co łączy te propozycje, to niesamowity zapach. Tak, korzystnie ich aromat wpływa na drogi oddechowe, ale to nie jedyne właściwości, jakie wyróżnia te produkty. Warto poznać także inne olejki eteryczne naturalne, jakie dostępne są w atrakcyjnych cenach. W szczególności, jeżeli ktoś kładzie duży akcent na to, aby na co dzień otaczać się pięknymi i intensywnymi aromatami w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.