Skip to content
Menu

Czy kosmetyki naturalne na prawdę są lepsze? 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co miało jednoznaczny wpływ na popularność kosmetyków naturalnych. Na początku nieśmiało pojawiały się na sklepowych półkach – dziś dostępne są całe serie. Zastanawiacie się, dlaczego coraz częściej sięgamy po kosmetyki naturalne? I przede wszystkim: czy kosmetyki z naturalnym składem są naprawdę lepsze? Czytajcie dalej.  Od plastikowych kuleczek do mielonej kawy Wydarzeniem, które […]

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co miało jednoznaczny wpływ na popularność kosmetyków naturalnych. Na początku nieśmiało pojawiały się na sklepowych półkach – dziś dostępne są całe serie.

Zastanawiacie się, dlaczego coraz częściej sięgamy po kosmetyki naturalne? I przede wszystkim: czy kosmetyki z naturalnym składem są naprawdę lepsze? Czytajcie dalej. 

Od plastikowych kuleczek do mielonej kawy

Wydarzeniem, które wstrząsnęło użytkownikami kosmetyków było podanie informacji, że pięknie pachnące i robiące cuda z naszą skórą, składniki kupnych peelingów zatruwają morza i oceny. Nagle coraz życzliwiej zaczęliśmy patrzeć na fusy po kawie mielonej, które stały się popularną i łatwo dostępną bazę naturalnych i ekologicznych peelingów. Przypomnijcie sobie, w czasach przed dostępnością ekspresów ciśnieniowych do kawy, ludzie przechadzali się po miejscach pracy i pytali, czy mogą zebrać sobie zaparzone fusy. Tak, były takie chwile, że każdy robił taki peeling i nie było to dziwne. 

Nowe zastosowanie foremek do lodów 

Potem nastąpił boom na robienie własnych mydeł. Bo SLS, bo osad na kabinie, bo pokrzywka na skórze… Zaczęliśmy bardziej interesować się tym, czego używamy do pielęgnacji – w dyskusji publicznej zaczęły pojawiać się pytania, czy składniki kosmetyków muszą tak mocno wysuszać skórę w czasie mycia? A potem dermatolodzy zaczęli diagnozować coraz młodsze pokolenia: atopie, stany zapalne i podrażnienia. Przestała odpowiadać nam masowość, która równała się bylejakości. Mydełko handmade uformowane w silikonowej foremce do pieczenia lub zamrażania lodu stanowiło miły upominek, pielęgnowało skórę i nie powodowało uczuleń. 

I to było zielone światło dla lokalnych firm, które zaczęły poszerzać ofertę kosmetyków naturalnych. Ludzie mieli dosyć sztucznych zapachów kosmetyków, zaczęli też być bardziej świadomi – pojawiało się wieloetapowe oczyszczanie skóry i dbanie o nią odpowiednio dobranymi kosmetykami. Wyciągi z ziół i ekstrakty z roślin mają naturalne działanie, odżywiają skórę i poprawiają jej kondycję.

Czy kosmetyki naturalne są lepsze?

Kosmetyki naturalne powstają ze świadomością: troski o skórę, ochrony środowiska i przygotowania produktu o sprawdzonym działaniu. Z reguły mają krótszy okres przydatności do użycia, przez co sięgamy po nie chętniej i regularniej. Naturalne składy kosmetyków dają mniejszą szansę na mechanicznie uszkodzenie warstw naskórka i być może to jest ich główna przewaga? 

Wybierając kosmetyki naturalne można wspierać lokalne manufaktury, dać swój sprzeciw masowej produkcji i zaśmiecaniu planety plastikowymi dodatkami. Warto doceniać kosmetyki naturalne za ich działanie, wyszukane ekstrakty pochodzące z natury i możliwość pielęgnacji skóry na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.