Skip to content
Menu

Co warto wiedzieć o medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna w ciągu kilku lat stała się niezwykle popularna. W gabinecie można obecnie przeprowadzić zarówno drobną korektę zmarszczek, jak i wymodelować kształt ciała. Niemniej medycyna estetyczna jest zdecydowanie bezpieczniejsza od chirurgii plastycznej i ma wiele zalet, dlatego warto bliżej ją poznać. Czym tak dokładnie jest medycyna estetyczna? Czy warto się na nią zdecydować? Jak […]

Medycyna estetyczna w ciągu kilku lat stała się niezwykle popularna. W gabinecie można obecnie przeprowadzić zarówno drobną korektę zmarszczek, jak i wymodelować kształt ciała. Niemniej medycyna estetyczna jest zdecydowanie bezpieczniejsza od chirurgii plastycznej i ma wiele zalet, dlatego warto bliżej ją poznać. Czym tak dokładnie jest medycyna estetyczna? Czy warto się na nią zdecydować? Jak wybrać najlepszy gabinet medycyny estetycznej?

Czym tak właściwie jest medycyna estetyczna?

W skład medycyny estetycznej wchodzą niewielkie zabiegi (najczęściej małoinwazyjne), które pozwalają poprawić wygląd ciała lub zniwelować drobne defekty. Można dzięki niej również maskować objawy starzenia się skóry. Dzięki medycynie estetycznej nie ma konieczności przeprowadzania operacji plastycznych, które niosą ze sobą większe ryzyko i nieraz mogą być niebezpieczne dla zdrowia lub nawet życia pacjentów.

Jakie są najważniejsze zalety medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają poprawić drobne defekty ciała, które bardzo często są źródłem kompleksów i rzutują na codzienne życie – zabiegi pozwalają poprawić samopoczucie oraz komfort każdego dnia. Do ich najważniejszych zalet można zaliczyć przede wszystkim szybkie efekty oraz niewielką inwazyjność – nie ingerują znacząco w tkanki, dzięki czemu w większości przypadków są całkowicie bezpieczne. Dodatkowym atutem medycyny estetycznej jest niewielki ból i znikomy dyskomfort podczas zabiegów – są one szybkie oraz nie wymagają rekonwalescencji.

Jakie zabiegi można znaleźć w ofercie gabinetów medycyny estetycznej?

Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest zazwyczaj bardzo bogata. Można w niej znaleźć zarówno zabiegi na twarz, jak i ciało. Bardzo często dany zabieg jest dopasowany indywidualnie do potrzeb pacjenta.

  • Botoks Azzalure – jego skutkiem jest miejscowe odnerwienie skóry, dzięki czemu zmniejsza się jej napięcie. Pozwala to znacznie zredukować i wygładzić zmarszczki oraz zniwelować problem nadmiernej potliwości.
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jest to zabieg najchętniej wybierany przez kobiety, które marzą o pięknych, znacznie powiększonych ustach. Efekty w postaci większych, nawilżonych i odżywionych ust są widoczne natychmiast po przeprowadzonym zabiegu.
  • Lipolifting – zabieg opiera się na wypełnianiu zmarszczek i poprawie kształtu twarzy oraz dłoni za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Wybrane partie ciała stają się dzięki temu znacznie jędrniejsze, napięte, wygładzone i wymodelowane, a także odmłodzone.
  • Osocze bogatopłytkowe – polega na ostrzykiwaniu skóry właściwej preparatem na bazie osocza. W osoczu znajduje się wiele czynników takich, jak substancje odżywcze, witaminy, hormony, elektrolity czy białka. Zabieg pozwala między innymi przyśpieszyć proces regeneracji tkanek, stymulować skórę, zmniejszyć zarówno drobne, jak i głębokie zmarszczki oraz zniwelować cienie pod oczami.
  • Lipoliza iniekcyjna – zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu, który prowadzi do rozpadu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu można dowolnie wymodelować sylwetkę.
  • Mezoterapia – charakteryzuje się szybkimi efektami poprzez dostarczenie skórze substancji regenerujących i odżywczych – preparaty są zazwyczaj przygotowane według indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak wybrać najlepszy gabinet medycyny estetycznej?

Wybierając gabinet, warto zwrócić przede wszystkim na doświadczenie i tytuły lekarzy specjalistów wykonujących zabiegi. W placówce koniecznie powinny być przestrzegane zasady higieny. Aby wybrać najlepszy gabinet, można poszukać informacji na jego temat w Internecie – dobrze jest zapoznać się także z opiniami klientów, aby przekonać się, czy warto skorzystać z jego usług. Bardzo chętnie jest na przykład wybierana medycyna estetyczna Zielona Góra, której jakości potwierdzona jest przez grono zadowolonych klientek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© – Powered by love since 2020. Kopiowanie treści zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.